MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Samorząd dopłaca do studni

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 23 stycznia 2020, 10:17
Aktualizacja: Piątek, 24 stycznia 2020, 10:17
Autor: WAC
Fot. WAC
To forma pomocy samorządu dla mieszkańców, którzy mają problemy z uzyskaniem trwałego dostępu do wody. Gmina Mysłakowice w swoim tegorocznym budżecie przeznaczyła 80 tysięcy złotych na dopłaty do budowy studni wierconych.

Warunki jakie trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie określa uchwała Rady Gminy przyjęta pod koniec ubiegłego roku. Jednym z nich jest brak możliwości podłączenia przez gminę Mysłakowice do zbiorczej sieci wodociągowej lub brak możliwości poboru wody z istniejącej, wyeksploatowanej studni, do której podłączona jest nieruchomość lub zupełny brak indywidualnego ujęcia wody. Dotacja może wynieść maksymalnie połowę poniesionych kosztów, ale nie więcej, niż 5 tysięcy złotych.

O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do nieruchomości na terenie której zlokalizowane ma być nowo powstałe ujęcie wody pitnej, których miejscem stałego pobytu jest Gmina Mysłakowice.

Jest to pilotażowy program na rok 2020, który ma na celu sprawdzenie zapotrzebowania naszych mieszkańców z rejonów gminy gdzie nie ma systemu wodociągowego KSWiK, czyli takich miejscowości jak: Bukowiec, Strużnica i Gruszków - mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Coraz częściej nasi mieszkańcy mają też problemy z dostępem do wody spowodowane suszą. Jeśli program dopłat spotka się z dużym zainteresowaniem to postaramy się, by środki na tej cel znalazły się w budżecie samorządu również w kolejnych latach - dodaje G. Truchanowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Śmierć na żwirowni

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Ewa 23-01-2020 11:14
A co z Kostrzycą Truchanowicz jak niema wiedzy to niech milczy w sprawie wodociągu bo Gmina olewa mieszkańców tak jak w innych sprawach .
~ 23-01-2020 16:02
do: ~Ewa (11:14)
Logiczne raczej że kostrzyca też. Nie wymieniono też karpniki i krogulca i nikt jakoś się nie awanturuje. Proszę przeczytać uchwałę to będzie wiadomo, że kostrzyca również może dostać dopłaty. I co to za poziom żeby pisać "Truchanowicz"... Kolega czy jak? I poziom wiedzy ma na pewno wielokrotnie większy niż Pani... PANI Ewo
~Romek555 23-01-2020 20:35
A kiedy most w Kostrzycy ???
~Ism 23-01-2020 21:39
Próba wykręcenia się tanim kosztem od realizacji zadań własnych gminy..
~ 23-01-2020 23:06
Ten Vice Wójt to mega racjonalizator wymyslił, żeby popiół osobno zbierać. A w całej Polsce trafia do zmieszanych. Trzeba mu przydzielić mega premię
~NorisLK 24-01-2020 8:01
do: ~ (23:06)
Chłopie poczytaj ustawy, gminy tylko realizują wytyczne rządu. Ustawa śmieciowa to jeden wielki bubel urzędnicy nie wprowadzają żadnych wytycznych. Jesteś typowym Kowalskim u którego widać brak wiedzy, podejrzewam że segregacja to u Ciebie problem.
~Gość 23-01-2020 23:57
A ja mam pytanie... Co z tymi studniami, w których woda jeszcze jest, ale brudna - bo niestety brak drabinek, których nigdy w nich nie było i do których przedostaje się syf przez zanieczyszczoną ściekami rzekę I szamba ,które w okolicy były budowane bez dna ( Nie wszyscy nadal są podłączeni do kolektorów gnojówka jest wywożona na pobliskie pola. W wodzie są niestety bakterie :-( A nie ma w okolicy firm zajmujących się CZYSZCZENIEM studni ,w których chyba nigdy nie wymieniono posypki... Samo odkażanie co jakiś czas, to za mało ,gdy są zanieczyszczenia mechaniczne. :-( Dawniej woda była czysta ,ale odkąd Łomnicą płyną ścieki... filtry czarne :-( Czy Gmina mogła by pomóc w oczyszczeniu studni? Innej wody nie mamy! :-(
~ 28-01-2020 21:22
A co z obwodnicą Kostrzycy, czy w końcu dowiemy się, czy Wójt zapukał do odpowiednich drzwi w imieniu mieszkańców? Strach przejść przez Kostrzycę, a co dopiero "wysłać" na pieszo dziecko do szkoły. Samochody ciężarowe, brak tzw. ograniczników prędkości... RATUNKU!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sołectwa kupują defibrylatory

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Papierosowy gang rozbity

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
376
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%