MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Samochody dla niepełnosprawnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 lutego 2008, 8:05
Aktualizacja: 14:50
Autor: Angela
Fot. Archiwum
W najbliższym czasie dzięki programowi „Sprawny Dojazd” niepełnosprawni będą mogli zakupić samochody osobowe za 20 procent kwoty. Resztę dofinansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych. Wnioski można składać do końca marca.

W ramach programu „Sprawny Dojazd” osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu nowego lub używanego samochodu, zakup i montaż oprzyrządowania do samochodu osobowego oraz pokrycie kosztów uzyskania prawa jazdy kategorii B.

Wnioski na dofinansowanie należy składać do 31 marca bieżącego roku w terenowych oddziałach funduszu. Szerszych informacji udziela Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Grabowskiego 7. Już pojawili się pierwsi chętni.

– W ubiegłym tygodniu zainteresowała się tym pewna kobieta, spodziewamy się, że chętnych będzie znacznie więcej – powiedziała Kazimiera Gronostaj z KSON.

PFRON na ten cel ma przeznaczyć 150 milionów złotych. Warunkiem skorzystania z pomocy jest posiadanie udokumentowanego statusu osoby niepełnosprawnej oraz zakup samochodu nie starszego niż trzy lata i nie droższego niż 20 tys. euro czyli około 70 tys. zł. Dodatkowo do 31 marca należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek o dotację i podpisać zobowiązanie do płacenia, przez pięć lat OC i AC.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mały Strażak dla jednostek OSP

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Przestrzega przed glifosatem

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Podgórna zarośnięta!

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
133
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%