MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Same cyrki z parkowaniem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 marca 2008, 8:05
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Fot. Angela
Na Zabobrzu stanął cyrk, który cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Cyrkowe sztuczki nie są jednak jedyną atrakcją. Numery z udziałem zwierząt uzupełniają bowiem kierowcy, którzy śpiesząc się na pokazy parkują auta, gdzie popadnie.

– Nie mówię już o pozostawianiu samochodów w miejscach zakazanych takich jak chodniki przy przejściu dla pieszych, miejsca do postoju taksówek czy blokowanie miejsc wyjazdowych – alarmuje telefonicznie jeden z naszych Czytelników – ale to, co się dzieje obecnie wokół placu, na którym rozbito namiot cyrku to po prostu tragedia.

Auta stoją nie tylko w wymienionych miejscach, ale jeden z samochodów terenowych cały został ustawiony na pasie zieleni. Faktem jest, że w podczas jakichkolwiek imprez na Zabobrzu zawsze jest problem z parkowaniem, ale przecież wystarczy odrobinę wyczucia i rozumu, by na przykład pozostawić samochód na parkingu koło Kauflandu, gdzie miejsca wystarczyłoby z pewnością dla wszystkich.

Stamtąd do cyrku jest zaledwie kilka kroków, ale po co się wysilać, kiedy można samochodem wjechać niemal do namiotu. – Nie rozumiem mentalności tych ludzi. Jeśli wezwałbym straż miejską, która wlepiłaby mandaty połowie kierowców bawiących się w cyrku, z pewnością wyklęliby tych, dla których tu przyjechali.

Niech więc to będzie przestroga dla kolejnych amatorów cyrkowej sztuki, którzy pojawią się przed blokami na ulicy Sygietyńskiego i zaparkują auto niezgodnie z przepisami. Jeśli nerwy puszczą innemu mieszkańcowi Zabobrza i doniesie SM o łamaniu przepisów, posypią się mandaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Nauczyciele dzieciom

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Zabobrzanin 31-03-2008 9:28
Już najwyższy cza pomyśleć o stałej lokalizacji dla takich imprez z całą infrastruktura potrzebna dla wygody jej uczestników. Skończmy z PROWIZORKAMI zaraz przyjedzie wesołe miasteczko jeszcze jeden cyrk i znów w tym bagnie mamy sie taplać. Czy miasto nie stać na coś porządnego. jest wspaniały plac w byłej jednostce pod jeleniami - może tam spróbować.
Patol 31-03-2008 10:11
Uwielbiam taką sztukę ;-)
~ja 31-03-2008 10:38
Juz nie wspomne jak jest w okolicach szpitala gdzie mieszkancy nie maja gdzie postawic swoich samochodow bo parkingi zastawione sa przez udajacych sie do szpitala.Mimo znakow zakazu i informacji ze to parkingi dla lokatorow nikt sobie z tego nic nie robi.
~Nie budować niczego 31-03-2008 10:38
Żadnych parkingów, zmusisz dziadów (kierowców) do myślenia, tak jak napisali, czy ciężko było komuś zostawić samochód pod kauflandem ?? Precz z robudową parkingów, może d..ę ruszą i zaczną częściej zasuwać z buta, to ja piszę Zenek też kierowca i posiadacz samochodu!!
ebee 31-03-2008 11:59
Na Zabobrzu brakuje miejsc do parkowania. Dojazd z Centrum też jest kłopotliwy. Czy Cyrk w takiej sytuacji musi stać na Zabobrzu ? EBEE
piipi 31-03-2008 12:31
..Tresowane zwierzeta CIERPIA !!!. ~ W tych zalosnych przedstawieniach NIE uczestnicze.
~RS 31-03-2008 13:18
Nie rozumiem tego, że SM czy POLICJA ma reagować na łamanie prawa dopiero wtedy jak ktos zadzwoni... To po co jeżdżą patrole?????
~RS 31-03-2008 13:18
Nie rozumiem tego, że SM czy POLICJA ma reagować na łamanie prawa dopiero wtedy jak ktos zadzwoni... To po co jeżdżą patrole?????
~RS 31-03-2008 13:18
Nie rozumiem tego, że SM czy POLICJA ma reagować na łamanie prawa dopiero wtedy jak ktos zadzwoni... To po co jeżdżą patrole?????
~pieszy7 31-03-2008 14:03
To, że "nie-dzielni" kierowcy tak robią - nie dziwi mnie wcale - ale - na powyższym zdjęciu widać kolejny przykład kretyńskiego usytuowania postoju taksówek - przy lewej krawędzi i wyjazd "pod prąd" jak na placu przy Różyckiego, o którym było już głośno kilka razy. Ciekawe, kto wymyśla takie cuda..
~nosek 31-03-2008 14:36
ee.. wjechał ziomek na trawnik i wielkie mi halo :) w jaki sposób to komuś przeszkadza? nie róbcie z igły wideł :)
~Jogging 31-03-2008 15:37
Ale najlepsze jest to że 300m dalej, przy markecie, jest..................... WIELKI PARKING !!! ....może tak poruszać tłuste tyłki a nie tylko się przesiąść z fury na karuzelę.....
~haha 31-03-2008 16:49
"nosek" zgadzam się z Tobą wielka mi rzecz, bez przesady. Wystarczy odjechać kawałek dalej i jest pełno miejsc do parkowania, chociażby parking przy poczcie, kauflandzie, a nawet wśród bloków, tylko każdy jakby mógł to by pod samym wejsciem zaparkował. a poza tym jest też komunikacja miejska, która wbrew pozorom nieźle funkcjonuje. A najbardziej to mnie rozśmieszył EBEE, żę dojazd na Zabobrze jest kłopotliwy, człowieku gdzie Ty mieszkasz?? No to żeby było łatwiej dojechać to postawmy cyrk na placu ratuszowym i miejsc parkingowych będzie pałno. I tylko się zastanawiam czy nie ma ciekawszych tematów.
~biedronka 31-03-2008 17:18
Ten cyrk to straszna szmira i nic więcej. Niestety, w szkołach i przedszkolach roznoszą "darmowe" bilety dla dzieci. I jak dziecko już taki bilecik dostanie, to trudno mu odmówić. Oczywiście bilecik darmowy dla dziecka, bo dorosły musi płacić . I za co ? Przedstawienie pożal się Boże . Niestety, tylko takie szmirowate cyrki zajeżdżają do Jelonki. Pokaz beznadziejny :(
~bzyk501 31-03-2008 22:28
nie pierwszy raz ludzie, którzy przyjeżdżają na imprezy na Zabobrze nie potrafią się zachować i odpowiednio zaparkować swoje "piękne i co raz większe autka";-/. Ciekawe jak by komentowali sytuację, gdyby ktoś pod ich domem zaparkował swoje autko na pasach zieleni, zrył trawnik i pojechał do domu mając wszystko w d..pie- bo to przecież nie pod swoim nosem zostawiam syf?!... A tak w ogóle to co się dzieje ze służbami odpowiedzialnymi za porządek. Nie co dziennie np. cyrk pojawia się w Jeleniej, więc można wpaść na pomysł i pilnować od początku imprezy do końca. W tej sytuacji straż miejska przyjechała ok godz.14 (pierwsze wejście do cyrku) i wcisnęła kilka upomnień, po czym zawinęła się. W końcu byli i zareagowali... Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie miejsca na tego typu imprezy na stałe, bo jeszcze nie zdarzyło się żeby po odjeździe "ekipy zabawiającej" jeleniogórzan został porządek!!! POZDRAWIAM wszystkich Zabobrzan!
~rys 1-04-2008 4:18
Smiec mi sie chce z komentarzy i podniesionego problemu, ubolewam nad swiatlymi pomyslami zlego lub pomyslowego parkowania, a problem powinien rozwiazac organizator imprezy. Organizujac taka czy inna impreze nalezy przewidziec sprawy wynikajace z dotarciem, parkowaniem (mozna bylo dogadac sie z wlascicielami okolicznych parkingow) i zabezpieczeniem terenu przez sluzby porzadkowe. Braklo zdrowego rozsadku organizatora i miejskich wlodarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocyklowe Karkonosze dzieciom

Droga po remoncie

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Barbórkowa feta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%