MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Same brudy nie tylko na Sudeckiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 10 sierpnia 2008, 7:27
Aktualizacja: 7:42
Autor: Angela
W stolicy Karkonoszy brakuje koszy na śmieci: ten na przystanku przy ul. Bankowej nie jest w stanie pomieścić wszystkich odpadków.
Fot. TEJO
Walające się odpadki można znaleźć na chodniku ulicy Sudeckiej od urzędu miasta do basenu. Na tym odcinku nie ma ani jednego kosza na śmieci. Po naszej interwencji Czesław Wandzel obiecał, że ta sytuacja się zmieni.

O braku koszy na ulicy Sudeckiej i ogólnym panującym tam nieporządku pisaliśmy już wielokrotnie. Jak dotychczas nikt nie wziął sobie tego do serca. Szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Michał Kasztelan tłumaczy, że jego firma zajmuje się tylko utrzymaniem porządku i wywozem śmieci, ale nie decyduje o ilości koszy w mieście i miejscach ich rozstawienia.

Jednostką odpowiedzialną za to jest Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Zapytany przez nas jego szef, Czesław Wandzel stwierdził, że o problemie słyszy pierwszy raz. – Nikt mi tego wcześniej nie zgłaszał, a sam zbyt często nie spaceruję tym odcinkiem, dlatego nie wiedziałem nic o tym, że brakuje koszy – mówi.

Drogowcy ustawiają tyle koszy, ile miasto daje pieniędzy. W tym roku pojawiło się około 100 nowych pojemników. Na więcej nie ma pieniędzy, ale oczywiście na dwa kosze na ulicę Sudecką środki się znajdą – zapewnia dyrektor Wandzel.

Mieszkańcy narzekają również na spory nieporządek w okolicach pobliskiej pizzerii. Jest tam mnóstwo śmieci i ubiegłorocznych liści, których nikt nie sprząta. Poza tym krzewy rosnące tuż przy chodniku nie są obcinane od lat i urosły do tego stopnia, że nie można przejść chodnikiem. Próbowaliśmy się kilkakrotnie skontaktować z właścicielem pizzerii i wyjaśnić kto jest odpowiedzialny za porządek we wskazanym miejscu, jednak ten był przez cały czas nieuchwytny. Być może po naszym artykule, bez wskazywania odpowiedzialnych palcami, ktoś pokusi się o posprzątanie terenu i podcięcie krzewów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Biskup odwiedził osadzonych

W szkole o używkach

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~naj 10-08-2008 8:34
Proszę zobaczyć jak wygląda podwórko na Matejki 9 i teren śmietnika a obok dyrekcja ZGL - wstyd.
KochaSJG1983 10-08-2008 8:34
Dziwne, że nikt się nie zgłaszał do dyrektora Wandzela w związku z tą sprawą. Śmieci się sypią z kubłów na przystankach, a efekty widać dalej. Śmieci, jak były tak są. Powinno się trzy razy dziennie opróżniać, a nie raz dziennie. Oszczędzanie pieniędzy na paliwo nic nie da, a tylko pogorszy zdanie o Jeleniej Górze do takiego stopnia, że szkoda słów. Już teraz Jelenia Góra jest spostrzegana przez niemieckich turystów, jako śmietnisko...
~clown 10-08-2008 9:06
mam mała działkę na nowowiejskiej, za akademią ekonomiczną. na tej trasie aż do klonowica nie ma ani jednego kosza, a pod ławeczkami jest fura butelek, smieci i petów. tędy co dzień jeżdżą policyjne auta, ale chyba nikt nic nie widzi...
~mieszkaniec... 10-08-2008 10:06
Władza do i z pracy śmiga samochodami, więc po chodnikach dla ludu nie chodzi... i problemu nie widzi. Faktycznie obok pizzeri śmieci się wysypują, śmierdzi na odległośc, krzaki zarastają - chodnika prawie nie widać.... wstyd - wstyd..... władzo że pod nosem masz brudno...
marl 10-08-2008 10:14
Ciekawa instytucja ta z dyr. Wandzlem - trzeba zgłaszac problem - jak w prokuraturze, dopóki nie ma oficjalnego zgłoszenia - nie mozna podjać działań. A gdzie są pracownicy, którzy będąc w pracy robią objazdy po mieście, boja się podejść do dyrektora czy innego kierownika?
~Wilma 10-08-2008 12:26
Proszę zwrócić uwagę na to, jak wyglądają te zbiorniki na śmieci, które SĄ i stoją sobie (cuchnąc i strasząc wyglądem) w eksponowanych miejscach miasta... Proszę się przyjrzeć otoczeniu Tesco... I kubłom przy ul. Elsnera (stojącym obok chodnika)... Zgroza!
~oko 10-08-2008 13:13
Witam wszystkich. Prawd,a jest że o usytułowaniu koszy na śmieci decyduje urzędnik z miasta który nigdy nie porusza się pieszo tylko autem i do tego służbowym ,nigdy żaden z Panów pracujących w Zarządzie Dróg i Mostów nie był na wyznaczeniu trasy odnośnie ustawienia koszy na śmieci więc nie może wiedzieć o tym problemie tak jak twierdzi Pan Wandzel ,lecz przy okazji tych wiadomoąci może szanowny Pan Wandzel odpowie nam kto i w jaki sposób pozwolił na położenie i za czyje pieniądze fartucha asfaltowego czyli nowej nawierzchni na odcinku od zjazdu z Maciejowej do Dziwiszowa do pierwszego domu jednego z pracowników Rejonu dróg może zajmie się tym odpowiednia "organ"Panie Prezydencie i oceni kto i dlaczego podjął tak kosztowną decyzję ,może nikt niewie że tam zamieszkuje sama ŚMIETANKA Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tak Więc moi drodzy co tych Panów będzie ochodził SYFI BRÓD W CENTRUM MIASTA. Może już czas coś zmienić na niektórych stanowiskach Panie Prezydencie Miasta Jeleniej Góry,chyba pozarastali niektórzy Panowie do stołków w RDiM oraz MPGK. I może ktos w końcu zacznie rozliczac MPGK z czystosci naszego Miasta bo Patrząc na zamiatanie ulic przez odpowiednie wozy przy prędkości sięgającej 50 km/h to ciężko jest cos zmieśc z ulicy ,a Pan Kasztelan tak sie chwali że tak cieżko pracują zamiatarki,najwyższy czas przeliczyś czas pracy Mpgk za NASZE PIENIĄŻKI ,słyszałem że mają sytem Gps czyli powinno to być proste zadanie Panie Prezydęcie Obrębalski
~Z 10-08-2008 15:37
Przy ulicy Nowowiejskiej,od Wojska Polskiego do samego Paulinum(po drodze Komenda Policji),ta sama sytuacja.Przy lawkach wzdluz ulicy,w parku nieco wyzej-ani jednego kosza!!!!!!Po cieplym weekendzie gory smieci.Nawet gdyby ktos chcial puszke czy butelke wyrzucic to nie ma takiej mozliwosci.I smieci leza wianuszkiem dookola lawek.Wstyd i przykro.
~mich 10-08-2008 15:50
Nie stawiaja koszy na smieci bo bedzie potem potrzeba je oprozniac.A tak wiatr pozamiata i poupycha je po katach i po problemie.To jest filozofia na porzadek i czystosc jak obowiazuje w Jeleniej Gorze.Efekty tej filozofi widac najbardziej wiosną kiedy brak trawy i zarosli odkryje ten caly balagan.No ale wtedy Pan Prezydent oglosi generalne sprzatanie miasta i tak to sie toczy.Obłed! Nichlujstwo i balagan widac w Jeleniej Gorze na kazdym kroku.Przyklady?Prosze bardzo.Otoczenie dworca PKS od strony obwodnicy-jakies pobojowisko.Otoczenie dworca PKP-okropna ulica i chodniki oraz dziurawy parking.To tak na przywiitanie turystow ktorzy maja odwiedzic JG na 900-lecie.Tunel pod torami.To sa miejsca przez ktore kazdy musi przejsc zeby odwiedzic ten turystyczny "kurort".A gdybys musial nie daj Boze odwiedzic szpital to przywita Cie przed nim rozwalajaca sie resztka jakiejs reklamy.Nawet na na 900-lecie nie stac Jeleniej Gory nan usuniecie takich"ozdób".
~bjg 10-08-2008 21:10
~elle 10-08-2008 21:52
Nie tylko śmieci straszą w naszym mieście.Nasze miasto jest zafajdane przez psie odchody.Nie wiem dlaczego władze miasta,straż miejska nie widzą tego problemu.Także San-Epid nie widzi w tym problemu.Nie może mi się pomieścic w głowie to,że właściciele psów bez żenady wyprowadzają swoje psy na ulice miasta,a te fajdają gdzie popadnie.Trzeba pozwolić pieskom,by fajdały w domu na dywanie i sikały po kątach... Dlaczego nie zbierają po swoich pupilach?W cywilizowanym świecie każdy to robi i nigdzie na zachodzie nie widziałam psich kup na chodnikach i trawnikach.Może trzeba tym właścicielom taką kupkę wsadzić do kieszeni? Straż Miejska jest ślepa na takie zachowania właścicieli psów.Łatwiej jest ukarać kierowcę za złe zaparkowanie... Przyjemnie jest być prezydentem zafajdanego miasta??? Polecam władzom z Ratusza przejść się ulicą Bankową,1-go Maja, żeby wreszcie dostrzegli problem.San-epid też oślepł na to?Przecież to zaraza!Co trzeba zrobić,żeby władze dostrzegły ten g------ y problem? A może to przerasta ich możliwości? Może trzeba te psie kupy,choćby z jednego dnia,na szufelce podrzucić do Ratusza i jak któryś z "władców" miasta w toto wdepnie - może zadziała? Rajcy miejscy też nie widzą problemu?Do wyższych celów powołani ??? Pogonić Straż Miejską,niech się sypną mandaty,bo to,że ktoś płaci podatek za psa/a wielu jest zwolnionych/ - nie uprawnia jeszcze do tego,żeby ich pupile fajdały w mieście gdzie popadnie! Zaopatrzyć Straz Miejską w woreczki foliowe i niech każe zbierać to co pupilek wyprodukował !Nie chcemy stale wdeptywać w psie odchody. Na to,że zafajdane jest nasze miasto,zwracają uwagę wszyscy,ktyórzy tu przyjeżdżają.Myślę,że z okazji 900 lecia miasta należałoby także zająć się porządkiem w nim,bo jak dotąd - to pała w tej dziedzinie.Wstyd Panowie!!!
~Z A D O W O L O N Y !! 10-08-2008 22:30
NA al.Wojska Polskiego już pojawiło się sporo kubłów na śmieci ( zielone ) ,które są często opróżniane. Wzg Kościuszki - sprzątają owszem ale trochę za długo leżą te czarne worki. Musi minąć tyci czasu za nim je wywiozą. Obok TV Odra już troche długo leżą worki gotowe do wywiezienia. Simeko za rzadko wywożzą smieci bo pojemniki na końcu Cheełmońskiego są przepełnone, obok sklepiiku pojemnik na plastiki też woła bo jest FULL.Pozdro
~~Emeryt 11-08-2008 0:38
A jak tam Panie w sprawie rewitalizacji ul. Wojska Polskiego - przyjechałem po prawie 2 latach i co? I NIC ???? Biuro działało przez rok z okładem - pracownicy brali kasę - ZA CO ? Teraz tam jest biuro PO... I ul. Wolności się trochę psuje, prawy pas i studzienki znów się zapadają - Panowie to jest podstawa! Co Wy pieprzycie o turystyce! Do roboty! Bo przyjda wybory i już cholera wie na kogo głosować będzie trzeba.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieści z rejsu Pogorią

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Monitornig pomoże?

ODK do zameczku?

Marcin Sójka wystąpił w JCK

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
909
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%