MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Salomon Nordic Sunday zainaugurował sezon w Zakopanem

Wiadomości: Zakopane
Niedziela, 11 stycznia 2015, 23:28
Aktualizacja: 23:38
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Piotr Michałek (Jaworzynka) oraz Marta Naglik (Zakopane) – stylem klasycznym oraz Dariusz Mazurkiewicz (Smolec) i Katarzyna Długopolska (Kościelisko) – stylem dowolnym wygrali dzisiejsze sprinty w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday w Zakopanem. Były to inauguracyjne zawody cyklu w sezonie 2014/2015.

Jeszcze w sobotę pod Wielką Krokwią padał deszcz, a temperatura dochodziła do 8. stopni Celsjusza na plusie. Jednak organizatorzy robili co mogli, by w niedzielę udało się wreszcie zainaugurować szósty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Przypomnijmy, że wcześniejsze biegi z 21 grudnia oraz 4 stycznia trzeba było przełożyć.

Aż wreszcie udało się. Co więcej po trasie nie było widać, by dzień wcześniej panowała tam wielka odwilż… było nieco ślisko i szybko, ale to w końcu sprinty.

Choć sprinty w ramach SNS-a odbyły się nie po raz pierwszy, to po raz pierwszy w takiej formule. Zawodnicy w pierwszej serii biegli zgodnie z numerami na liście startowej. A w drugiej serii rywalizowali zgodnie z miejscami zajętymi w pierwszym biegu.

Najpierw klasyk, przerwa na ratrakowanie i ruszyła łyżwa. Do końcowej klasyfikacji zaliczała się suma dwóch biegów danym stylem.

W klasyku po pierwszej serii prowadził Grzegorz Legierski z Koniakowa, który o dwie sekundy wyprzedzał Piotra Michałka z Jaworzynki. W drugiej serii Michałek nie miał już sobie równych i jako jedyny w tej fazie zawodów zszedł poniżej 4 minut, uzyskując najlepszy czas dnia: 3,55 min.

Wśród pań równych sobie nie miała reprezentantka gospodarzy Marta Naglik, która na co dzień na tych trasach pracuje, jako instruktor narciarstwa biegowego. Naglik o 35 sekund wyprzedziła na mecie Edytę Olcoń z Białki Tatrzańskiej.

Dodajmy jeszcze, że najlepsi zawodnicy w klasyku biegli na płaskich nartach do łyżwy, cały czas stosując bezkrok.

Wyniki stylu klasycznego tutaj: http://www.online.datasport.pl/results1359/

Po 5 minutach przerwy na ponowne ratrakowanie trasy, rozpoczęła się rywalizacja specjalistów od stylu dowolnego. W gronie łyżwiarzy pokazało się także kilku biegaczy, którzy wcześniej rywalizowali klasykiem.

W stylu dowolnym o końcowym wyniku zadecydował pierwszy bieg, w którym Dariusz Mazurkiewicz ostro pobiegł od startu do mety uzyskując czas 3,40 min. i wyprzedzając drugiego na mecie w tym etapie Łukasza Bachledę aż o 13 sekund! W drugim biegu Mazurkiewicz miał dopiero piąty czas (tę serię wygrał Jan Łacek), ale goniący go Łukasz Bachleda nie zdołał odrobić strat z pierwszej części (miał czas 3,55 min.).

- Trasa była dziś krótka, ale naprawdę wymagająca. Śnieg był trudno, ale liczyłem, że będzie bardziej miękki po sobotniej odwilży. Tymczasem mróz nieco go zmienił – oceniał piąty na mecie sprintów st. dowolnym Zbigniew Galik.

Wyniki biegu stylem dowolnym tutaj: http://www.online.datasport.pl/results1361/

A już za tydzień – w niedzielę, 18 stycznia - kolejny bieg Salomon Nordic Sunday, pierwszy w tym sezonie na Polanie Jakuszyckiej. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, zanosi się na bieg na dystansie ponad 10 kilometrów. Szczegóły dotyczące trasy i dystansu już za kilka dni.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Nowości w muzycznym poranku

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Tak nie parkujemy

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Senator zachęca do głosowania na maszty

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1000
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%