MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Salomon Nordic Sunday startuje już 21 grudnia

Wiadomości: Kraj
Czwartek, 4 grudnia 2014, 14:41
Aktualizacja: 14:47
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W niedzielę, 21 grudnia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, startuje szósty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday dla narciarzy biegowych amatorów. Obecnie SNS to już nie tylko zawody biegowe, to część dużego projektu oferującego także obozy szkoleniowe, czy zajęcia narciarskie dla dzieci.

Zacznijmy od tego, co najlepiej kojarzy się z marką Salomon Nordic Sunday, czyli od wciąż rozrastającego się cyklu zawodów biegowych. W tym roku następuje powrót do jednodniowej formuły zawodów. Już tradycyjnie - w zimowe niedziele, z reguły o godz. 11.00 startować będą zawodnicy, którzy zmierzą się w stylu klasycznym. Kilkanaście minut po nich na starcie ustawią się specjaliści od łyżwy.

Organizator zapowiada wydłużenie dystansów podczas niedzielnej rywalizacji. – Chyba wszyscy mamy niedosyt po poprzedniej kiepskiej zimie. Dlatego, jeżeli tylko warunki śniegowe nam na to pozwolą, w tym sezonie chcemy przygotowywać trasy dłuższe – od 12 do 18 kilometrów – zapowiada Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator SNS-a.

W kalendarzu na sezon 2014/15 jest pięć startów. Cztery z nich – 21 grudnia 2014, 25 stycznia, 15 lutego oraz 8 marca 2015 (finał) zaplanowano na Polanie Jakuszyckiej.
Piąty to absolutna nowość w kalendarzu SNS-a, czyli Zakopane. – W niedzielę 11 stycznia będziemy ścigali się na trasach pod Wielką Krokwią – informuje Beata Lepka. – Sami nie możemy się doczekać debiutu cyklu w zimowej stolicy Polski.

Kolejna nowość w nadchodzącym sezonie to nowa nagroda główna w losowaniu po biegu. Przypomnijmy, że po każdym starcie w ramach Salomon Nordic Sunday, wśród wszystkich, którzy ukończą dany bieg, rozlosowywane są cenne nagrody. W tym roku, dotychczasowa główna nagroda, czyli narty biegowe zostaną zastąpione przez zegarek sportowy Suunto Ambit3. Oprócz niego będzie można wylosować sprzęt sportowy od Salomona, odżywki od Nutrenda oraz smary narciarskie od Briko Maplus.

Ważna informacja dla zawodników, którzy już biegali w SNS-ach w poprzednich sezonach. Jeżeli macie w domu koszulkę startową z numerem, nie musicie już rejestrować się na zawody, wystarczy że wniesiecie opłatę startową, zgodnie z regulaminem (znajdziecie go na oficjalnej stronie cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl)

Nowi zawodnicy, którzy chcą spróbować swoich sił w SNS-ie muszą natomiast się zapisać, ale tylko raz! Zapisując się na jedne zawody, pobierając koszulkę startową, zostajecie w bazie na cały sezon i na kolejne. Potem wystarczy już tylko opłacać startowe…

Link do zapisów także znajdziecie na stronie internetowej cyklu Salomon Nordic Sunday.
Od tego sezonu SNS jest częścią dużego projektu poświęconego narciarstwu biegowemu, który nazywa się Jakuszycka Akademia Biegowa. Jego partnerami są Stowarzyszenie Bieg Piastów oraz marka Salomon.

Jedną składową Akademii są właśnie zawody biegowe, m. in. SNS. Kolejną – obozy szkoleniowe dla amatorów. Czterodniowe lub tygodniowe. Z dwoma treningami na nartach dziennie, lekcjami smarowania i serwisowania nart, pokazem pracy ratraka, analizą wideo, spotkaniami z ciekawymi ludźmi i mnóstwem atrakcji.

Trzecia część JAB to Dziecięca Akademia Biegowa, czyli lekcje biegania dla najmłodszych, a dokładnie dzieci ze szkół podstawowych. To możliwość skorzystania z dwóch form treningu – grupa stała, trenująca dwa razy w tygodniu przez całą zimę oraz kursy weekendowe.
Szczegóły dotyczące obozów oraz szkoleń dla dzieci znajdziecie tutaj: http://www.bieg-piastow.pl/index.php/o-akademii

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Międzyszkolna lekkoatletyka w reżimie sanitarnym

Siatkarki już z nagrodami

O bezpieczeństwie

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
351
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%