MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

“Salome” w cyklu “Helios na scenie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 sierpnia 2017, 7:03
Aktualizacja: 7:10
Autor: Manu
Fot. Helios (plat/fotosy)
W poniedziałek (21.08) o godz. 18.30 w kinie Helios, w ramach cyklu “Helios na scenie”, rozpocznie się retransmisja spektaklu “Salome” (z polskimi napisami) w reż. Yaël Farber wg scenariusza Oscara Wilde'a z National Theater w Londynie. Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition.

W ujęciu cieszącej się międzynarodowym uznaniem reżyserki Yaël Farber - “Salome” to nie tylko okrutna i krwawa historia miłosnej obsesji, ale także studium wpływu kobiet na historię poprzez władzę nad pożądaniem i ciałem, nad mężczyznami, władcami i przywódcami politycznymi i religijnymi.

W swej inscenizacji Yaël Farber opiera się nie tylko na znanej sztuce skandalisty Oscara Wilde'a, ale także na innych źródłach, w tym dawnych tekstach arabskich i hebrajskich.

Twierdza zwana Macheront wznosi się na skałach nad piaszczystym Morzem Śmierci – pustynią. Na jej murach strażnicy opowiadają sobie o księżniczce, która pojawia się wraz z tarczą księżyca. Jokanaan żądając z głębi pustyni wolności dla swojego ludu, zostaje zamknięty głęboko pod ziemią. Bezimienna kobieta wpisana w historię, przez niektórych autorów nazywana Salome, swoim działaniem zmienia bieg wydarzeń.

Grają: Paul Chahidi, , Ramzi Choukair, Uriel Emil, Olwen Fouéré, Roseanna Frascona, Shahar Isaac, Aidan Kelly, Uriel Emil, Olwen Fouéré, Yasmin Levy i Theo TJ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Kabaret Paka w starym, dobrym stylu

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tommy 17-08-2017 12:07
Szkoda, że nie 'na żywo' w Teatrze Norwida.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Radośnie i bezpiecznie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
40
Tak
43%
Nie
53%
Nie wiem
5%