MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sakramentalny maj

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 20 maja 2007, 17:57
Autor: DOB
Fot. DOB
Dzieci z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty przystąpiły w niedzielę do Pierwszej Komunii Świętej.

Dzieci, galowo ubrane, w oczekiwaniu na mszę oraz przystąpienie po raz z pierwszy do sakramentu pojednania, nie kryły emocji. Po uroczystym nabożeństwie, czekały przyjemne chwile: prezenty i rodzinne świętowanie.

Sprzyjała pogoda: część nabożeństwa odbyła się w plenerze przy majowym słońcu.

Od samego rana ruchliwie było przy największej świątyni na osiedlu Zabobrze. Wśród dziewcząt i chłopców z klas drugich, które są bohaterami niedzieli, krzątali się rodzice i krewni. Niczym wytrawni filmowcy i fotoreporterzy starali się uchwycić najciekawsze ujęcia z tych podniosłych chwil.

W rękach niemal wszystkich – najnowsze urządzenia nagrywające w technologii cyfrowej oraz nieco mniej skomplikowane telefony komórkowe z możliwością rejestracji obrazów.

To zjawisko od kilku lat sprawia, że z komunii świętych coraz mniejsze zyski mają zakłady fotograficzne. Nikt już prawie nie zamawia filmowców profesjonalnie zajmujących się uwiecznianiem rodzinnych uroczystości.
– Moda na całe komunijne sesje ze zdjęciami z rodzicami, chrzestnymi i rodziną przemija – usłyszeliśmy u jednego z fotografów.
Kiedyś po komuniach ustawiały się tasiemcowe kolejki chętnych do fotografii w studio. Dziś zainteresowanych jest znacznie mniej.

Za to nie zmienia się lista komunijnych prezentów dla dzieci: najbardziej popularne są laptopy, najnowsze konsole do gier, złote łańcuszki oraz – oczywiście – pieniądze. Jak w innych parafiach, wielu zabobrzan zorganizowało komunijne i dość wystawne przyjęcia w lokalach gastronomicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wielka Orkiestra zagrała już w sobotę

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Opłatek z biskupem

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 20-05-2007 16:32
wszystko pięknie, byle dzieciaki nie zapomniały, że ten dzień to święto duchowe, a nie festiwal prezentów, i że co innego wtym dniu jest ważne niż nowy laptop czy przyjęcie w restauracji...
~Wiktoria 20-05-2007 17:24
Ręce ci całuję moja mamusiu droga Za twe trudy, za twe starania, Za to, żeś mnie kochać nauczyła Boga Przyjmij serdecznie podziękowania. Kochany tatusiu, i tobie dziękuję Że ty mnie kochasz i za trud i znoje. Nawet nie potrafię wyrazić co czuję Tylko ucałuję drogie ręce twoje. Dzisiaj rodzicom błogosław Boże Ukryty w chlebie, na zawsze z innymi Pozostań, proszę Jezu Ciebie.
~Piotrek 20-05-2007 17:38
Sądze, że komunia to bardzie świeto komercyjne, które tak naprawde odbywa sie po to aby obdarować małolata drogimi prezentami. Przeciez te dzieci i tak za 2 tygodnie nie będą pamiętać po co szły do tej komunii, a jedyne co po niej zostanie to pożyczka w banku, drogi sprzęt typu Komputer i nic poza tym.
~do Piotrek 20-05-2007 17:57
Popieram calkowicie! Dzieci nic nie wynosza z komuni prucz prezentow,nie wiedza po co tam sa i o co wlasciwie chodzi i jeszcze jedno po co ten salon mody/kazdy powiniem byc jednakowo ubrany tak jak to ma miejsce w ,,garnizonie,przynajmniej nie bylo widac statusow majatkowych rodzicow
~qba 20-05-2007 18:02
Piotrek, powiedz ze to prowokacja? Bo jak nie to szkoda mi ciebie...
~Ula 20-05-2007 20:57
Z tą komunią to faktycznie tylko prezenty się liczą. Dzieci jak siedzą w kościele to już myślą co tam dostaną. Najlepiej to w szkole potem jest, bo się licytują kto dostał więcej,drożej i fajniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policyjny pościg na Zabobrzu

Klub Seniora w Mysłakowicach  

Komentują budżet miasta

Kto na dyrektora?

Orszak Trzech Króli

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
86
Tak
20%
Nie
74%
Nie wiem
6%