MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Sądowy finał tragicznej bójki Ukraińców

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 września 2017, 7:26
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2017, 7:36
Autor: WAC
Fot. archiwum
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Ukrainy Oleksandrowi I. Mężczyzna odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojego rodaka Mykoli D.

Do fatalnej w skutkach bójki pomiędzy Ukraińcami, którzy pracowali w firmie transportowej w Zawidowie, doszło 23 kwietnia. Obaj mężczyźni wraz z grupą swoich rodaków przez kilka godzin pili alkohol w jednym z tamtejszych barów. Około godz. 1.00 po północy doszło do przepychanki przed wejściem do lokalu. W jej trakcie, jak ustaliła prokuratura na podstawie zapisu z kamer monitoringu, Oleksander I. uderzył pięścią w głowę, a następnie gdy ten upadł jeszcze dwa razy zdzielił leżącego na chodniku Mykole D.. W wyniku tych ciosów doznał on rozległych urazów głowy, między innymi stłuczenia mózgu i krwiaków śródczaszkowych, które zagrażały jego życiu. Mężczyzna trafił na odział neurochirurgiczny szpitala w Legnicy, gdzie 17 czerwca zmarł.

W trakcie śledztwa oskarżony początkowo nie przyznawał się do winy, utrzymując że to Mykola D. usiłował go uderzyć, a że był mocno pijany przy wyprowadzaniu ciosu zachwiał się i przewrócił uderzając głową w krawężnik. Dopiero po śmierci pobitego Oleksaneder I. częściowo przyznał się do winy, jednocześnie wyrażając skruchę za popełniony czyn.

Jak zeznał, gdy przebywał w barze usłyszał od innego z gości, że przed jego wejściem „Ukraińcy robią zadymę”. Gdy wyszedł zobaczył Mykolę D., na którego twarzy były widoczne ślady bójki, szarpiącego się z jakimiś ludźmi. Jak twierdzi, chciał tylko odciągnąć od nich rodaka jednak ten uderzył go w wargę. W odwecie Oleksander I. miał raz uderzyć w głowę Mykolę D., po czym ten upadł na ziemię. Podejrzany o śmiertelne pobicie zaprzeczył jakoby bił leżącego mężczyznę. Na co innego wskazuje jednak wspomniany wcześniej zapis z monitoringu.

Proces Oleksandra I. ruszy w październiku. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć człowieka grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 18-09-2017 9:20
"zdzielił"?! Profesjonalnie, nie ma co...
~YetiZdalekiejKamczatki 18-09-2017 10:33
Więcej Ukrów w Polsce to będą za niedługo tworzyć gangi i wymuszać haracze. Niby tacy waleczni a swojego kraju nie chcą wyzwalać spod okupacji zielonych ludzików tylko uciekają ze swojego kraju robiąc jeszcze większy chaos w Polandji gdzie Policja nie radzi sobie z tzw. "Znanymi Policji" polakami a co dopiero z Ukrami którzy robią sobie co chcą.
~kb 18-09-2017 10:45
ropanoszyła sie holota to coz sie dziwic jeszcze troche a bd do nas podskakiwać i to bez zadnych skrupołow a wtedy bd jak podczas wojenek w poprzedinch epokach no toz bd ciekawie
~nic nowego 18-09-2017 11:32
Polska patola w UK czy Holandii też leje się po ryjach aż zęby lecą,kto tam był ten wie,tyle że nie przeczytacie o tym w Jelonce.
~lechujarek 18-09-2017 12:39
odesłać ich skąd przyjechali!!! najechało się ukraińskiej patologi!!! jeżdzą po pijanemu robią burdy i zadymy, wzbudzają społeczny niepokój!!! kto na to zezwolił ??!!! niech teraz ten za to odpowiada!!! dosyć ukrów w naszym kraju!!! trzeba zacząć organizować protesty w tej sprawie! poza fuszerami na rynku budowlanym nic oni nie wnoszą...
~lechujarek 18-09-2017 12:47
do ~nic nowego... a co mnie obchodzi co polska patologia robi za granicą???!!! ja mieszkam w Polsce i żądam porządku w swoim kraju!!! więc nie pisz głupot że polaczki też rozrabiają i próbujesz usprawiedliwiać tym samym ukrów... to jest problem Holendrów czy Angoli... może zmienisz zdanie jak dostaniesz w "tryby" od ukra... czego Ci absolutnie nie życzę...
~B+ 18-09-2017 16:11
@YetiZdalekiejKamczatki Tak, tak, bo Polacy za granica to świecą przykładem i nie popełniają żadnych wykroczeń ani przestępstw?!
~jelegorzanin 18-09-2017 18:53
Co moge napisac to to ze ukrainiec ukraincowi nie rowny. Tak jak sie sprowadza jakis pleps i to mamy " cyrk". W mojej firmie w serwisie pracuja ukraincy. Wszyscy sa po studiach. Porzadni, pracowici, uczciwi , kulturalni, znajacy jezyki.Wolal bym ich niz wielu polakow za sasiadow czy znajomych.
~Ktosiowa 18-09-2017 21:35
Zgadzam sie z nic_nowego. Z reszta narodowosc tu nie gra roli ludzie, ludziki, ludkowie, napyzali , egoistyczni ludkowie wy polscy...
~ 18-09-2017 21:42
niech wracaja do siebie i zabiora od razu wszystkich jak leci ukraincow. niech oddaja nam nasze stare tereny!!!
~do jeleniogórzanin 18-09-2017 21:49
Ty Jeleniogórzanin ty raczej Polakiem nie jesteś. Będziesz inaczej gadał jak ci te twoje dobre "wykształcone" bandery przyjdą po podwyżkę z widłami w rękach!!! Takich szmat antypolskich jak ty wysłał bym na sybir w bydlęcym wagonie! Dotacje dostałeś na każdego ukra po 800zł i wielki pan zadowolony kosztem rodaków!! Menda k..ewska z ciebie i tania dziwka!
~ 19-09-2017 6:16
wypad z nimi z Polski,do niczego się nie nadają!!!!!!!!!
~ 19-09-2017 6:19
Ciapate czy ukraińcy to samo.nie potrzeba ich nam tu
~Edek 19-09-2017 7:17
My Polacy jesteśmy jeszcze gorsi, pamiętam lata jak Polskie mafię terroryzowały Niemców,jak kradli , zabijali i gwałcili. Teraz akurat już mało kto o tym pamięta a raczej głupa palą aby nie pamiętać. Wszędzie w społeczeństwie mamy degradatow,my mamy kiboli, narodowcow,one i fanatyków z PiSu
~ 19-09-2017 11:26
60 lat mieszkałem z Ukraińcami i był spokój na dzielnicy lecz jak wprowadziła się polska młodzież to teraz pokazują czym śmierdzą ,świnie w chlewie mają więcej kultury

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Popłynęli dla dzieci  

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
203
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%