MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Sądowy epilog śmiertelnego potrącenia w Grabarowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 6 listopada 2017, 9:06
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017, 6:42
Autor: WAC
Przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze ruszył proces 71 – letniego Andrzeja K., który w grudniu 2016 roku potrącił śmiertelnie w Grabarowie Teresę D. Okoliczności wypadku, który miał miejsce 21 grudnia ubiegłego roku zbulwersowały jeleniogórską opinię publiczną.

Teresa D. około godziny 15.00 przechodziła na pasach przez przejście dla pieszych w pobliżu przystanku autobusowego w Grabarowie. Przed pasami zatrzymało się kilka samochodów, aby przepuścić kobietę lecz nie zrobił tego Andrzej K. za kierownicą lexusa.

Mężczyzna próbował ominąć kolumnę stojących samochodów i z impetem śmiertelnie potrącił kobietę. Wykonane tuż po wypadku badanie sprawcy wykazało w wydychanym powietrzu 0,3 promila alkoholu. Właśnie kwestia trzeźwości mężczyzny budzi największe wątpliwości najbliższych tragicznie zmarłej kobiety, gdyż w akcie oskarżenia przygotowanym przez prokuraturę została ona całkowicie pominięta. Dlatego reprezentujący rodzinę adwokat zawnioskował o powołanie biegłego, który ma wyjaśnić wszelkie wątpliwości w tej sprawie

Podczas pierwszej rozprawy odczytano akt oskarżenia, zeznawali też syn i córka zmarłej kobiety. Sprawca wypadku odmówił składania wyjaśnień przed sądem (potwierdzając jednocześnie swoje zeznania złożone w trakcie śledztwa). Wystąpił też z propozycją dobrowolnego poddania się karze w wymiarze jednego roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, trzyletniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz nawiązki w wysokości 30 tysięcy złotych: po 10 tysięcy dla męża oraz córki i syna Teresy D.

Na takie rozwiązanie nie godzi się jednak ani prokurator, ani oskarżyciele posiłkowi. Andrzej K. wyraził też skruchę za popełniony czyn, a nawet się rozpłakał.- Wraz z rodziną nie wierzymy w skruchę oskarżonego – mówi córka tragicznie zmarłej kobiety Marta D. Ten człowiek zrobił to tylko, aby jak najszybciej odzyskać prawo jazdy.

Kolejne posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowano na 20 grudnia. Wtedy zeznawać będą świadkowie tragicznego wypadku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Karol 6-11-2017 9:40
Prawie rok trwało aby rozpoczął się proces?
~emerytka 6-11-2017 9:45
dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, zabił człowieka i był pijany, żadna skrucha, żadna kara nie wróci życia, powinien odsiedzieć wyrok za zabicie człowieka, nie ma ulgi dla starych idiotów!
~Malik 6-11-2017 10:13
Rok więzienia, w zawieszeniu na trzy? Jeszcze pod wpływem alko? Jak to przejdzie.. będę wszystkich wrogów rozjeżdżał jak w GTA.
~Rozczulające 6-11-2017 10:18
rok w zawiasach na 3. Jak widaś stary morderca w puszce, nisko ocenił swoją winę. Jest bardzo laskawy dla siebie. Poza karą pierdla, utraty puszki i prawa jazdy na cały marny żywot,powinien placić dożywotnio rentę małzonkowi zabitej przez siebie, kobiety i jej dzieciom.Rozczulił mnie do łez, tą swoją skruchą...
~No mercy 6-11-2017 10:43
Jeżeli osobnik nie pójdzie siedzieć to niestety będzie porażką sądu i zielonym światłem dla jemu podobnych, że kary za zabijanie na pasach są śmiesznie niskie. Opamiętaj się polski wymiarze sprawiedliwości.
~ 6-11-2017 12:11
Lexusowcom wszystko można :(
~Boss 6-11-2017 18:26
W dniu wypadku miał dwa promile teraz nagle 0,3 cuda nawet na Jelonce było tak napisane sam rzecznik Policji to mówił kpina z ludzi taki d...nt powinien być sądzony w ciągu tygodnia a nie po roku żeby dać czas na załatwienie sprawy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zapuszczone okolice Drzymały

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2061
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%