MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Sąd pobłażliwy dla podejrzanej o morderstwo

Wiadomości: LWÓWEK ŚLĄSKI
Wtorek, 25 maja 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: KAM
Fot. ...
Zamieszana w brutalne morderstwo z ubiegłego roku w Lwówku Śląskim decyzją jeleniogórskiego sądu okręgowego, który nie podzielił opinii prokuratury, opuściła tymczasowy areszt. Sprawa zbulwersowała mieszkańców. Śledczy już zapowiedzieli apelację.

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego w miniony weekend na ulicach miasta zobaczyli 45-letnią Bożenę S., która w listopadzie dopuściła się brutalnego morderstwa. Do zbrodni doszło w domu 57-letniego Romana S. W czasie libacji alkoholowej 34-letni Maciej L. najprawdopodobniej zalecał się do Bożeny S., co było impulsem do popełnienia strasznej zbrodni. Roman S. uderzył kilka razy swojego kompana siekierą w głową. Następnie poćwiartował zwłoki Maciej L. i wrzucił je do studzienki kanalizacyjnej przed swoim domem.

Świadkowie tego brutalnego morderstwa twierdzą, że widzieli jak Bożena S. pomaga Romanowi S. wynosić zwłoki denata zawinięte w koc. Roman S. także początkowo zeznał, że jego konkubina pomagała jemu w morderstwie w czasie śledztwa zmienił swoje zeznania i całą winę wziął na siebie.

Prokuratorzy z Lwówka Śląskiego natychmiast po morderstwie zabezpieczyli wszystkie ślady łącznie z daktyloskopijnymi i DNA. Na początku maja śledczy dostali z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyniki badań daktyloskopijnych, z których wynikało, że na maczecie i siekierze, która posłużyła do zbrodni nie było odcisków palców Bożeny S.

Nie był to powód, aby Bożena S. opuściła areszt śledczy, bowiem prokuratorzy cały czas czekają na kluczowe dowody, jakimi są badania DNA, które mają dać jednoznaczną odpowiedź. Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim wnioskowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze o przedłużenie aresztu Bożenie S. na kolejne 3 miesiące. Sąd niestety zdania nie podzielił.

- Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze nie przychylił się do naszego wniosku o przedłużenie aresztu dla podejrzanej z art. 148 § 2 KK. Nie zgadzamy się z opinią sądu, dlatego już złożyliśmy apelację w tej sprawie – mówi Wojciech Moneta z Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy dla strażaków  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~bjg 25-05-2010 8:46
no pięknie....ale za kopnięcie w radiowóz jakaś 19-letnia dziewczyna siedzi i grozi jej 5 lat więzienia...nic tylko mordować i ćwiartować...
~gerT99 25-05-2010 8:51
Ale jak media nagłośnią to szybko pani bożenka wróci do celi:))))
~ 25-05-2010 9:11
ciezka sprawa ale za wspoludzial tez powinna siedziec,ale nie mi osadzac
~wow 25-05-2010 9:35
No pięknie to może wypuścimy wszystkich morderców i będzie zajefajnie!!! Oj jakijś dziwnych prokuratorów mają we Lwówku!!!
~kk 25-05-2010 11:00
areszt to nie kara !!! Zapamiętajcie raz na zawsze.
~ 25-05-2010 11:56
nie zapłaciłem za mandaty 800zł długo nie czekałem.przyjechali skuli w kajdany i do pudła
~galonim 25-05-2010 13:12
Powinna w czasie trwania rozprawy obrazić sąd. To dzisiaj odsiadywałaby wyrok. A tak przestępstwa nie było.
~wlsła 26-05-2010 7:01
nasze sądy -śmiechu warte

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

W KSON–ie dzieje się

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Przetarg na kolejną stację

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
618
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%