MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Sąd kazał wywiesić wyrok

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 18 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 10:32
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Na tablicy ogłoszeń przed magistratem można przeczytać wyrok, jaki zapadł w sprawie wypadku drogowego, w którym ponad rok temu zginęła 22-letnia Karolina K.

O upublicznieniu wyroku w ten sposób zdecydował sąd. Wyrok wisi również na tablicy ogłoszeń w sądzie w Zgorzelcu. – Podanie wyroku do publicznej wiadomości ma walor prewencyjny – mówi Remigiusz Kasperek, prezes Sądu Rejonowego w Zgorzelcu.

Do tragedii doszło 27 marca 2004 r. w Bogatyni przy ul. II Armii Wojska Polskiego. Oplem astrą, kierowanym przez 25-letniego Marka P., jechali – oprócz Karoliny K. – jeszcze dwaj mężczyźni i jedna kobieta. Marek P. prowadził samochód, będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków.
Karolina zginęła na miejscu. Oprócz spowodowania wypadku oraz prowadzenia samochodu po alkoholu i narkotykach Marek P. odpowiadał przed sądem również za próbę włamania do cudzego mercedesa oraz nielegalne posiadanie amunicji. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu skazał go na 4 lata pozbawienia wolności. Skazany ma też zapłacić po 4,5 tys. zł trzem pokrzywdzonym w wypadku.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, do którego adwokat Marka P. złożył apelację, utrzymał wyrok w mocy i dodatkowo zasądził 2.550 zł nawiązki na rzecz fundacji pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Politycy komentują wynik wyborów

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Posprzatał piwnicę, nie segregował odpadów

Policyjna akcja "Pieszy"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
672
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%