MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Są zmiany, nie ma koalicji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 stycznia 2007, 0:00
Autor: Jan Murański
Fot. Jan Murański
Rada jednogłośnie zaakceptowała kandydaturę nowego sekretarza miasta przedstawioną przez prezydenta Marka Obrębalskiego.

Na wczorajszej (wtorek) sesji odwołano dotychczasową sekretarz Ewę Bajurny. Przeciw jej odwołaniu głosowało tylko czterech radnych SLD. Zastąpi ją w urzędzie Agata Żmijewska. Jest ona urzędniczką od dwóch lat. Dotąd pracowała na kierowniczym stanowisku ds. zarządzania jakością w jeleniogórskim urzędzie. Ma, więc – zdaniem prezydenta - pełne kompetencje, aby piastować stanowisko sekretarza.
Rada znowu nie podeszła do wyborów wiceprzewodniczących. Stało się to na wniosek Miłosza Sajnoga, szefa klubu radnych „Wspólnego Miasta”. Zaproponował on wykreślenie tego punktu z porządku obrad. Za było aż 16 radnych. Zatem można wnioskować, że wyraźna większość radnych jest przeciwna tworzeniu się koalicji większościowej. Dopiero koalicja mogłaby się dogadać, co do wyboru wiceprzewodniczących. Do tej pory jedyny zgłoszony kandydat na wiceprzewodniczącego Józef Szarzyński (SLD) - nie został wybrany. Mimo to, i mimo opinii wiceprezydenta Jerzego Łużniaka - wyrażonej wywiadzie dla TV „Odra”, iż radni tej kadencji nie są tak pracowici jak w poprzedniej, bo „w komisjach spotykają się rzadziej” - rada jest sprawną maszynką do stanowienia prawa lokalnego. Merytoryczne uchwały podejmuje bez większych zgrzytów, często jednogłośnie, albo wyraźną większością głosów. Dopóki rada przyjmuje wszystkie jego projekty uchwał, prezydent Marek Obrębalski nie musi obawiać się, że skłóceni politycznie radni utrudnią mu sprawne zarządzenie miastem. Zachowuje, więc stoicki spokój. W każdym razie, nie spieszy się z mianowaniem swojego drugiego zastępcy.
Na sesji dyskutowano także o tramwaju, stojącym przy Ratuszu. Więcej na ten temat przeczytasz w najbliższym wydaniu tygodnika Jelonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Barbórkowa feta

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~XYZ 10-01-2007 10:45
Błednę informacje o nowej Pani Sekretarz: pracuje w UM 3 lata i nie była na kierowniczym stanowisku ( w woli sprostowania )
~bystry obserwator 10-01-2007 12:40
Całkowicie błędne są też enucjacje dotyczące tworzenia koalicji . 16 głosów za odłożeniem do następnej sesji wyboru zastępców przewodniczącego Rady Miejskiej to przecież głosy PO + PiS + WM . Są bliscy dogadania i w tej sytuacji jest to logiczne ,że sprawy wyboru zastępców trzeba odłożyć. Ważne ,że nie blokują i nie opóźniają bieżacych propozycji Prezydenta i że pracują w komisjach nad budżetem na rok 2007. Sprawność maszynki do głosowania polega na zaufaniu do Prezydenta i wierze ,że koalicja powstanie. Panie Janie , czy Pan kiedyś uczył się logiki ??
~jamix 10-01-2007 13:53
ja też sądzę że będzie koalicja. Dobrze dla miasta, skończy się może czerwona kotlina...
~Super bystry obserwator. 10-01-2007 18:05
Czekają aż wyrok sądowy ciążacy na Prystromie przedawni się i wtedy wybiorą na wicka Roberta. PS. Kiedyś uczyłem się logiki.
~Do bystrego 10-01-2007 18:41
Po pierwsze to nie w lutym , po 2 tylko samobójca weżmie na wicka Prystroma prowadzącego podejrzaną działalność a po 3 to ponoć Prystrom ma już obiecany stołek a MPGK !
~Kandydat 10-01-2007 18:54
Jeżeli tramwaj stanowi główny punkt obrad jednej z pierwszych sesji Rady, to świadczy o jej wielkości, historycznym posłannictwie i ogromnej odpowiedzialności za losy miasta. Mniejsza o nieuchwalony jeszcze budżet na ten rok;co tam inwestorzy, którzy podobno stoją u bram miasta, tylko Kusiak ich wstrzymywał,dajmy spokój sferze oświatowej i społecznej,która wciąż nie ma swego zwierzchnika - zastępcy prezydenta.Najważniejsze dobre samopoczucie władz miasta,które z uśmiechem i samozadowoleniem występują przed kamerami lokalnej telewizji, tak jakby ten tramwaj naprawdę jechał...
~lx 10-01-2007 21:47
Po pierwsze: komisje pracują pełną parą i wcale nie spotykają się rzadziej niż w poprzedniej kadencji a wręcz przeciwnie (niektóre spotykają się co tydzień). Po drugie: do Kandydata - tramwaj wcale nie stanowił głównego punktu sesji - był wątkiem ubocznym wywołanym przez radnych Sajnoga i Zabrzańskiego (zresztą rzeczywiście bez merytorycznego uzasadnienia) związanym ze skargą jednego z mieszkańców miasta na Prezydenta (Kusiaka). A że skarżący czynił zarzuty w stosunku do obecnego radnego Wiklika, który w tymże tramwaju prowadzi działalność gospodarczą to i tramwaj na chwilę znalazł się w centrum uwagi.
~ksywka 10-01-2007 22:15
Jaki prezio taki sekretarz!!!!!!!!!!!! Zamienił stryjek....
~ku 11-01-2007 7:25
oj urzędasy ta nowa sekr. wam da popalić, wiemy jak przejmowała gabinet
~Do "ksywka" 11-01-2007 9:27
Szef i Sekretarz są OK :-) Zaczyna być lepiej :-)
~ku 11-01-2007 9:34
oj uzrzędasy ale macie nową sekretarz, która kariere szybko zrobiła na wymieceniu starej
~obywatel 11-01-2007 11:07
W sprawie wypowiedzi w faktach radnego Leszczyka o posiedzeniu komisji oświaty i zaopiniowania budżetu w tym dziale to Pan LESZCZYK próbuje upiec przy okazji swoje prywatne interesy wnioskując o dotacje dla programu o zwalczaniu wad wzroku u dzieci.Przecież wiadomo ,że rodzinny interes LESZCZYKóW to prowadzone przez ojca i syna zakłady optyczne.
~waldek_a 11-01-2007 12:47
a mnie się wydaje, że odbywa się jakaś targowica. powołacie naszego wicka (PiS lub WM )to pogadamy o układzie w radzie, a może radni dali ciche 100 dni nawej władzy? I jeszcze jedno, czy ktoś wie gdzie jest program pana Marka Obrębalskiego, no bo trzeba będzie kiedyś Go rozliczyć.
~rozczarowany 11-01-2007 13:36
Marek, co ty robisz ? Taką jędzę bez kompetencji i kwalifikacji na tak ważne stanowisko w mieście ? Toć to pierwszy gwóźdź do trumny..........
~leszczykwojciech@op.pl 11-01-2007 15:50
Do Obywatela Otóż jako wadę wzroku rozumiemy również wadę zeza, okulary nie zredukują zeza ale mogą wspomóc jego leczenie. Aby dziecko mogło zostać wyleczone z wady zeza musi zostać on wcześnie wykryty oraz leczony za pomocą odpowiednich ćwiczeń wykonywanych pod okiem specjalisty. Zez jest uwarunkowany przez mięśnie oka, i w zależności od tego który miesień/nie pracują nieprawidłowo mamy dany rodzaj zeza. W Jeleniej Górze od lat nie ma już przychodni leczenia zeza, która mieściła się przy szpitalu w Cieplicach. W ramach akcji „Ratujmy dzieciom wzrok” Jeleniogórskie Zakłady Optyczne przekazują nieodpłatnie soczewki okularowe dla dzieci, które tego potrzebują. Optycy nie pobierają opłaty za wstawienie soczewek w oprawy i często zakup oprawy jest dokonywany przez Rotary Klub w Jeleniej Górze. Akcja ta jest prowadzona w Jeleniej Górze i okolicach od wielu już lat, więc nie wiem skąd te kontrowersje. Zostanie dołączona tylko profilaktyka zeza, a optycy nie maja nic do tego. Chętnie odpowiem na nurtujące Pana pytania w tej sprawie. Wojciech Leszczyk
~m13 11-01-2007 19:32
jesli chodzi o akcje profilaktyki chorob oczu to 1.jesli Pan Leszczyk jest zwiazany osobiscie z akcja to zgodnie z niepisanymi zasadami moze nie glosowac w swojej sprawie/sprawie swojej rodziny/ 2.Akcja ta jest realizowana od chyba 5 lat i z wszystkich akcji profilaktyki daje najwieksze efekty medyczne i zdrowotne..wady wzroku u dzieci zez i inne w okresie wzrastania moga rzutowac na cale zycie, kto ma watpliwosci niech przyjdzie do szkoly w czasie akcji i zobaczy te male dzieci ktore pierwszy raz sa badane przez okuliste/ oczywiscie przez zaniedbanie rodzicow/ 3.prosze porownac efekt takiej akcjii profilaktyki do kwoty na kilku pilkarzy z IV ligi..to te same pieniadze i ciekawe ktore lepiej wydane...
~a co z panią rzecznik praw konsumentów :( 11-01-2007 20:58
A co z pania rzecznik ??? p.Sajnog przegrał :D a kobieta się już sprzedała NM ha ha ha niedawno były stanowiska inaczej obsadzone:2006-11-20 13:49) Miłosz Sajnog podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Wspólnego Miasta wskazał na Jadwigę Reder-Sadowską, która ma zająć stanowisko sekretarza urzędu miasta jeśli on zostanie wybrany prezydentem Jeleniej Góry. Teraz pani Jadwiga pełni funkcję miejskiego rzecznika praw konsumentów w ratuszu.oj jo joj i co dalej...
~Obrębalski nie ma swojej kadry 11-01-2007 22:27
Po powołaniu na sekretarza Pańci Kusiaka widać, że Obrębalski nie ma swojej kadry, żadnego programu, zadnej wizji miasta. Działa poomacku. Ciekawe jakie jeszcze "złotka" wylansuje. Kto jeszcze sprzedał Kusiaka za judaszowskie monety.
~Rafał 11-01-2007 23:34
Pani Żmijewska nie ma kompetencji.To osoba która nie umie kierowa i pracowac z ludźmi.Jej strategia to zastraszanie kadry.Nie wiem co powoduje,że w naszym kraju stanowiska kierownicze piastuja ludzie, którzy co najwyżej mogliby być zwykłymi urzędnikami.
~Gosia 12-01-2007 10:52
NIE NIE NIE NIE !!! WSZYSTKO TYLKO NIE ŻMIJEWSKA !!!
~opryszczka 12-01-2007 11:29
czyżby podobne rządy do sprawowania tej funkcji przez Panią Bajurny?z przeszłości zawodowej pani Żmijewskiej wynika, iż to prawdziwy bumelant!!!
~obserwator 12-01-2007 12:59
Dziwi mnie fakt, że SLD, które przegrało wybory samorzadowe i nie tylko przez błędną politykę p. E. Bajurny, kobietę, która intrygowała, jeszcze ją popierali w wyborach sekretarza Urzędu.Co prawda nie jestem fanem p. Agaty, ale dajmy jej szansę.
~Zdzichu 12-01-2007 14:40
Powodzenia Agatko . Trzymam kciuki .Pracowałaś przy EB więc wiesz czego nie należy robić .Masz świetny zespół który Ci pomoże . Tylko ich nie zawiedz.
~a kuku 12-01-2007 17:44
co mieszkancy jelonki uczynili ze ktos lansuje ta pania na takie stanowisko. Nie zna jezyków obcych, o innych urzednikach wyraza sie zle, sama nie umie pracowac, wszędzie ja wywalali, wiec o co chodzi nowemu prezydentowi? czy nie ma akt osobowych?, nie mozna zapytać ludzi w jelonce?. no ale po co jak sie mysli ze ma się patent na rozum?
~dramat 16-01-2007 9:31
Boże, żmijewska, przez nią nie spałam tyle nocy - zero kompetencji, wstrętna aparycja i głupota bez granic.... Nasze miasto nie zasługłuje na to...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piechotą przez Stromiec na Okole

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Kiermasz świąteczny u "Krasnala Hałabały"

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%