MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Są pieniądze na usuwanie skutków powodzi

Wiadomości: Region
Środa, 2 sierpnia 2017, 7:12
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2017, 8:35
Autor: WAC
Fot. Archiwum
Wartki strumień pieniędzy, przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi trafi do dolnośląskich gmin i powiatów. W gronie samorządów, których budżety zasilą środki na remonty dróg i mostów nie zabrakło tych z powiatu jeleniogórskiego.

To już kolejne w tym roku rozdanie środków z tzw. przeciwpowodziówki. Tym razem na Dolny Śląsk z budżetu trafi ogółem prawie 20 milionów złotych. Spośród naszych samorządów najwięcej bo 2,4 miliona złotych otrzymał powiat jeleniogórski, na pierwszy etap remontu drogi z Mysłakowic do Miłkowa. Gmina Mysłakowice dostała promesę przyznania środków w wysokości 464 tysięcy złotych na przebudową drogi w Dąbrowicy, gmina Podgórzyn 221 tysięcy złotych na remont drogi w Staszowie, gmina Janowice Wielkie 738 tys. zł na odbudowę 150 metrów muru oporowego, zaś gmina Stara Kamienica 60 tys. złotych na remont drogi w Kopańcu. Do Piechowic trafi 386 tys. zł na odbudowę mostu w Piastowie, do Karpacza 137,6 tys. zł przeznaczonych na odbudowę nawierzchni i wykonanie odwodnienia w ciągu ulicy Spokojnej oraz do Szklarskiej Poręby 360 tys. zł na przebudowę ul. Kołłątaja.

Dodajmy, że samorządy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków powodzi mogą liczyć na wsparcie z budżetu państwa w wysokości 80 procent ich wartości. Pozostałe 20 procent muszą wyłożyć ze środków własnych gminy i powiaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Doczekają się wiat przystankowych

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Poszkodowany 2-08-2017 8:48
Dobrze, są pieniądze na odbudowę dróg... A gdzie pieniądze na zabezpieczenie przeciw powodziowe!? W Maciejowej skutki ostatniej powodzi widać gołym okiem, uszkodze mury oporowe, sypiace się materace gabinowe... brudne koryto, zarosniete brzegi... czy na to będą sierodki?
~Rodzinny Wypad 2-08-2017 17:01
Uwaga. natrafilem jako turysta z Mazowieckiego na wariata / pirata za kierownica ... trabi jak najety wyprzedza zaraz hamuje powodujac o mały włos kolizje.. strzeżcie sie Moi drodzy... ja omal nie dostałem zawału z dzieciaczkami . szkoda ze nie mam kamerki... jego nr rej DJE 5S38 Uwazajcie na tego osła za kierownica. spokojneych udanych wakacji zycze wam.
~wydoilzawilazPO 2-08-2017 23:24
popieram poprzednika poszkodowanego władza ma tylko swoich znajomych i rodzinkę nawet szkoda twoich emocji w tym śmietniku mafijnej władzy.Czekam od zimy na pozamiatanie koryta ściekowego a na zabranie worków ze śmieciami to miesiąc mimo wcześniejszej zapłaty.Gorszy burdel niź w Neapolu ,bo" o take Polskę walczyli" Czysto ma być tylko wokół Placu Ratuszowego. Reszta ludności niech się przyzwyczaja do brudu przecież mamy kapitalizm jak przed II wojną światową.Kto jeszcze idzie na wybory samorządowe? ........?.......?.......?Tylko robole?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek w Radomierzu

Jak zagospodarować przestrzeń – warsztaty

Burmistrz spotkał się z siatkarzami Mini Volley

Szybko zapomniany staw?

Zebrali 2000 baterii

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%