MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Są pieniądze na remont dróg rolniczych

Wiadomości: Region
Czwartek, 27 czerwca 2019, 11:22
Aktualizacja: Piątek, 28 czerwca 2019, 6:31
Autor: WAC
Fot. Powiat Jeleniogórski
Powiat Jeleniogórski oraz Gmina Jeżów Sudecki znalazły się w gronie samorządów, które kilka dni temu odebrały w Urzędzie Marszałkowskim promesę z funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Ogółem w tym roku z tej puli pieniądze w łącznej kwocie prawie 18 milionów złotych trafią do 91 gmin i 22 powiatów w całym regionie. Środki przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowę zbiorników wodnych służących małej retencji. 

Każdego roku wspieramy dolnośląskie samorządy i przekazujemy im pieniądze na tak ważne inwestycje w gminach – mówi wicemarszałek Marcin Gwóźdź. - W tym roku, dzięki naszej dotacji powstanie między innymi prawie 80 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Wśród gmin i powiatów które w tym roku otrzymały dotację znalazł się powiat jeleniogórski. Jego budżet zasiliła kwota 34,2 tysiąca złotych na dofinansowanie realizacji zadania polegającego na zakupie sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania. Ze środków tych zostaną zakupione zestawy komputerowe oraz jeden z modułów oprogramowania służącego do prowadzenia bazy ewidencji gruntów i budynków. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w 2019 r.

Na liście inwestycji, które uzyskały dofinansowanie znalazła się także budowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Siedlęcinie. Wartość dotacji to ponad 251 tysięcy złotych

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzenie motocykla z fordem

Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?

Od dzisiaj płatne parkowanie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~śmiech na sali 27-06-2019 12:54
za 250 tysi to sobie klitę do remontu możecie kupić na Zabobrzu a nie remonty dróg robić.
~Penelopka 27-06-2019 15:12
A po co dla traktorów lepsza droga? Te są wystarczające.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bus był zepsuty?

8 małych kroków do zdrowego odżywiania

Przez ludzi zginęły rodziny pszczele  

Giną woreczki na psie odchody

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
712
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%