MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Są pieniądze na jeleniogórską kulturę i remonty zabytków

Wiadomości: Jelenia Góra/Region
Poniedziałek, 18 lutego 2013, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2013, 7:06
Autor: Mea
Fot. Dolina Pałaców i Ogrodów
– Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało już 577 tys. zł dla Jeleniej Góry na działania związane z kulturą, a przyzna jeszcze więcej – poinformowała posłanka Zofia Czernow. Końcowa kwota ma być dwa razy większa, niż w ubiegłym roku.

Są już częściowe wyniki konkursów ogłoszonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2013 r. - W ubiegłym roku byliśmy rozczarowani decyzjami ministerstwa, które twierdziło, że Jelenia Góra składa słabe wnioski, dlatego otrzymuje mało funduszy na rozwój kultury. Składałam interpelację w tej sprawie – mówiła Zofia Czernow.

- W tym roku placówki kultury i Miasto lepiej przygotowało wnioski, osobiście monitorowałam sytuację i dbałam, by były dopracowane. Mimo że jeszcze nie wszystkie konkursy zostały rozstrzygnięte, np. na sztuki wizualne, to już wiadomo, że Jelenia Góra otrzyma 70 % więcej pieniędzy, niż w ubiegłym roku, kiedy to udało się pozyskać z ministerstwa kultury 323 tys. zł. Obecnie już jest przyznanych 577 tys. zł – dodała.

Z tych pieniędzy zostaną sfinansowane trzy projekty: Muzeum Karkonoskiego na ponad 100 tys. zł. – Cieszymy się bardzo, że ministerstwo wspiera ważne dla naszego regionu działania, czyli wystawę szkła Czesława Zubera, jednego z najwybitniejszych artystów szkła współczesnego, prezentację prac XII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka. O 16 prac zostanie też uzupełniona kolekcja malarzy związanych z Karkonoszami – powiedziała Gabriela Zawiła, dyrektorka Muzeum Karkonoskiego.

Ponadto Filharmonia otrzymała pieniądze na Obchody Roku Witolda Lutosławskiego i zakup instrumentów, ubiega się jeszcze o Konkurs Szopenowski oraz Festiwal Gwiazdy Promują. - Jeleniogórskie Centrum Kultury, Muzeum Gerharta Hauptmanna, czy też Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury otrzymały pieniądze na poprawę infrastruktury – podkreślała posłanka.

Sytuacja w regionie również przedstawia się dobrze. Na remonty kościołów przyznano ponad 2 mln zł, m.in. na kościół w Starej Kamienicy, Wojanowie, czy też Miłkowie. Ponad 400 tys. zł otrzyma Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów.

- Pieniądze przeznaczymy na remont budynków XIX-wiecznego folwarku w Bukowcu. Trzeba wykonać remont dachu w dawnym browarze oraz zabezpieczyć ściany drugiego budynku, który uległ spaleniu. Chcielibyśmy w przyszłości otworzyć tu Integracyjne Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe dla młodzieży - powiedział Krzysztof Korzeń z Fundacji Dolina Pałaców i Ogrodów.

Z okazji 500-lecia Kowar ważnym wydarzeniem w tym roku będzie 40. Festiwal Sztuki Włókna, czyli jubileuszowa wystawa i warsztaty tkaniny artystycznej.

Natomiast nie zapadła jeszcze decyzja co do sztuk wizualnych, czyli wniosków składanych przez jeleniogórskie teatry oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.
- Jestem przekonana, że końcowa kwota uzyskanych pieniędzy z ministerstwa kultury będzie dwukrotnie większa, niż w ubiegłym roku. Jelenia Góra była znana w Warszawie z dużej aktywności artystycznej i chcemy, by było tak nadal – podsumowała Zofia Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Jubileusz strażników miejskich

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~Boss 18-02-2013 7:40
Te 100 tysięcy dla muzeum Karkonoskiego to na projekt KUSIAK
~a co to 18-02-2013 7:52
za ruina "kulturalna" na zdjęciach? bo nie poznaję...
~8oih 18-02-2013 8:05
Nie na projekt Kusiak, tylko na projekt żona pana prezydenta :-)
~pomocy 18-02-2013 8:14
Kultura,sztuka,a na samym koncu miejsca pracy
~świetnie! 18-02-2013 8:18
wreszcie będziemy mogli podziwiać zameczek i inne zrujnowane (prawie) perełki.Oby jeszcze KTOŚ pomyślał o właściwym ich wykorzystaniu.
~JA 18-02-2013 8:24
Śmieci, woda, przedszkola, komunikacja miejska, miejsca dla niepełnosprawnych dzieci w szkołach a przede wszystkim NOWE MIEJSCA PRACY - tym się powinniście zajmować droga pani poseł Czernow, a nie BZDURY kulturalne k...wa, na które chodzi garstka mieszkańców. Polska pogrąża się w degrengoladzie finansowej i korupcyjnej, a Pani wyjeżdża z remontami zameczków. Rzygać mi się chce........
~jaw 18-02-2013 8:25
2 miliony na remonty kościołów to o 1 900tys za dużo.Wierni niech utrzymują te perły architektury.chyba .że część zostanie przeznaczona na odbudowę stajni księdza z Karpnik.
~dundersztyc 18-02-2013 9:02
Zawsze ci przy władzy będą walczyć o pieniądze na kulturę,bo to dla nich żyła złota.Jak rozliczyć kulturę?Na jakiej podstawie postawić komuś zarzut niegospodarności?Bez szans.Zawsze będzie,że albo misja,albo dziedzictwo,albo kreacja artystyczna,do której plebs nie dorósł.Pisałem wielokrotnie,że wiele osób zbyt dobrze żyje z dofinansowania kultury w tym mieście.Popatrzcie na budżet.Na rozwój środków coraz mniej,a utrzymanie kultury kosztuje co roku więcej.Czy tylko ja widzę,że od jakiegoś czasu wśród informacji 80% to tylko"wydarzenia"kulturalne? Muzea,zameczki,teatry.A zabrać dotacje miejskie i przeznaczyć je na...KULTURĘ.Wystarczyłoby,aby raz w miesiącu na DARMOWYM koncercie w mieście wystąpiła gwiazda.To też igrzyska,ale ich poziom to już nie będzie zaścianek.Ale gdzie mi do kultury.CHAM
~do JA 18-02-2013 9:03
To proszę sie wyrzygać, skoro tylko tyle JA umie. Jeślli JA nie korzysta z kultury, to nie znaczy, że ma jej nie być. a miliony na remonty kościołóqw - faktycznie - w tym kraju przede wszystkim kościoły się remontuje !
~pręgierz 18-02-2013 9:09
Dobrze podsumowała Zosia... "... Jelenia Góra była znana w Warszawie z dużej aktywności artystycznej ..."!Fakt,takiego cyrku ze świecą szukać!!Weźmy tylko ten "Festiwal Szopenowski"... Chopin się w grobie przewraca....!! Wszystkie te dysproporcje finansowe dobitnie świadczą o podejściu naszych władz do mieszkańców...Najważniejsze zabytki i "kultura"...Nawet taki Kaligula wiedział,że oprócz "imprez" w Koloseum,trzeba ludowi "napełnić brzuchy",bo jak człowiek głodny,to zły... I tu nie chodzi tylko o Polaka... Czernow,jak cała reszta "rządzących",totalnie o tym zapomniała...
~do 9:03 18-02-2013 9:31
no ale taka jest prawda, że najważniejsze potrzeby rząd ma gdzieś
~Zdzisiek 18-02-2013 9:34
zabytkami nikt się nie naje
~jelonek R 18-02-2013 9:45
KULTURA????? A gdzie dzieci, młodzież, muzyka?? Dzieci nie mają gdzie spędzać czasu, rozwijać swoich umiejętności i talentów. Jedyne takie miejsce w Jeleniej Górze to MDK, który i tak chcą zamknąć. Zameczki, hauptmany, muzea - to dla starych dziadków...W tym mieście nikt się nie liczy z potrzebami dzieci i młodzieży. Może by tak jakaś modelarnia, place zabaw?? BWA też nie wiadomo komu to potrzebne, marnotrastwo miejsca i pieniędzy. Pozdrawiam ozięble \"władze\" mojego miasta.
~JA 18-02-2013 9:51
Akurat JA umiem trochę więcej niż wyrzygać się i finansowo jestem zabezpieczony, nawet gdybym stracił pracę i nadszedł kryzys, to z głodu nie umrę. Co natomiast mają zrobić już teraz Ci wykluczeni przez Państwo, to ja się zastanawiam, bo na ich miejscu to kosy na ramię i na Sejm, do czego mam nadzieję nie dojdzie. Kultura jest owszem i ważna, ale nie najważniejsza, kiedy w Jeleniej Górze nie ma miejsc dla dzieci niepełnosprawnych w specjalnych szkołach i jest najdroższa woda w Polsce. Nie mówić juz o bezrobociu sięgającym 20 %. I totalnym nepotyzmie w każdej instytucji, gdzie żeby załapać się na etat sprzątaczki, trzeba mieć niezłe plecy.
kazimierzp 18-02-2013 10:00
"Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" te słowa tworząc Akademię zapisał Jan Zamoyski w 16oo roku. Kiedy czytam niektóre posty to wydaje mi się, że nasza oświata nie spełnia swej roli jeżeli do takiego poziomu sprawadza swoich wychowanków. Widać też, że wiele osób nie wie jaka rzeczywiście jest oferta miejskich placówek kultury dla dzieci i młodzieży. MDK Muflon, Przystań Twórcza, JCK, ODK, BWA,Teatr Animacji, parafie, muzea prowadzą różne warsztaty, szkolenia, gry, zabawy edukacyjne, muzyczne, plastyczne, teatralne. Sale w czasie zajęć są pełne chętnej i otwartej młodzieży. Niestety jak widać po postach nie u wszystkich wykształciły się potrzeby wyższego rzędu. "Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" - to przysłowie wiele z dzisiejszego stanu tłumaczy.
~do 10:05 18-02-2013 10:40
a twoja wypowiedz dobitnie świadczy że jesteś jednym z nich
~Bury 18-02-2013 10:45
Muzeum Karkonoskie może poczekać, bo sporo już tam zrobiono. trzeba teraz angażować ludzi do uczestnictwa. Niech się coś tam dzieje. Zapraszać muzyków itd. Po tych wpisach mniemam, że brak prawdziwego, okazałego domu kultury i zameczek trzeba szybko remontować !!!!!!!!!
~Stasiek 18-02-2013 10:57
Czyli sa pieniadze na remonty kosciolow , bo to potraficie w Jeleniej Gorze naprawiac .
~o ho ho 18-02-2013 11:02
super zdjęcia
~byg 18-02-2013 11:02
za "dobrych"czasów w NRD była wiocha ,która miała salę koncertową i 80% mieszkańców to byli członkowie orkiestry symfonicznej...........
~PanPikuś 18-02-2013 11:15
>>> Panie Kazimierzup
~PanPikuś 18-02-2013 11:22
PANEM ET CIRCENSES -> Chleba i igrzysk zakrzyknął niegdyś Juwenalis , owszem, jednak z naciskiem na chleb, zatem CHLEBA NIE IGRZYSK krzyczę ja, gdyż potrzeby wyższe są a jakże, bardzo potrzebne, a kulturę należy wspierać, ale zaraz po zaspokojeniu potrzeb niższych takich jak praca, mieszkanie, jedzenie bo głodny naród na diecie kultury nie pojmie ,a jego grające walca kiszki zagłuszą najlepszy z koncertów . Poziom niektórych wypowiedzi i owszem jest niskich lotów, ale ich autorzy poprzez te posty próbują manifestować swoje niezadowolenie z tego co dzieje się w regionie, a co się dzieje to chyba wszyscy wiemy...!!!
~Wild men 18-02-2013 11:22
Nie bądź taki cwaniak! Jeżeli ktoś ma zmartwienia, że nie ma co do gara włożyć i komornik na niego poluje, to teatry, muzea itp. są ostatnią rzeczą o jakiej myśli, to raz, a dwa kursy, szkolenia, są zbędne dla osób które coś już potrafią i lubią to robić, tylko, że urzędasy nie pozwolą by nie swoi robili coś, co może ktoś z rodziny lub inny znajomy urzędnika robić. W ogóle to szkoląc się, skąd brać pieniądze na życie? Ja osobiście wiele potrafię robić i bardzo dokładnie, nawet za dokładnie i pracodawcom się to nie podoba. Chcę też sam coś zacząć działać, ale jestem za „mały” na to, żadnych ulg na start, żadnych szans na dotacje, tylko wciskają ludziom kit, że dają dotacje, a kto je dostaje? Niech rząd da mi szansę, to chętnie pójdę do teatru, muzeum itp.
~ 18-02-2013 11:23
a przedszkola, szkoły, szpitale ??????????????????????????????
~Wild men 18-02-2013 11:25
Mój post kieruję do Kazimierza P.
~Obserwer 18-02-2013 11:31
Pan Kazimierz pisze o wychowaniu I nauce a co umieja ci obecnie rzadzacy w Jeleniej ? Panie KAZIMIERZU WIEKSZOSC NASZYCH POLITYKOW TO iGNORANCI I POWINNO SIE ICH ROZLICZAC ZA NIC NIE ROBIENIE ORAZ ZA ZMARNOWANE SZANSE DLA ROZWOJU REGIONU I MIASTA. W SKALI INNYCH MIAST JAK WYGLADA jELENIA gORA ,JAK ? Brudno, brak logicznej rozbudowy , Nie upilnowane rozlicfzenie Kontrakty I Umowy. Dziurawe ulice , Najdrozsza Woda I Scieki , drogie smieci I koszty zycia w zrujnowanych Kamienicach. Brak fabryk I firm PRODUKUJACYCH ,Brak miejsc pracy . Brak rozrywki I wypoczynku letniego, Dziurawe drogi I chodniki lub ich brak . Niedokonczone inwestycje rowerowe. Nadmiar Galeri I sklepow wielkopowieszchniowych o tym samym asortymencie .Mozna wymienias w nieskonczonosc
~Wild men 18-02-2013 11:37
... Tak Pan prawisz o przysłowiach? A słyszał Pan takie?- „Najpierw praca, potem przyjemność”. Gdybym mógł robić to co chcę, to miasto by na tym skorzystało i zaoszczędziło dużo pieniędzy, jakbym się rozwinął, to sam bym sponsorował jakieś imprezy w mieście w zamian za reklamę, mam szeroki zakres zainteresowań i świetne pomysły, nieraz tylko patrzę jak ludzie po jakimś czasie wpadają na te same pomysły co ja i je realizują, bo mają takie możliwości, a ja co mogę sam? Nawet wy...ać się już nie mam czym. Kończę bo szkoda mojego czasu i tak nikogo to nie obchodzi, ale dodam tylko, że mam też dobre pomysły na walkę z wrogiem, gdy powstaną rozróby w kraju, bo fizyka itp., to moje hobby.
~ 18-02-2013 12:36
a co z pieniędzmi na remont MDK pani Czernow pomogła by nie został zlikwidowany to powinny być na ten cel środki bo to też zabytek
~pikuś 18-02-2013 12:37
Widzę, że Zośka poza sprowadzaniem trucheł ze Szwecji ma też inne, ważne dla Mieszkańców pomysły. Sądzę jednak, że głodni, zadłużeni, z komornikiem na karku, zestresowani i wk.rwieni Jeleniodziurzanie mają w nosie Muzeum Żony Complexa, zapadnięte dachy ruin, wystawy szkła i bohomazów.
~ford 18-02-2013 13:41
Co za banda szabrowników. Na czele z panem Prezydentem miasta. Naszą kasę rozdają swoim rodziną. Kiedyś za komuny to nie było do pomyślenia żeby mąż mógł rozdawać kasę państwową żonie.Ludzie powinni się zebrać i usunąć tą bandę ze stołków.Bo te 100,000 zł.to są pieniądze do kieszeni Biurokratów Muzeum.Kto rozliczył dyrekcje muzeum z działalności,Nawet wycieczki omijają muzeum.Bo poza starą chatą same dziadostwo.
~sławek 18-02-2013 13:54
Przeważająca część uczestników tej dyskusji nie rozumie zasadniczych rzeczy. Wspomniane dotacje na kulturę mogą pójść tylko na kulturę. Takie są przepisy. Nie można ich przeznaczyć na szkoły, przedszkola, szpitale i in. Od tych spraw są inne resorty - edukacji, zdrowia, gdzie władze miejskie mogą otrzymać dotacje na kwestie socjalne, nie można na nie wziąć funduszy na kulturę, więc-albo je bierzemy i n.p. remontujemy zabytkowe obiekty, albo nie - i wtedy te się rozsypią.
~alexpand52 18-02-2013 14:01
Szkoda że zabrakło pieniędzy na kulturę i uczciwość ratuszową. A Pan Zawiła z Panem Grodzińskim zepewne będą kustoszami tych zabytków.
~Wild men 18-02-2013 16:06
Sławku, tu nie chodzi o to na co można przeznaczyć te pieniądze, tylko o to, że zamiast starać się o pieniądze na rozwój miasta, by zapewnić pracę za godziwe wynagrodzenie, to oni dbają o swoje zady.
~cyrk idiotów 18-02-2013 16:06
Przez te lobby fujarkowo - piszczałkowe stajemy się dziadami Polski i Europy !. Czas głosować za lewicą i rozliczyć te kulturalne układy !.
~Abraxas 18-02-2013 17:27
2 miliony na remont kościołów....skandal
~kpiarz 18-02-2013 17:44
Kolejny ogromny sukces Zofii Czernow do całego pasma poprzednich sukcesów. Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~jelgór 18-02-2013 18:46
do JA: ty pewnie wyobrażasz sobie że kultura to miska klusków ze smalcem i jednoręki bandyta na stacji paliw? muszę cie rozczarować, kultura to coś więcej i każdy może w tym uczestniczyć, często nawet za darmo - ale trzeba mieć horyzont umysłowy, niebanalny charakter, czyste serce, rozwiniętą emocjonalność, poczucie estetyki, umiejętność wartościowania i tyle na początek
~Dziunia 18-02-2013 18:52
Drodzy Jeleniogórzanie.R... mi się chce, kiedy czytam Wasze komentarze.Co tam kultura, sztuka, Nasze dziedzictwo, Nasza historia..Najlepiej wszystko ro...... i postawić nowe tesco i biedronki, bo to przecież nowe, wspaniałe miejsca pracy.A potem płacz, że turyści nie przyjeżdżają, że nie ma na kim zarabiać.Turyści nie przyjeżdżają,bo chcą oglądać to co w naszym mieście jest najpiękniejsze, a nie markety.Od załatwiania miejsc pracy są inne ministerstwa, a nie ministerstwo kultury.Owszem pieniądze można by przeznaczyć na coś innego. Ale rozejrzyjcie się po swojej Jeleniej, zobaczcie jaka jest roz... I co, fajnie Wam się żyję w takim mieście?Tak się śmiejecie z Niemców, ale oni przynajmniej umieją zadbać o swoją historię. A Polacy potrafią tylko ro... i narzekać, że brzydko...
~Wild men 18-02-2013 19:01
@ jelgór. Czy Ty uważasz, że wszyscy bezrobotni nie mają horyzontu umysłowego, niebanalnego charakteru, czystego serca, rozwiniętej emocjonalności, poczucia estetyki, umiejętność wartościowania? Jeżeli tak, to bardzo mnie obrażasz. To władze zachowują się tak, jakby tego wszystkiego nie mieli i tyle w temacie.
~Wild men 18-02-2013 19:07
@ Dziunia. Niemcy mają za co korzystać z tych dóbr kulturalnych, mają zarobki ośmiokrotnie wyższe od nas. Gdyby więcej mieszkańców pracowało odprowadzając podatki, to i na kulturę by było. Budowanie domu od dachu nie jest dobrym pomysłem.
~Wild men 18-02-2013 19:10
I jeszcze coś. Markety też są przyczyną upadku tego miasta.
~Dziunia 18-02-2013 19:42
Do Wild men. Muzea mają ustawowo jeden dzień w tygodniu 'otwarty', czyli wstęp do nich jest bezpłatny. Więc nie pisz, że Niemcy mają dostęp, bo więcej zarabiają. Wystarczy chcieć. Tzn masz rację, ale tylko częściowo. Kiedy szkoła organizuje wyjazd do Warszawy do Zamku Królewskiego, to rodzice nie mają kasy, ale kiedy wycieczka ma w programie obiad w KFC, czy tępy film w kinie to nagle pieniądze się znajdują. Niemcy po prostu szanują to co mają. Polaczki nie dość, że dostali w spadku po Niemcach perły architektury, to nawet nie umieją o nie zadbać. Dumą Naszego narodu jest cwaniactwo. To dlatego nie ma miejsc pracy a nie dlatego, że niby za dużo się ładuje w kulturę.
Niggers™ 18-02-2013 20:15
BĘDZIE CZYM DZIELIĆ ! !
~Wild men 18-02-2013 20:50
@ Dziunia. Przede wszystkim jeżeli ktoś martwi się co włożyć do gara, to jak już wspomniałem wcześniej, kultura jest ostatnią rzeczą o której myśli, wiem, bo sam jestem w takiej sytuacji, a w ogóle, to chętnie poszedłbym nie tylko do muzeum, ale i do teatru, filharmonii itp., ale mnie na to nie stać. Swoją drogą sprawdzę w jakie dni można zwiedzić muzeum za darmo i chętnie odwiedzę, dawno nie byłem i ciekaw jestem zmian, jakie nastąpiły, dzięki za info.
~konkrety 18-02-2013 20:54
Bukowiec, przy obecnym stanie własnościowym to studnia bez dna wykładana górnolotnymi obietnicami. Prawda jest taka, że większość wyremontowanych, głownie z prywatnych kieszeni, pałaców w "Dolinie" już funkcjonuje w obiegu gospodarczym, a w pewnej części społecznym. Bukowiec pozostał daleko w tyle, na etapie podpierania ścian i łatania dachów za publiczną kasę. Może już czas się zreflektować i rozważyć jego prywatyzację jako jedyny słuszny i sprawdzony sposób na uratowanie i pożyteczne funkcjonowanie tego zabytku.
~ 18-02-2013 20:57
Śpiewak tyle to na ciuchy wydaje
~Dziunia 18-02-2013 21:45
Do Wild men. Rozumiem, że nie masz co włożyć do gara. Ale ciekawe jest to, że jak było Euro, to nikt nie protestował, że tyle strat, że za tą kasę można stworzyć miejsca pracy, a kiedy chodzi o kulturę to jest niewiele pozytywnych opinii. Jeśli się nie mylę, muzea w Jeleniej są 'otwarte' we wtorki. Wernisaże (czyli wystawy otwierające) są zazwyczaj za darmo (w BWA, w muzeach). Z teatrem z i filharmonią trochę gorzej, zniżki i promocje zdarzają się rzadko..
~Wild men 18-02-2013 23:01
Dziunia, niestety, ale na Euro też kląłem jak diabli, nawet niedawno, tu gdzieś na Jelonce wypomniałem, że ponad dwadzieścia tysięcy złotych na każdego Polaka wynosiła budowa stadionów, dokładnie nie wiem, ale chyba nawet chodziło o jeden stadion, a gdzie reszta całej imprezy? Zacisnęli nam pasa i dalej zaciskają, jak żyć uczciwie, jeżeli jest się samemu? Matka, jedyna bliska mi osoba wyjechała za granicę, nie chcę jej prosić o pomoc, ale chyba będę musiał też uciec z tego syfu, ale jak tylko coś się zacznie dziać, ludzie ruszą zady, przyjadę i dołączę do nich, to jest pewne. Tak dla Twojej wiadomości, nie piję i nie ćpam, paczka fajek na dwa dni i to przez stres, bo dziesięć lat nie paliłem, mam 37 lat, a piłka nożna, to dla mnie głupota.
~Wild men 18-02-2013 23:39
A Pan Kazimierz, gdzie? Zatkało? Przypomnę jeszcze jedno przysłowie: "Człowiek głodny, to człowiek zły". Zaznaczam, że opinie wyrażane w internecie, to tylko ułamek tego co społeczeństwo myśli, jest cała masa ludzi, którzy nawet nie mają dostępu do internetu, już nie wspomnę o braku wiedzy, jak z niego korzystać, i są tak samo przeciwni wyzyskowi, jak większość internautów. Niedługo zamierzam zrobić objazdowy sondaż w śród ludzi biednych, jak oceniają władzę, udostępnię im możliwość komentowania niektórych artykułów w Jelonce. Poświęcę na to jakiś dzień w tygodniu i będę jeździł pod punkty skupów złomu, makulatury i dam im możliwość komenarzu na temat jakiegoś artykułu dotyczącego gospodarności władz J.G.. Przyłączy się Pan Panie Kazimierzu?
~brant 18-02-2013 23:57
Mieszkam po 1/2 roku w Canadzie - 91.tys. mieszkancow liczy miasto- 1 BURMISTRZ -zastepstwo ?? NAJSTARSZY W RADZIE MIASTA - zadnego zastepcy nie ma / ani sekretarek - ani dodatkowych samochodow itp..../ Muzeum wlasnie zlikwidowali - bo nie DOPLACA SIE DO KULTURY_ sami KULTURALNI LUDZIE maja te przybytki utrzymac!!SALA KONCERTOWA ? ani grosza dotacji - bilety maja pokryc koszty !!! I 1/2 roku w Jeleniej Gorze -tak od 2o lat!!! A w BOGATEJ JELONCE? PREZYDENT, ZASTEPCA, ZASTEPCA ZASTEPCY-Muzeum !!!ponad 1o mil. zl dotacja do ROZBUDOWANIA !!-komu - widze przez okono jak szkoly ida bo trzeba wykazac sie ze KTOS ten przybytek odwiedza- Zadnego szacunku dla pieniadza!! oby stanowiska ale dla SWOICH.
~Wild men 19-02-2013 0:00
Samochód mam, stolik i krzesełko, też się znajdzie, zasilanie i sprzęt też mam, nawet materiał i talent na zrobienie transparentów, żaden problem, tak, że dwa stanowiska ogarnę, gorzej z baldachimem, ale coś na to się poradzi. Co Pan na to? Przy okazji zrobimy referendum o odwołanie prezydenta. Gdzie Pana znaleźć? Gdzie to Pańskie Stowarzyszenie Miłośników Cieplic? Jestem chętny zmiażdżyć tą gnidę w ratuszu.
~Wild men 19-02-2013 0:07
A nie, przepraszam, to Pan Marcin Kaflik chce referendum, chętnie zapraszam, trzecie stanowisko też się zorganizuje. Zapomniałem dodać, mam też solidne nagłośnienie. Proponuję jak tylko się trochę ciepło zrobi, zanim to nastąpi można już coś przygotować. Co Panowie na to???
~G.P.S. 19-02-2013 0:13
@ Wild men --> Muzeum Karkonoskie ma wolny wstęp w niedzielę. Polecam się wybrać i obejrzeć wystawę. Choć na chwilę oderwać się od codzienności. Pozdrawiam, przewodnik :-)
~Wild men 19-02-2013 22:48
Dzięki przewodnik, na pewno wpadnę niebawem. Co do Pana Kazimierza P. widzę, że schował głowę w piasek i milczy, nie ważne, sam go znajdę i pogadam, tak jak z Panem Marcinem K. Zawilec, twój czas się kończy!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar budynku przy Kilińskiego

Akcja ratunkowa w Kotle Łomniczki

Windę wybuduje Castellum

Marzena Machałek o programie PiS

Wpadka z tytoniem bez akcyzy

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
604
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%