MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Są pieniądze dla szpitala

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 czerwca 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:01
Autor: Angela
Trzysta tysięcy złotych na remonty oddziałów i pięćdziesiąt pięć tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu – to pieniądze, jakie samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał w ostatnich dniach dla Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Za wspomniane środki szpital ma wyremontować oddział ginekologiczno – położniczy i neonatologiczny. 55 tys. zł natomiast zostanie przeznaczone na doposażenie oddziału urologicznego w specjalistyczny sprzęt, urządzenie służące do usuwania ciał obcych z dróg moczowych.

– Po zakupie tego sprzętu Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze będzie drugim szpitalem na Dolnym Śląsku, który będzie wykonywał tego typu zabiegi. Pozwoli to na zmniejszenie kolejki oczekujących pacjentów na te zabiegi na Dolnym Śląsku, a mieszkańcy Jeleniej Góry nie będą musieli już wyjeżdżać na takie zabiegi do Wrocławia. Ponadto zakup urządzenia zwiększy dochody szpitala – mówi wicemarszałek Jerzy Łużniak.

Inwestycje mają być zrealizowane jeszcze w tym roku. Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Śmierć na żwirowni

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 26-06-2010 17:15
O proszę ,Szpital Wojewódzki istnieje od tak niedawna,a już dostaje dotacje na remonty i zakup sprzętu.Pozwala sobie również na robienie nieziemskich DŁUGÓW.A dlaczego przez dziesięciolecia nie znalazły się choć niewielkie pieniądze na remonty i modernizację Szpitala Wysoka Łąka,który gospodaruje się nie robiąc długów.A teraz zarzuca się mu, że jest stary niedostosowany do wymogów unijnych.Ciekawe czy gdyby się dostosował za ogromne kredyty to zarzuciliby mu niegospodarność.Czy może robienie długów jest zarezerwowane tylko dla Szpitala Wojewódzkiego, który i tak musi istnieć.
~ 27-06-2010 16:15
LEPIEJ DALI BY NA PODWYRZKI DLA PRACOWNIKOW

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dla komfortu pasażerów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
579
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%