MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Są dziury jak kratery, będzie łącznik z obwodnicą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 października 2011, 8:41
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Fot. Angela
Pełna wybojów i dziur dwukilometrowa, w części nieutwardzona ulica Krakowska ciągnąca się od dworca PKP i do Łomnickiej ma być w przyszłości łącznikiem z nowobudowaną obwodnicą. Stąd planowany remont zaniedbanego traktu.

Do połowy przyszłego roku ma powstać projekt przebudowy ulicy oraz kosztorys inwestycyjny. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie, a oferenci mogą się zgłaszać do czwartego listopada. Na przygotowanie kompletu dokumentów wykonawca będzie miał czas do 30 czerwca 2012 roku.

Wówczas okaże się, ile pieniędzy potrzebne jest do wyremontowanie tej ulicy i czy znajdą się takie środki w budżecie miasta. Szacuje się, że może być to kwota od 7 do 10 mln zł. W zakres prac wejdzie bowiem nie tylko wymiana od lat nieremontowanej nawierzchni ulicy, lecz także roboty ziemne i inne.

- Zadanie roboczo zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje remont odcinka od ul. 1 Maja do budowanej obwodnicy południowej o długości 1200 m, a drugi o długości 910 m od obwodnicy do ul. Łomnickiej. Wzdłuż tej ulicy ma biegnąć droga rowerowo-piesza. Ma być też około 75 latarni – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podpisali umowę na nowe pociągi

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Dolnośląskie uzdrowiska łączą siły

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~xxx 31-10-2011 9:00
niech ten złomiarz grzesiu sie dołoży do remontu, często gęsto naustawia tych lumpów na ulicy że przejechać nie można p...p
goscniedzielny 31-10-2011 9:15
na co komu remont Krakowskiej, w chwili gdy zostanie oddana obwodnica poludniowa? Gdyby tej tak "niezbednej" dla miasta obwodnicy nie budowano za prawie 100 milionow, to remont Krakowskiej za kilka mln zl mialby jak najbardziej sens... A tak miasto wyrzuci w bloto pieniadze na ulice, ktora nie prowadzi do zadnego waznego dla mieszkancow naszego miasta miejsca...
~do obwodnicy 31-10-2011 9:33
prowadzi do obwodnicy przeciez
~marineri 31-10-2011 10:22
do goscia niedzielnego - aby zjechac z obwodnicy do centrum. po to.
~mat 31-10-2011 11:17
super, oby jak najprędzej
~zs 31-10-2011 11:27
Za tymi drzewami po prawej stronie była kiedyś pętla tramwajowa.
~biker 31-10-2011 11:28
Taaa... Pewnie znowu powstanie zwykły chodnik z kostki, a nie żadna droga rowerowa, tak jak w przypadku K. Miarki. A co na to Zbigniew Leszek i jego towarzystwo? Jakoś dziwnie zamilkli po zmianie władz.
~wladimir 31-10-2011 12:19
Czy na pewno potrzebne jest dodatkowe skrzyżowanie, które spowolni ruch na obwodnicy? Czy to będzie obwodnica, skoro skrzyżowań będzie kilka na bardzo krótki odcinku (kolejne skrzyżowanie dołożone przez ekipę Zawiły będzie dosłownie 100m dalej z dojazdem do Nowowiejskiej). Uważam, że jeżeli dołożymy tych kilka skrzyżowań nie będziemy mieli żadnych argumentów, aby w przyszłości puścić obwodnicą południową tranzyt, a tym samym wpisać kolejne etapy budowy do budżetu centralnego. Niestety z obwodnicy Zawiła robi drogę osiedlową
~SpiityGonzal 31-10-2011 12:27
No i bardzo dobrze!!!!!! Nareszcie będzie alternatywa do ul. W.Pola. W godzinach szczytu korek do świateł przy tunelu sięga stacji Orlenu. Oby jak najprędzej. Jeszcze tylko zrobić K.Miarki do Cieplic i będzie w pytkę.
~do wladimira 31-10-2011 12:47
masz racje,budujac jednopoziomowe skrzyzowania mozemy zapomniec o wizualizacjach II etapu-tunelu,estakadach itd
goscniedzielny 31-10-2011 13:33
zjazd do miasta bedzie przeciez przy ul. Lacznej, a kolejny przy ul. Sudeckiej, to zupelnie wystarczajace jest, a tlok na wiadukcie generowany jest z dzialajacych jeszcze firm przy ul. W. Pola, wiec tlok jak byl tak bedzie w godzinach szczytu. Wiec w dalszym ciagu nie wiem dla kogo bedzie ten remont i lacznik na ul. Krakowskiej... A jesli chodzi o wyjazd z miasta, wiaduktem, tam nigdy nie bylo z tym problemu, bo wiekszosc samochodow i tak tloczy sie na Zabobrze. Zabraloby sie miasto lepiej za dokonczenie przebudowy ul. Wojewodzkiej, ktora az sie prosi o to by ja zmodernizowac po tym jak odnowiono kawalek Karola Miarki... Przeciez tam jest pelno firm, a dojazd do nich beznadziejny, dopiero jak cos powaznego sie tam przydazy, to miasto bedzie na gwalt probowalo tam cos zrobic. Amen.
~x 31-10-2011 17:50
te dziury, czy to odkrycie ameryki? to IV ale rozkradziona juz RP, a raczej PRL. kombinator zlodziej lub nieudacznik na stolku. uczciwi paraja sie praca za niewiele, bo u nas za prace od dawna sie nie placi, natomiast characze biora ci na stanowiskach bo niby to ich przywilej. wiec z kad zdziwienie z powodu dziur? jak bdaja zwierzchnicy o wlasne dupy a nie o jakosc materialow i sposob wykonawstwa prac tak wychodzi efekt ciezkiej pracy ludzi bezposrednio robiacych glowny produkt. ale co robotnik wypracuje, gora chapie i jak sepy rozdrapuje miedzy siebie, a ten maluski choc najwiecej sie narobil ma gowno. jak w tym stanie rzeczy ma byc solidna droga gdy tu chodzi tylko o obrywy i bezsesowna partanine prac.
~` 31-10-2011 19:20
TAK Z INNEJ BECZKI: ud – 10 obietnic tuska zniknęło ze strony www Platformy w 09.2009. Ale pamietamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald T
kazimierzp 31-10-2011 19:33
Jacy niektórzy są mądrzy, jak świetnie walczą i piętnują!;-) Gdyby jednak zgłębiliby ten problem, a przy tym sprawdzili jakie były założenia inwestycji drogowych to by zobaczyli iż ulica Krakowska jako łącznik pomiędzy 1 Maja, a nową obwodnicą południową zawsze była w planach modernizacyjnych. Dlatego między innymi wybudowano budynek zwanym hotelem Kolejarz, a który teraz chyli się ku upadkowi. Wybudowanie tego łącznika pozwoli (może) na uatrakcyjnienie tego hotelu i otwarcie ciekawych terenów pomiędzy Krakowską, a Sudecką, Obwodnicą i Nowowiejską! Dlatego niech się Krakowska modernizuje na chwałę miasta i pożytek tych co tam zainwestują!
goscniedzielny 31-10-2011 20:14
Panie Kazimierzu... Miasto to twor dynamiczny, co dobre bylo lat temu 30 temu nie musi byc potrzebne teraz... Przypominam ze gdy budowano hotel 'Kolejarz' Jelenia Gora byla miastem wojewodzkim z tetniaca zyciem ul. Krakowska i koncentrujacymi sie w okolicach dworca kolejowego turystami odwiedzajacymi Jelenia Gore. To jest przeszlosc, komu, jak komu ale Panu chyba nie trzeba tego przypominac chyba.
~ 31-10-2011 20:32
Tam na tej Krakowskiej kiedyś był urząd celny, taka pani sprawdzała tzw. mienie przesiedleńcze i zaglądała do każdego słoiczka z kremem, patrzyła czy jedna osoba z mojej rodziny nie wywozi czegoś niecnego za granicę... Dawno temu, kto to jeszcze teraz pamięta...
~ 31-10-2011 20:50
Turyści... jeździli koleją, bo kolej była szybsza o wiele niż teraz... Zawsze te pociągi śmierdziały, ale szybciej jeździły.
~aaa 31-10-2011 22:36
faktycznie ta obwodnica to będzie jakaś droga osiedlowa przy tej ilości skrzyżowań. dodać tam jeszcze kilka genialnych pokroju świateł przy pzmot i 80mln będzie wyrzucone w błoto.
~dokazimierzp 31-10-2011 23:32
kto nie smaruje nie jedzie, dobrze pan o tym wie
~-- 2-11-2011 13:32
a nikomu nie przyszło do głowy ze przyda się połączenie obwodnicy ze stacją pkp?... ludzie załamujecie mi ręce... jak nie macie do powiedzenia nic oprócz hejtowania to nie piszcie lepiej wcale. W jeleniej się zaczyna coś dziać... nie jest rewelacyjnie, ale coś się rusza... może z łaski swojej przestańcie narzekać i jak jesteście tacy świetni wyjdźcie z własną inicjatywą. OJJJ sory zapomniałem, że do tego trzeba wyjść z domu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odkrycia w kościele

70 drzewek na jubileusz

Od 7 lat nie działa winda w Muzeum Przyrodniczym!  

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%