MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

S–3 będzie budowana, ale tylko do Bolkowa

Wiadomości: Region
Sobota, 28 grudnia 2013, 8:22
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
Ważne połączenie Kotliny Jeleniogórskiej z resztą kraju drogą S–3 będzie realizowane, ale w kilku etapach. W najbliższym roku ma być ogłoszony przetarg na 37–kilometrpowy odcinek z Legnicy do Bolkowa. Realizacja potrwa trzy lata i będzie kosztować 1,1 mld zł. Następny etap, czyli połączenie Bolkowa z Lubawką będzie zależało od rozmów ze stroną czeską, ale realizacja będzie najprawdopodobniej nie wcześniej niż w 2018 roku.

Jak mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry walka o budowę S-3 rozpoczęła się w 1990 roku. Walczyło o nią kilka gmin, które zawiązały porozumienie.

- Ten związek gmin przypomniał sobie, że kiedy w średniowieczu armia szła podbijać Czechów, to przechodziła przez Lubawkę – mówił prezydent Marcin Zawiła. – Nikt nie wiedział dlaczego droga międzynarodowa biegnie przez Jakuszyce, bo jest ona skrajnie niekorzystna – stroma i niewygodna. Od 1990 roku rozpoczęła się więc wielka walka o obecną drogę S-3. Samorządy i posłowie próbowali zmusić rząd do tego, by autostrada A-3 czyli teraz droga szybkiego ruchu S-3 zaczynająca się w Skandynawii, a kończąca nad Adriatykiem, znalazła się w sieci autostrad.

W tym roku komisja europejska uznała to połączenie jako europejski korytarz transportowy i nadała mu priorytet. Teraz mamy już dokumentację na budowę tej drogi, mamy zrealizowane wykupy, studia ekologiczne czyli wszystko co jest potrzebne. Niestety Czesi, którzy są świeżo po wyborach, nie podjęli tematu i nie określili, kiedy będą budowali tę drogę.

Dlatego zapadła decyzja, że pieniądze na odcinek od Legnicy do Lubawki zostaną przeznaczone na obwodnicę Warszawy, ale po kolejnych interwencjach i nacisku ponadpartyjnym, m.in. moim, Krzaczkowskiego i wielu innych, udało się wywalczyć ten odcinek od Legnicy do Bolkowa. Dla nas jest to milowy krok – dodał prezydent M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Proces apelacyjny byłego proboszcza

Papierosowy gang rozbity

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~pAnPiKu$ 28-12-2013 9:07
"ale po kolejnych interwencjach i nacisku ponadpartyjnym, m.in. moim, Krzaczkowskiego i wielu innych, udało się wywalczyć ten odcinek od Legnicy do Bolkowa. Dla nas jest to milowy krok – dodał prezydent M. Zawiła" - czyż to nie powinien być artykuł sponsorowany, a może to początek brudnej kampanii wyborczej i karmienia plebsu tłustą kiełbasą wyborczą podebraną z sąsiedniego stołu , bo o ile pamiętam to raczej inni samorządowcy zabiegali o budowę tej drogi, no ale że zrobiło się wokół niej głośno a i sukcesik mały jest bo coś się ruszyło w sprawie, a sukces jak wiadomo ma wielu ojców, to trzeba się do niego szybciutko przypisać i pochwalić przy wyborach...!!!
~pAnPiKu$ 28-12-2013 9:13
P.S. jeśli M.Zawiła chce naprawdę zaistnieć i czymś konkretnym pochwalić, to teraz właśnie ma prawdziwe pole do PO-PISu i powinien starać się o pozyskanie środków finansowych na budowę łącznika do tejże S3 , t.j. drogi o przekroju 2x2 z J.G. do Bolkowa i w drugim kierunku z J.G. do Jędrzychowic , żeby połączyć nasz grajdołek z Europą, co jest otwarciem się na inwestorów a tym samym gwarancją nowych miejsc pracy w regionie !!!
~Z Czech 28-12-2013 10:06
Republika Czeska nigdy nie była przekonana o konieczności budowy tej drogi w kierunku Trutnova i dalej na Lubawkę. Nigdy !!! I nadal nie jest. Ten temat pojawiał się incydentalnie, podobnie jak w PL przy okazji różnego typu wyborów, spadków notowań itp. Albo kiedy wojewoda Hradecky chciał przypomnieć o o sobie i zrobić coś Polakom na odczep. Teoretycznie w CZ temat przesunięty do 2018, w praktyce zapewne nie będzie realizowany. Pisałem już na ten temat kilka lat wcześniej na łamach Jelonki. Tutaj nic się nie zmieniło! Budzi śmiech kierowanie ruchu na Lubawkę, [wszystkie drogowskazy w PL krzyczą Lubawka] czyli praktycznie w szczere pola.
~pytam was 28-12-2013 10:24
A czy ona bedzie dwujezdniowa??
~ 28-12-2013 10:29
tak
~jakitaki 28-12-2013 10:35
Dla Czechów priorytet mają inwestycje drogowe i kolejowe z PN na PD - poprzez Drezno, a nie na Legnicę. Wynika to z tego, że inwestycje drogowe Praga Drezno, są kontynuacją budowy Europejskiego Kanału Transportowego - w chwili obecnej należy do niego połączenie kolejowe - Praga - Drezno. Konsekwencją więc będzie również modernizacja połączenia drogowego, które przecież istnieje, stanowiąc najkrótszą i najszybszą trasę ze Szczecina do Pragi - przez Berlin i Drezno! Po drugie Czesi, co wynika z poprzedniego, mają świetny , szybki i wygodny dostęp do nabrzeży niemieckich jak i polskich, a co za tym idzie S3 czy będzie prowadziła przez Jakuszyce, czy przez Lubawkę, Czechom będzie obojętna. W ruchu lokalnym zaś, Harrahov i dojazd do niego znaczenie mieć będzie większe od dojazdu do Trutnova.
~ 28-12-2013 10:38
a kiedy w naszym kraju kolej będzie taka jak powinna ??????????
~ 28-12-2013 10:47
w sumie to się cieszę. Zawsze to "coś". Tylko tak mnie zastanawia, czy w XXI wieku to 37 km drogi trzeba aż 3 lata budować?
~Zbój Madej 28-12-2013 11:13
Wy się Czechami nie martwcie. Oni potrafią takie sprawy załatwić bardzo szybko. Widziałem jak pięknie. szła budowa ich autostrad No i opłaty są o wiele niższe niż na naszych pseudo autostradach ciągle remontowanych i poprawianych
~kokospoko 28-12-2013 11:14
Tyle załatwił, ze nie załatwił i cały ruch ciezarowy dalej idzie przez centrum jeleniej i dalej na szklarską.
~XZ 28-12-2013 11:35
Zajmijcie się DK-30. Z stolic europejskich, to najłatwiej nam dojechać do Pragi, Berlina a jak ktoś się uprze to i do Warszawy. Kolejność nie przypadkowa. Praga ma Hradczany i Most Karola z niepowtarzalna atmosferą, Berlin to muzea i Tropicana. Warszawa ? Cóż oprócz cyrku na Wiejskiej i basenu z niezasuwanym dachem ??
~będzie OK 28-12-2013 11:38
Czesi mają g..... do gadania. Jak droga będzie w Polsce zbudowana - na razie głównie z korzyścia dla Polakow, to presja miedzynarodowa zmusi do budowy i Czechów. Istniejące korytarze nie sa z gumy i nie pomieszczą całego ruchu. Zresztą, forsa na drogę jest z UE.
~:) 28-12-2013 11:43
Grunt, że nad morze będzie można dojechać w 4 godziny:) Czuwaj:)
~Bez jaj 28-12-2013 11:53
Nad morze 4 godziny? Chyba samolotem.
~pytanie 28-12-2013 12:13
czy ktoś z was wie, gdzie dokładnie będą te dwa tunele, w tym najdłuższy w Polsce?
~van Troff 28-12-2013 12:20
Oświećcie mnie proszę ale co z tej drogi będzie miała Jelenia Dziura?? Po obwodnicy Karpacza będzie kolejna trasa, która omija nasze zdychające miasto. Dla mieszkańców Jeleniej strategiczną drogą jest trasa na Wrocław!! A także, połączenie kolejowe z Wrocławiem. Co nam po drodze do Legnicy?? Praca jest nie w Legnicy a we Wrocławiu!!
~ 28-12-2013 12:33
w walbrzychu dwa tunele .Czesi beda finansowac z polska po 50pro ten projekt
~Marian2 28-12-2013 12:40
Bardzo sensownie pisze Pan Pikuś, ja osobiście oddam swój głos temu kto ma pomysł na rozwiązanie problemów komunikacyjnych w Jeleniej Górze, czyli minimum dwupasmówka do Bolkowa, a jeśli chodzi o drogę Jelenia - Zgorzelec, to moim zdaniem wystarczyłaby obwodnica Pasiecznika i Chmielenia i ewentualnie obwodnica Lubania i Biedrzychowic, te rozwiązania faktycznie spowodowałyby znacznie lepszą koniunkturę w Jelonce i napływ inwestorów, dla prezydent podpowiedź: chce Pan robić obwodnicę Maciejowej to może tak od razu poprowadzić tę obwodnicę do Bolkowa? :) Pozdr
~ 28-12-2013 12:43
XXI wiek, choc to drogo, ale uwazam ze odcinek drogi powinien omijac Szklarska Porebe jako tunel i konczyc sie za Harrahowem, dalej jest trasa juz na Prage. Gdyby byl dopilnowany rozwoj przemyslu a nie pustych dzisiaj galerii, priorytetem stala by sie S4 przez Jelenia Gore. Chyba za waczesnie odszedl pObrebalski... Biblioteka nie przewidziala ze powinno byc wnioskowanie o taki projekt i myslala o kolesiowskich biznesach i prywatnych dochodach poki zycie na salonach w pelni. Co chcieli dla siebie, maja, miasto dopadl nowy stok w zadupia.
~WujekAlfred 28-12-2013 12:58
Już mogę się założyć, że P. Zawiła pochwali się sukcesem podczas kampanii wyborczej, że uratował S3 do Bolkowa. Liczę że zagląda Pan na Jelonkę i powiem Panu, że nie zagłosuję na Pana (ani nikt z mojej rodziny) chyba że wywalczy Pan połączenie Jeleniej do S3 (droga expresowa 2x2), może wtedy zmienię zdanie. (prawdopodobnie wielu jeleniogórzan też).
~WujekAlfred 28-12-2013 13:01
A i z gadaniem nie zbudujemy drogi do granicy bo Czesi nie zamierzają nic robić to darujcie sobie. Niemcy czekali z budową dróg aż Polacy zbudują swoje do granicy ? Nie, więc patrzmy na siebie a nie że Czesi nie zamierzają na razie budować.
~WujekAlfred 28-12-2013 14:24
A i z gadaniem nie zbudujemy drogi do granicy bo Czesi nie zamierzają nic robić to darujcie sobie. Niemcy czekali z budową dróg aż Polacy zbudują swoje do granicy ? Nie, więc patrzmy na siebie a nie że Czesi nie zamierzają na razie budować.
~ 28-12-2013 16:43
To ciekawe dymały ttaką porażkę ogłosić sukcesem. Panie Complex takie dyrdymały to lemingom wstawiać.
~ed 28-12-2013 17:43
Widzę, że sami znaffcy tu się odezwali. Prawda jest taka, że Czesi już dawno wybudowaliby swój odcinek S3, gdyby Polacy wyrazili zainteresowanie budową swoją. Inaczej mówiąc, to Czesi stale czekają na nas, a nie my na nich. Wystarczy poczytać, co mówią czescy samorządowcy, np. starosta Zaclerza, obok którego ma iść S3. Ale skąd o tym może wiedzieć tępy motłoch, który nic nie czyta, a na pewno nie myśli samodzielnie, tylko karmi się plotkami i demagogicznymi hasełkami rzucanymi przez polityków? Co do drogi do Wrocławia, to akurat jest tak, że my żyjemy na pograniczu i dla nas ważniejsze jest połączenie ze światem i cywilizacją, czyli na Drezno, Berlin i Pragę, a nie do jakiegoś zapyziałego Wrocka czy dalej na wschód. To jest myślenie perspektywiczne bo czasy państw narodowych powoli mijają.
~ 28-12-2013 18:03
Fantazję to p. Zawiła ma niemiłosierną, moje naciski, interwencje, trochę pokory !!!Całe jeleniogórskie ma najgorsze drogi w całym kraju, interweniuj pan w tej sprawie , nieładnie przyczepiać się do realizacji która już winna być wykonana w 2010 roku, jak główne trasy w województwach lubuskim i zachodniopomorskim !!!!!!!!!!!!!
~Rico 28-12-2013 19:08
Naczy sje, dla nas najważniejsza jest droga ,którą przyjadą pieniądze z zachodu Europy wraz z turystami w nasze góry ( plus oczywiście ciekawa oferta -infrastruktura turystyczna ) Bo jak na razie te większe pieniążki lądują w Czechach
~krzyk 28-12-2013 19:11
Tylko droga Jelenia - Wrocław. Inaczej kotlina do zaorania.
~ 28-12-2013 19:55
Po tym co mówi ten zawila [to nie jego projekt,on się do tego przypisuje ]to Jelenia jest faktycznie do zaorania, nikt tu nie będzie chciał inwestować. Należy robic obwodnice miasta ale główną drogę należy mieć i basta. Tak jest obecnie stworzony ten swiat i tam tworza inwestorzy gdzie jest komunikacja ze swiatem. Tu i teraz rządzą teraz ...... my. Biorą kase po 13.500 zł/mc.
~do ~krzyk 28-12-2013 20:42
Prędzej zaorają twoją chałupę. Jak musisz jeździć do nas, słoiku z Wrocławia, to jeździj pociągiem albo sam sobie wybuduj drogę. Dla nas najważniejsze są połączenia z zagranicą. Po co nam Wrocek, jak znacznie lepsze sklepy są w Pradze czy Dreźnie, lepsze uczelnie również tam, ciekawsze zabytki itd.
Nοstradamus 28-12-2013 21:07
Polacy to dziwny naród, wszyscy są zawodowymi kierowcami i nawet do Chorwacji na wakacje jeżdżą osobiście kierując samochodem. Na zachodzie wygląda to zupełnie inaczej. LUDZIE! Cały zachodni świat lata samolotami, AUTOSTRADY to przeżytek. Im więcej się buduje lepszych dróg tym WIĘKSZY TŁOK NA NICH. Transport towarowy niech wraca na TOROWISKA, a transport OSOBOWY ... na LOTNISKA. Największym idiotyzmem obecnie jest BRAK POŁĄCZENIA Z PRAGĄ (i prawdziwym LOTNISKIEM) Wrocław to przy PRADZE MAŁY PIKUŚ. Jelenie Góra niech patrzy w stronę Czech, w tamtą stronę należy się rozwijać.
~amen 28-12-2013 22:32
Nie zgodze sie z toba nostradamos, zreszta ponoc przewidziales 3 wojne swiatowa w latach 90-tych, taki z ciebie przepowiadacz jak z koziej d... traba,wracajac do tematu jezdze do chorwacji, wloch, grecji i jest tam mnostwo szwabow, pepikow i zabojadow na wlasnych 4 kolkach, za duzo hamerykanskich filmow ogladasz, amen
~taka prawda 28-12-2013 23:04
Zgadzam się. Wrocław powoli się zwija. Praga, Berlin, Drezno - to dla nas główne kierunki. Za parę lat nikt nawet nie będzie pamiętał, że są granice. Czy ktoś kilkanaście lat temu domyślał się, że dzisiaj będziemy przejeżdżać przez granicę bez paszportów i przejść granicznych? Studiować będziemy na dobrych niemieckich uczelniach, jeździć na zakupy do Drezna, na wycieczki do Pragi, lotnisko to Berlin, a w góry do Czech lub dalej w Alpy. Co do zaoferowania ma Wrocek - największa wiocha Dolnego Śląska? To w interesie Wrocławia a nie naszym jest, żeby mieć dobre połączenie z Karkonoszami (region turystyczny), więc niech oni budują za swoje pieniądze drogi do nas. A tymczasem Wrocław okrada Dolny Śląsk, bo Dutkiewicz obiecał, że dołoży 50 mln do budowy swojej obwodnicy, a dał figę marszałkowi.
~ 28-12-2013 23:07
Dlatego najbardziej potrzebną drogą dla nas jest S3 przez granicę plus do tego łącznik do autostrady w Jędrzychowicach. Do tego oczywiście dobry łącznik z S3 ale nie dalej. Jeszcze przydałoby się dobre połączenie z Libercem, skąd prowadzi autostrada na Pragę. I kwita, żaden złodziejski Wrocek do szczęścia nam niepotrzebny. Okradali cały Dolny Śląsk przez lata, więc teraz niech duszą się we własnym sosie, ze swoimi obwodnicami ukradzionymi za pieniądze Dolnego Śląska, po których nikt nie będzie chciał jeździć.
~ 29-12-2013 6:51
Dla malutkich rozumow najwazniejsze jest kto sie bedzie chwalil, anie to,ze bedzie swietna droga.Ot malosc bolszewicka
~Abcd 29-12-2013 7:24
Prawda jest taka, że droga S3, a nawet sam jej łącznik z Jeleniej Góry jest jedyną szansą na rozwój dla naszego regionu. Odkąd Jelenia Góra straciła status miasta wojewódzkiego nie ma żadnego inwestora, który chciałby zainwestować w naszym mieście. Popatrzcie na taki Bolesławiec, który jest jedynie miastem powiatowym, a w jak szybkim tempie się rozwija. Wiecie dlaczego? Bo tam jest Piotr Roman, czyli odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku i tak sobie myślę, że nasz prezydent powinien wybrać się do Niego na odpowiednie szkolenie z zarządzania miastem, a nawet na szkolenie, jak rozwinąć nasze miasto...
~Jan 29-12-2013 10:27
Ta droga jest bardzo ważna nie tylko dla naszego regionu ale i dla naszego kraju! To jest alternatywa państwa takich jak Czechy Słowacja Węgry dostępu do morza. Dzięki niej ma szansę się rozwijać port Szczecin Świnoujście. Będziemy REALNIE mogli konkurować z niemieckim Rostokiem. O Czechów bym się nie martwił. Oni są około 60 km z siecią swoich dróg szybkiego ruchu od granicy. Jak my zrobimy swój odcinek i tylko zacznie się ruch - kierowcy wobec alternatywy przez Jakuszyce na pewno zaczną jeździć przez Lubawkę i dalej S3, Czesi szybko wybudują brakujący odcinek.
~ 29-12-2013 16:17
Jeleniogórski skansen drogowy wiecznie żywy.
~gość II 29-12-2013 17:07
Taka Prawda, chyba dawno nie byłeś we Wrocławiu. Chciałbym by Jelenia Góra tak się zwijała jak Wrocław, wtedy przodowali byśmy w regionie. To nam powinno zależeć by Wrocławianie do nas przyjeżdżali, bo z innych kierunków tłumów coś nie widać. Wrocław w razie czego ma jeszcze Kotlinę Kłodzką do wyboru. A wtedy możemy zamknąć miasto na cztery spusty.
~paradise 29-12-2013 18:58
Prawda jest taka, że to Tusk nieodpowiedzialną decyzją pozbawił nas tej drogi, podpisał odmowę na fundusze! To samo jest ze Świnoujściem,,z Podkarpaciem w kwestii inwestycji, mam nadzieję, że tuskokomuna sama się POkuna....
~do ~gość II 29-12-2013 20:28
To chyba mało wiesz o Wrocławiu bo Wrocław akurat bardziej się zwija niż rozwija. Setki milionów długów, nierozwiązane problemy (np. ze stadionem, "Śląskiem", komunikacją miejską itd), fatalna infrastruktura i wiele innych rzeczy stawia Wrocław w gronie najbardziej zapyziałych polskich miast. Wrocław przoduje w regionie nie dzięki dobremu zarządzaniu, a okradaniu Dolnego Śląska. Nam ma zależeć, żeby wrocławianie nas odwiedzali? Nie rozśmieszaj chłopie. Powinno nam zależeć na Niemcach, Czechach, Holendrach i mieszkańcach Europy Zachodniej, za którymi idzie realna kasa a i kulturą stoją bardzo wysoko. Dlatego potrzebne nam są drogi na zachód i południe. Wrocławska biedota nie dość że nie śmierdzi groszem, to i kulturą też nie grzeszy o czym świadczą tony śmieci zostające po nich po świętach.
~Do 20.28 29-12-2013 21:37
Chłopie ,najpierw ochłoń i zacznij trzeźwo myśleć, Wrocław rozwija się bardzo i jest to niezaprzeczalny fakt, a to e się zadłuża to normalne, każde rozwijające miasto się zadłuża, tylko ważne aby się zadłużać z głową (czyli aby tego nie przejść). My w jeleniej potrzebujemy przede wszystkim dobrej drogi do Bolkowa, bo tu jest największa tragedia. Droga do Zgorzelca powinna być poprawiona przede wszystkim poprzez obwodnice wiosek: Pasiecznik, Chmieleń, Biedrzychowice itp.Pozdr
~do 21:38 30-12-2013 0:34
Przestań bredzić i dowiedz się faktów. Na pewno miernikiem owego "rozwoju" jest stadion, w który trzeba pompować duże pieniądze i z którym nie wiadomo, co zrobić. Albo zadłużony klub piłkarski, na który też miasto wydaje grube miliony. Czy też tragiczna komunikacja. Nie wiesz o czym piszesz gimbusie, pewnie jesteś typowym lemingiem, który raz w życiu zobaczył tramwaje i nie może ochłonąć z zachwytu, jaka to cywilizacja. Droga do Bolkowa - OK, ale nie dalej. Ale najważniejsze i tak są drogi na Zachód. To tam jest cywilizacja, a nie na Wschodzie. Wrocław jest atrakcyjny może dla podwrocławskich wiosek, ale na pewno nie dla naszego regionu, który jest dużo lepiej rozwinięty niż Wrocław, ma lepsze perspektywy i bliżej stąd do bogatych regionów Niemiec czy Czech. Takie są po prostu fakty.
~do 21:37 30-12-2013 0:35
To było oczywiście do gościa z 21:37.
~xxxxxxxxx 30-12-2013 0:48
Od granicy inwestorzy mja prostą i gładka A4 do Wrocławia i Legnicy,do Jeleniej nie ma po czym i do czego przyjezdzać,żeby czerpac zyski trzeba najpierw dac cos od siebie,a nasi włodaże czekaja tylko na to aby im kieszenie zapelnic,zwykły czlowiek sie nie liczy.
~robb 30-12-2013 2:17
Ekspresówki tylko na Zachód i na Południe. A Wrocław jak chce mieć dobre drogi do nas to niech sam sobie buduje. Wrocław jeździ zresztą tylko na Ślężę, mieszczuchy z Wrocławia innych gór nie znają.
~nio, nio 30-12-2013 14:52
Ja, ja mamm pomysla!!!. Z Jeleniej do A4 prawie na calej dlugości jest już podwójna linia ciągła. Prponuję by połączyć te nieszczęsne kilkudziesięciometrowe, w niektórych miejscach niedoróbk,i w postaci przerywnej linii i póścic ile się da radiowozów takich ładnych np. Alfa Romeo, Nissan... może też być Kijek i kasować tych cholernych kierowców ile się da bo to są odwieczni roszczeniowcy, a tak to by się nauczyli pokory i zafundowali sobie drózkę ;-)). Pozdrawiam przy okazji naszą "kochaną" policję. Paaa.
~waldsztrat 30-12-2013 21:49
"Praga, Berlin, Drezno - to dla nas główne kierunki" Dobre, jeleniogórskie dziady i mendy ledwo dostały obniżkę czynszu na mieszkania komunalne to od razu chcą drogi do Niemiec i Czech. Ciekawe po co, przecież tania wóda i dyskonty są także w Polsce. Jak ktoś ma wątpliwości na jakiej drodze jest najwięcej samochodów z tablicą rejestracyjną DJ to zapraszam do Wrocławia: w poniedziałek wjazd przez Bielany jest gęsty od jeleniogórskich słoików. Trasą przez Strzegom a nie Legnicę. Obok mieszkańców Legnicy, Wałbrzycha, Kłodzka, Trzebnicy itp. Wrocław jest pełen nadętych wsioków z Jeleniej, co fikcyjnie są pomeldowani w swojej zdychającej "stolicy Karkonoszy" a pięć dni w tygodniu pracuje we Wrocławiu.
~do 21:49 31-12-2013 23:14
Widać sam jesteś takim dziadem i mendą, skoro tobie dobra droga potrzebna jest tylko po to, żeby jeździć po wódkę do tanich dyskontów. Stąd to optowanie za Wrocławiem - tam takich dyskontów z tanimi sikaczami jest najwięcej. Co ty jeszcze robisz na naszym forum, słoiku? Prezentujesz sobą właśnie typ takiego wieśniaka, co to przyjechał z małej wioski do dużego miasta i teraz uważa,że z niego pan. A słoma z butów wieśniakowi zawsze wyjdzie, co widać własnie po twoim komentarzu. Typowy wrocławiak. W zapyziałym wrocku roi się od hołoty, która poprzyjeżdżała z różnych podwrocławskich wiosek, a wcześniej zza Buga. Tyle że nikt takimi wieśniakom nie będzie budował ekspresówek. Po co wam takie drogi - żebyście zapaskudzili je łajnem z końskiego wozu? Wrocław - największa wieś Dolnego Śląska.
~arres 1-01-2014 16:16
Do waldszaft: Odezwał się największy słoik i wsiok. Nie mierz innych po sobie jełopie. Jak tak skomlesz za Wrocławiem to się tam przeprowadź. Większości mieszkańcom J.G. i całego Dolnego Śląska Wrocek potrzebny jest tyle, co wrzód na d... A droga do Wrocławia pełna jest słoików nie z Jeleniej, ale z Wrocka. Wystarczy popatrzeć, ile z nich ciągnie na święta do nas i ilu teraz wyjeżdża. Nasz region powinien otwierać się na bogatych i kulturalnych turystów z Niemiec i Zachodniej Europy, a nie na wrocławską biedotę i hołotę, której mentalnie wciąż bliżej do Ukrainy i Białorusi, niż cywilizowanej Europy.
~Josek 14-05-2014 20:46
Turystów coraz mniej przyjeżdża w Karkonosze bo spotykają się z takim chamstwem jak tu na forum.Takich prymitywnych gimbusów jest coraz więcej i to jest między innymi jedna z przyczyn że ,,miasto: się zwija.Sami wieśniacy dyskutujący przyznają że należy zapiąć pługi i je zaorać. Do dzieła chłopki!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Skalne ławki pod Szrenicą

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Co z dużą ilością nakrętek?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
133
Tak
41%
Nie
52%
Nie wiem
8%