MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Rzeźby Marii Bor od poniedziałku w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 listopada 2012, 7:51
Aktualizacja: 7:54
Autor: ODK
Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze (ul. Trzcińskiego 12) zaprasza na wernisaż wystawy prac Marii Bor "Rzeźba w przestrzeni miasta i wnętrza", który odbędzie się w poniedziałek (12 listopada) o godz. 17.00 w galerii Promocje.

Twórczość artystki obejmuje pomniki, popiersia, posągi, płaskorzeźby, statuetki oraz medale. Jest doceniana na całym świecie. W 2008 roku nadano jej tytuł "Zasłużona dla Miasta Wałbrzycha" oraz znalazła się w prestiżowym katalogu "Who is Who - International Art". Szwajcarskie wydawnictwo przedstawia najznakomitszych malarzy i rzeźbiarzy na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Wiosen 11-11-2012 9:37
Nareszcie ktoś zdecydował się pokazać prace miejscowej artystki, docenianej w Europie, ale nie w mieście, w którym od lat mieszka. Zasłużona dla Wałbrzycha, ale "nie zasłużona" dla Jeleniej Góry. Mamy w mieście galerię sztuki współczesnej. Dlaczego nie ma tam miejsca dla p. Marii Bor?
~bren 11-11-2012 10:17
W dzień dzisiejszy warto przypomnieć Jej pomnik Pionierów Jeleniej Góry z napisem "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród...". Na nim symbole początku piastowskiego miasta i "krwi przelanej" by polski Naród mógł na tej ziemi żyć godnie (głowa żołnierza 10.dywizji, jednego z tych, co w rogatywkach na głowach walczyli na Łużycach). Warto ten pomnik przenieść do centrum Miasta. Maria Bor nie ugięła się i symboliki tego pomnika nie zmieniła, a o mało i nastąpiło by zafałszowanie historii.
~kropa 11-11-2012 13:43
Pani Maria Bor mieszka w Wałbrzychu i jest tam bardzo cieniona.
~ 11-11-2012 15:13
DOLNOŚLĄZAK. Pomnik Pionierów Jeleniej Góry był wmurowany na południowej fasadzie ratusza /przybudówka/. Wykuty został w latach 90-tych, w ramach nieustającej walki z "komuną" z woli historycznego a...lfabety ze styropianowego związku - dziś przystawki PiS-partii. Rzekomo w naszym mieście jest Towarzystwo Pionierów Jeleniej Góry z prezesem Władysławem Bajerem. Jeżeli Pan Bajer jest członkiem lub sympatykiem PiS-partii albo - uchowaj Boże - byłym żołnierzem wyklętym nie należy się spodziewać, że pomnik wróci na swoje miejsce. Gdyż polski żołnierz wyklęty brzydzi się polskiego żołnierza przeklętego po 1989 roku. Jeleniogórzanie pamiętają!!!
~ 11-11-2012 15:22
Cd.~ Towarzystwo Pionierów Jeleniej Góry, jeżeli nie jest fasadową - lecz autentyczną - organizacją, winno się domagać powrotu pomnika na swoje miejsce. DOLNOŚLĄZAK.
~fiki 11-11-2012 20:27
nie wiem czy to chodzi o dzieło z jednym skrzydłem WIĘKSZYM NA WSCHÓD.....jeżeli tak to lepiej niech nigdzie nie wraca....
kazimierzp 11-11-2012 21:52
De gustibus non est disputandum!
~MARIA BOR 14-11-2012 16:00
W pięknej Jeleniej Górze mieszkałam 30 lat i zamierzam kontynuować bliskie związki z miłym sercu miastem. Na wystawę w BWA w Jeleniej Górze nigdy nie pozwoliła panująca tam dyrekcja, ale oczywiście mogę wystawiać moje prace nie tylko w Paryżu, Lizbonie,czy Rawennie. a w Polsce w Warszawie, Sopocie ,Krakowie, czy w Wałbrzychu , ale także w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu. Serdecznie zapraszam na moją skromną wystawę rzeźb! Wyrzeźbiłam wiele pomników , rzeźb plenerowych, płaskorzeźb czy medali dla wielu miast w Polsce i w Niemczech, w tym również dla Jeleniej Góry. Mam obszerne noty biograficzne w kilku światowych leksykonach sztuki, moje prace są w muzeach. Marzę o postawieniu pomnika NORWIDA przed Teatrem Dramatycznym, O innych rzeźbach też! Pozdrowienia MARIA BOR

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedszkole ma się dobrze

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Spotkanie z A. Banieckim

Komputery dla szkół

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
856
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%