MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Rzeźbiarska majówka w Przesiece

Wiadomości: Region
Wtorek, 28 kwietnia 2015, 13:16
Aktualizacja: 13:19
Autor: Org
Fot. Archiwum Galerii
Już w najbliższą sobotę 2 maja 2015 r. o godzinie 12 w Przesiece otworzy swe podwoje plenerowa galeria rzeźby NAJA prowadzona przez Ewę Han.

- NAJA to galeria zrodzona z marzeń. Moich, grona przyjaciół oraz grupy – reprezentujących różne pokolenia – twórców, uwieczniających swe wizje w metalu, kamieniu oraz tworzywie ceramicznym - mówi jej właścicielka. Dodaje też, że marzenia tego nie dało by się urzeczywistnić bez wsparcia i zaangażowania wielu mieszkańców Przesieki oraz osób od lat związanych z tą turystyczną miejscowością.

Galeria, która czynna będzie od wtorku do czwartku w godzinach 13.00-20.00 oraz od piątku do niedzieli w godzinach 11.00 – 21.00, zlokalizowana jest przy Drodze Turystycznej 14, a więc przy jednej z tras wiodących ku najbardziej znanej przesieckiej atrakcji turystycznej – wodospadowi na rzece Podgórnej.

W NAJI obejrzeć będzie można rzeźby zrealizowane przede wszystkim przez absolwentów oraz pracowników dydaktycznych wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Znalazły się w niej prace m.in.: Michał Bączkiewicza, Macieja Kasperskiego, Radosława Kelera, Mariusza Kosiby, Janusza Kucharskiego, Anny Malickiej-Zamorskiej, Wojciecha Małka, Barbary Markiewicz, Czesława, Stanisława i Jacka Wiącków, Stanisława Wysockiego oraz Agaty Zworskiej-Story. Dzieła swe prezentuje także – związany od dawna z Kotliną Jeleniogórską – Zbigniew Frączkiewicz.

Dość rozległy teren galerii otaczają świerki i brzozy, a nad ich wierzchołkami górują – ciągle jeszcze ośnieżone – karkonoskie szczyty. W tym to właśnie anturażu szczególnie malowniczo prezentują się barwne ceramiczne kompozycje rzeźbiarskie, lśniące w promieniach słońca postacie z brązu oraz emanujące swoistą siłą, jakby nieco nadgryzione zębem czasu żeliwne odlewy. Obok rzucających się z daleka w oczy strzelistych form rzeźbiarskich, w NAJI można znaleźć oryginalne siedziska i fontanny ogrodowe, zachwycające bogactwem wielokolorowych szkliw poidełka dla ptaków, wazony i osłonki na donice. Są też wieloelementowe kompozycje rzeźbiarskie, przedstawienia figuralne oraz – wynurzające się spod krzewów i spośród traw - rozmaite koty.

Słowem, w przesieckiej galerii niemal każdy znajdzie coś dla siebie, a nasyciwszy swe zmysły pięknem dzieł sztuki będzie mógł je skonfrontować z cudami natury, których nie brakuje w najbliższym sąsiedztwie NAJI.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Szansa na remont "zameczku"

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~JH 28-04-2015 14:48
Gratulacje. Bardzo ciekawa i potrzebna inicjatywa artystyczna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sala Krzywa w Zamku Książ odzyskuje dawny blask

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
464
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%