MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rzemiosła z wielkim sercem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 grudnia 2017, 7:39
Autor: Rzemiosła
Fot. Karolina Muranko
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Mikołajki to grudniowe święta, które skłaniają do zadumy nad losem najbardziej potrzebujących, chorych, biednych, samotnych ludzi oraz zwierząt. Los tych ostatnich bliski jest młodzieży Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, która postanowiła przekazać wykonane przez siebie podczas zajęć z przedmiotów zawodowych, prace na rzecz „Choinki ze zwierzakami” organizowanej przez Fundację Mondo Cane.

Społeczność szkoły Rzemiosł od wielu lat angażuje się w różne przedsięwzięcia związane z pomocą charytatywną. Oprócz wyżej wspomnianej akcji szkoła organizuje paczki mikołajkowe dla podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych, bierze udział w akacji „Szlachetna paczka” oraz, jak co roku, angażuje się w „Adopcję na odległość”, tym razem pomoc trafi do dzieci z Zambii.

- Zdajemy sobie sprawę, że w życiu również możemy znaleźć się w trudnej sytuacji i na pewno chcielibyśmy, by ktoś nam wtedy pomógł - mówi Łukasz, uczeń klasy trzeciej gimnazjum. - Warto pomagać - dodaje Kornel, także uczeń klasy trzeciej gimnazjum.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"

Z ziemi włoskiej do... Jeleniej Góry

Bilety MZK też podrożeją?

Dużo drożej za śmieci

PiS apeluje do mieszkańców

Po morskiej wyprawie

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Ciężki rok w oświacie...  

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
149
Tak
26%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%