Czytających: 9198
Zalogowanych: 11

Dolny Śląsk: Rzemiosła najlepsze w regionie

Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 0:00
Drużyna piłki ręcznej dziewcząt z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych wywalczyła tytuł najlepszej drużyny w regionie w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych.

W finale wojewódzkim drużyn piłki ręcznej uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się w Świebodzicach wystąpiły trzy zespoły z dawnych województw jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i legnickiego. Mistrz wrocławskiego niestety nie dotarł. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. W swoich pojedynkach jeleniogórzanki pokonały: Zespół Szkół nr 1 z Lubina 21:19 (14:8) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących ze Świebodzic 17:9 (9:4) i pewnie zdobyły tytuł mistrzyń województwa dolnośląskiego. W meczu o drugie miejsce Świebodzice pokonały Lubin 10:7 (5:5). Tytuł najlepszej zawodniczki w drużynie z Rzemiosł otrzymała Magdalena Tajerle. Dodajmy że kilka dziewcząt, które wystąpiły w zwycięskiej ekipie, w barwach MKS PR Finepharm Jelenia Góra wywalczyło wcześniej złoty medal mistrzostw Polski juniorek.
<b>Skład ZSRzA:</b> Anna Kubicka, Katarzyna Kubicka, Sabina Kobzar, Magda Palewska, Agnieszka Szalek, Aleksandra Szałańska, Magdalena Tajerle, Dorota Wawer, Sylwia Matacz. Opiekun Izabela Matwiejów.

Nieco gorzej powiodło się żeńskiej drużynie Gimnazjum nr 1 która, wystąpiła w finale wojewódzkim rozgrywek w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych. Jeleniogórzanki w walce o awans do wielkiego finału zawodów, rozgrywanych w Świebodzicach, przegrały z Gimnazjum nr 1 ze Świebodzic 22:10 (8:6). W meczu o brązowy medal „jedynka” musiała uznać wyższość rówieśniczek z Kobierzyc ulegając 15:10 (13:0). Tytuł najlepszej drużyny gimnazjalistek regionu w piłce ręcznej zdobyły reprezentantki z Gimnazjum nr 2 z Lubina pokonując w walce o złoty medal Gimnazjum nr 1 ze Świebodzic 12:8 (8:2). Miano najlepszej zawodniczki w jeleniogórskim zespole otrzymała Krystyna Konarzewska.
<b>Skład Gimnazjum nr 1:</b> Katarzyna Bieńko, Krystyna Konarzewska, Ania Murczak, Agnieszka Chmielewska, Anna Barnowska, Aleksandra Majocha, Aleksandra Jamiołkowska, Małgorzata Smoszyńska. Opiekun drużyny: Andrzej Sękiew