MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Rzemiosła" najlepsze, bo kreatywne

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 kwietnia 2012, 10:38
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2012, 7:16
Autor: agrzywacz
Fot. Angela
Uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych odebrali wczoraj pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszy film promujący szkoły ponadgimnazjalne. II miejsce zajęły eq euexo „Mechanik” i „Elektronik , a trzecie „Handlówka”. Konkurs został zorganizowany przez urząd miasta w Jeleniej Górze.

Na konkurs wpłynęło łącznie 10 filmów i prezentacji. Ich poziom był bardzo zróżnicowany. Ostatecznie jury wybrało trzy filmy, w które, ich zdaniem, uczniowie włożyli najwięcej pracy.

- Jak każde jury kierowaliśmy się swoimi preferencjami oraz odpowiedzią na pytanie, czy dany film spełnia wymogi regulaminowe. Zasadą konkursu było stworzenie filmu, który miał promować szkołę, dlatego zwracaliśmy szczególną uwagę na to, czy dany film spełnia tą zasadę. Poziom tych filmów, jak na początek, był niezły. Generalnie wszyscy mieli jednak problem z dramaturgią. Czasami był to niezły pomysł i kawałek dobrej muzyki, ale brakowało dramaturgii, konsekwencji i przemyślanej fabuły oraz zastanowienia, co chcemy zrobić. Jest to jednak przypadłość wszystkich amatorów, z których czasami wyrastają zawodowcy, którzy wiedzą co to jest forma, a czasami nie – mówił Waldemar Wilk z jeleniogórskiego centrum Kultury, jeden z członków jury.

Zdania jury były podzielone. Ostatecznie wygrał jednak film Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Zwycięzcy nie kryli zaskoczenia i radości.

- Chcieliśmy pokazać ofertę szkoły, ale również warunki w jakich się uczymy oraz niezwykłą atmosferę. Zastosowaliśmy nieco humoru, ale też nie chcieliśmy tego przejaskrawić. Najtrudniejsze przy montażu filmu było dobranie muzyki – zdradzili Alicja Gniewek i Sławek Piech z ZSRA w Jeleniej Górze.

II Miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” oraz Zespół Szkół Elektronicznych.

- To był nasz własny pomysł, dość spontaniczny. Wiele rzeczy, które pojawiło się w filmie nie było planowane. Czasami spontaniczność okazuje się kreatywna i opłacalna – mówili Ania Szafraniec, Patrycja Kazimierczak, Mateusz Nawrocki, Adrian Samek, Bartek Gałka i Kamil Smoliński z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, zwycięzcy II miejsca.
Statuetkę za II miejsce odebrali również uczniowie „Mechanika”. Ich film został nakręcony przez dziesięciu uczniów należących do szkolnego studia 302 prowadzonego przez Mateusza Kaczmarka. Przewodnikiem po szkole był Filip Prozowki.

- Wspólnie opracowaliśmy cały pomysł na stworzenie tego filmu, który kręciliśmy dwa dni i kolejne trzy dni montowaliśmy. Moja rola nie była wyuczona na pamięć. Po rozmowie z nauczycielami, którzy podpowiedzieli mi co warto powiedzieć, po prostu opowiadałam co jest w naszej szkole – mówił Filip.
Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Jeleniej Górze, który zajął trzecie miejsce postawił na opinie absolwentów.

Filmy mają zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania nauki w ich szkołach.

- Celem konkursu było zaangażowanie młodzieży – bo to uczniowie konkretnych szkół byli odpowiedzialni za ich promowanie – w popularyzację placówek i zachęcenie gimnazjalistów do wyboru właśnie ich szkoły, a około 40 procent uczniów jest spoza Jeleniej Górze. Poziom rzeczywiście był różny, ale z pewnością każdy wzbogacił promocję jeleniogórskich szkół – mówiła Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Mur oporowy został naprawiony

Karolina wśród najpiękniejszych!

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~qq 24-04-2012 12:03
A gdzie ekonom??? Czyżby zamknęli drzwi i uczniowie nie dostali się na konkurs ??
~~ 24-04-2012 13:22
eq euexo? skad taka pisownia?:)
~z żeroma 24-04-2012 16:17
Bardzo dobrze, że wygrały Rzemiosła, mieli najlepszy filmik :D
~z Rzemiosł 24-04-2012 17:34
Wiadomo, ze rzemiosła sa najlepsze ! :)
~Norwid 24-04-2012 17:53
film promujący szkołę był naprawdę ciekawy, ale uważam że mógłby być bardziej dopracowany. Pozdrawiam osoby pracujące przy tworzeniu go
~zstmechanik 24-04-2012 18:03
Film do obejrzenia na: http://www.youtube.com/watch?v=V-bx-XwRJPE
~korektor 24-04-2012 23:53
"tę zasadę"...."po prostu opowiadałEm, co jest w naszej szkole - mówi Filip"... "Filmy mają zachęcić gimnazjalistów do kontynuowania nauki w ich szkołach" - chodzi o to, żeby gimnazjaliści kontynuowali naukę w swoich szkołach... czy raczej w szkołach ponadgimnazjalnych??....
~ 25-04-2012 16:05
Rzemiosła w ogóle są najfajniejszą szkolą chodziłam tam kiedyś i bardzo miło wspominam tą szkołe atmosfera i nauczyciele super :)
ja87 25-04-2012 22:28
Pogratulować :D
~aaa 26-04-2012 11:23
kiedyś rzemiosła miały opinię szkoły, do której idą najgorsi, ale to nijak ma sie do teraźniejszości. Dziś jest to szkoła, która naprawdę pozytywnie się wyróżnia, jest nituzinkowa, osiąga dobre wyniki
~olaf 29-06-2012 21:15
brawo MECHANIK!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Na Kilińskiego bezpieczniej

Dzieją się cuda

Święta coraz bliżej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%