MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Rzemieślnicy chwalą swoje

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 21 maja 2006, 19:56
Autor: rylit (współpraca TEJO)
Fot. rylit
Wietrzna pogoda i niska temperatura odstraszyły niektórych wystawców i oglądających VI Jeleniogórski Jarmark Rzemiosła. Tych, którzy chcieli się pochwalić swoimi produktami, rozgrzewali muzycy ze sceny muszli koncertowej.

Impreza, która była finałem tegorocznej Wiosny Cieplickiej, miała miejsce w niedzielę w parku Zdrojowym. Rzemieślnicy zlokalizowali swoje stoiska blisko areny. Uczynili to skromniej niż zwykle. Ale i tak pokazali swoje najlepsze produkty.

Zwiedzający mogli skosztować dobrych wypieków jednego z cieplickich okolicznych piekarzy, a także kupić pamiątki.

Oficjalnego otwarcia dokonał Zbigniew Ładziński, starszy cechu oraz jeleniogórski rajca.
Zdaniem Z. Ładzińskiego, choć członkostwo w cechu nie jest – jak kiedyś – obowiązkowe, jeleniogórscy rzemieślnicy wciąż działają bardzo prężnie. Dają zatrudnienie wielu absolwentom szkół zawodowych i organizują praktyki.

Jarmark był ostatnią imprezą z cyklu imprez Wiosny Cieplickiej. Na scenie wystąpił zespół „Słoneczko”, dixieland „Karkonoscy Stompersi”, kapela „Bazar” i zespół „Luzacy".

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Szlakiem Cystersów

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~paweł i adrian 21-05-2006 20:00
Wszystkie dziewuchy były wspaniałe.Dały z siebie wszystko .Bardzo nam sie to podobało.Nie dosc ze sie fajnie nazywaja (słoneczko) ,to i super wygladaja i spiewaja.Było fantastycznie i przyjemnie ich posłuchac.Miałyu również błyszczaca przedstawicielke ,Pania Alicje Mazuro!Oraz sympatycznego Pana Jurka,który uwiecznił ten zespól słoneczko! Na kamerze.
~popo 21-05-2006 20:17
Była to fajna imprezka. Miło spędziliśmy czas.
~jeleniogórzanin 22-05-2006 8:41
Ludzie przecież ta impreza to dno i wodorosty.Raptem wszystkiego chyba ze cztery stanowiska niby rzemieślników(przecież stoisko gdzie sprzedawano lornetki i scyzoryki to nie nasi rzemieślnicy)Niech nie gadaja że rzemieślników wypłoszyła brzydka pogoda. Była pogoda akurat na taką imprezę nie za zimno nie za ciepło. Taka jest w Jeleniej Górze organizacja wszystkich imprez. Byłem na tej imprezie do południa z żona i córka i jedyny z tego pożytek to że wykonaliśmy sobie spacerek a specjalnie przyjechaliśmy z centrum Jeleniej Góry.
~oruzam 22-05-2006 11:48
Było super! Najwięcej radości dostarczyły na śpiewające dzieci. Jedynie odczuwam niedosyt z ilości uczestników w tej imprezie. Mogłoby być więcej atrakcji szczególnie dla dzieci.
~rzemieślnik 22-05-2006 16:03
Jakie miasto, taka promocja. Czuje się Pan dumny, Panie Ładziński? Jestem rzemieślnikiem, sam się wypromowałem i ciężko pracuję na swoją markę. A karierowiczom takim jak Pan, dziękuję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Projekt cmentarza gotowy

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Wybory uzupełniające w Leśnej do rady miejskiej

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
773
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%