MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Rzeczy–życie na półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 lipca 2012, 12:50
Aktualizacja: 13:00
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dzieci z półkolonii w MDK przygotowały spektakl „Przygody Tools” i zaprezentowały go dzisiaj (12. 07) swoim koleżankom i kolegom z dwóch pozostałych kolonijnych grup. Przedstawienie opowiadało o perypetiach skrzynki na narzędzia. – To było bardzo fajne, bo mogliśmy przeobrazić się w przedmioty codziennego użytku i ożywić je – powiedziała Oliwia, jedna z małych aktorek.

- Opowiadanie napisała dwa lata temu, wówczas uczennica szkoły podstawowej, Antonina Olszewska, jedna z uczestniczek zajęć teatralnych, które w trakcie roku szkolnego prowadzimy w naszym domu kultury. Podobała mi się ta historia, dlatego postanowiliśmy ją wykorzystać podczas trwających obecnie u nas półkolonii i zaprezentować dzieciom – powiedział Krzysztof Zwoliński, nauczyciel zajęć teatralnych w MDK.

To opowieść o rzeczach codziennego użytku, które ożywają wtedy, gdy nikt nie patrzy. Kiedy do domu, w którym "mieszkają", włamują się złodzieje, ożywione przedmioty udaremniają im kradzież...

Główną rolę, czyli skrzynkę na narzędzia, zagrała Natalka – Nie miałam tremy, było świetnie – mówiła nam dziewczynka. - Bardzo dobrze czuję się na scenie i jak dorosnę chciałabym zostać aktorką – dodała jej koleżanka Oliwia, która też wystąpiła w "Przygodach Tools".

W półkoloniach uczestniczą dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Zajęcia będą trwały do jutra. - Jest bardzo fajnie. Sszkoda, że to już koniec - mówiły nam dzisiaj zgodnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Walczyli o Puchar Wójta

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Powstanie przedszkole

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 13-07-2012 13:05
DOLNOŚLĄZAK. Czy nadal obowiązuje "Jelonkowa" cenzura na komentarze pod publikacjami dotyczącymi MDK?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%