MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rzeczy–życie na półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 lipca 2012, 12:50
Aktualizacja: 13:00
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dzieci z półkolonii w MDK przygotowały spektakl „Przygody Tools” i zaprezentowały go dzisiaj (12. 07) swoim koleżankom i kolegom z dwóch pozostałych kolonijnych grup. Przedstawienie opowiadało o perypetiach skrzynki na narzędzia. – To było bardzo fajne, bo mogliśmy przeobrazić się w przedmioty codziennego użytku i ożywić je – powiedziała Oliwia, jedna z małych aktorek.

- Opowiadanie napisała dwa lata temu, wówczas uczennica szkoły podstawowej, Antonina Olszewska, jedna z uczestniczek zajęć teatralnych, które w trakcie roku szkolnego prowadzimy w naszym domu kultury. Podobała mi się ta historia, dlatego postanowiliśmy ją wykorzystać podczas trwających obecnie u nas półkolonii i zaprezentować dzieciom – powiedział Krzysztof Zwoliński, nauczyciel zajęć teatralnych w MDK.

To opowieść o rzeczach codziennego użytku, które ożywają wtedy, gdy nikt nie patrzy. Kiedy do domu, w którym "mieszkają", włamują się złodzieje, ożywione przedmioty udaremniają im kradzież...

Główną rolę, czyli skrzynkę na narzędzia, zagrała Natalka – Nie miałam tremy, było świetnie – mówiła nam dziewczynka. - Bardzo dobrze czuję się na scenie i jak dorosnę chciałabym zostać aktorką – dodała jej koleżanka Oliwia, która też wystąpiła w "Przygodach Tools".

W półkoloniach uczestniczą dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Zajęcia będą trwały do jutra. - Jest bardzo fajnie. Sszkoda, że to już koniec - mówiły nam dzisiaj zgodnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Fajfy dla każdego

Rodzinne tworzenie rękodzieł i animacje

Pokój ponownie rywalem Mroza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 13-07-2012 13:05
DOLNOŚLĄZAK. Czy nadal obowiązuje "Jelonkowa" cenzura na komentarze pod publikacjami dotyczącymi MDK?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto strzelał do konia?

PiS ujawnił listy kandydatów

PiS zaprezentował kandydatów

MZK nie dla rowerzystów?

Jelenia Góra wspiera Rafała Fronię  

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
107
Tak
70%
Nie
10%
Nie wiem
20%