Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Rywalizowali lekkoatleci

Czwartek, 31 maja 2018, 8:46
Aktualizacja: 11:54
Na stadionie przy ul. Złotniczej odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w kategoriach do lat 18 i 20. Niestety organizator (Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki), ani gospodarz obiektu (spółka Termy Cieplickie) nie zadbali o wcześniejsze rozpropagowanie informacji o zawodach...

Rywalizacja w Mistrzostwach Dolnego Śląska do lat 18:

W biegu na 100 metrów zwyciężył Szymon Szachniewicz z MKS MOS Wrocław, który był lepszy od swojego klubowego kolegi Pawła Bugajskiego oraz Macieja Pawełczyka z WLKS Wrocław. Reprezentanci MKL 12 Jelenia Góra (Mariusz Sokołowski i Dominik Zabawa) odpadli w eliminacjach.

Obaj zawodnicy MKL 12 wystartowali też na 400 metrów i mimo że osiągneli swoje rekordy życiowe, było to za mało do zdobycia medalu. W biegu na 800 metrów 7. na mecie był Patryk Szmit (SMS Szklarska Poręba), 9. Mateusz Jarzębecki (SMS Szklarska Poręba), a na 10. Rafał Kwiatkowski z Jeleniej Góry.

W pchnięciu kulą (5 kg) ósme miejsce w finale zajął Kacper Szeląg (MKL 12). Z kolei w rzucie dyskiem (1,5 kg) ten sam zawodnik uplasował się na 9. miejscu.

W skoku wzwyż piąte miejsce zajął Maciej Mazur z MKL 12. W skoku w dal na 8. miejscu rywalizację zakończył Maciej Jelonek z Jeleniej Góry. Ten sam zawodnik MKL 12 był siódmy w trójskoku.

W rywalizacja kobiet bieg na 800 metrów zwyciężyła Sandra Kraszewska z SMS Szklarska Poręba. Sukcesem zakończył się także bieg na 3000 m, gdzie najlepsza była Natalia Bielak (również SMS).

W skoku wzwyż trzecie miejsce wywalczyła Julia Turkiewicz z MKL 12 Jelenia Góra.

Rywalizacja w Mistrzostwach Dolnego Śląska do lat 20:

Na dystansie 100 metrów rywalizowało tylko czterech zawodników: zwyciężył Dawid Gruchot (AZS AWF Wrocław) przed Bogdanem Żygadło (MKS MOS Wrocław) i Mikołajem Jakóbczakiem (AZS AWF Wrocław).

W biegu na 800 metrów bardzo dobrze spisał się Kacper Skibiak (SMS Szklarska Poręba), który drugiego na mecie Patryka Jakubika (Oleśniczanka Oleśnica) wyprzedził o niespełna 6 sekund. Trzeci był Bartłomiej Szymczak z Piasta Głogów.

Na 400 metrów przez płotki dobry wynik zanotował Bartłomiej Wymazała z SMS Szklarska Poręba, który był drugi. Zwyciężył Kacper Sobczak z Echo Twardogóra.

Pełne wyniki dostępne na stronie: dzla.pl/wp-content/uploads/2018/05/2018-05-27Jelenia_Gora.pdf