MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Rywalizacja na trasie Chojnik Maratonu

Wiadomości: Region
Środa, 4 czerwca 2014, 22:44
Aktualizacja: Czwartek, 5 czerwca 2014, 14:02
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W sobotę, 31 maja o godzinie 9.00 po raz drugi z polany pod zamkiem Chojnik przy ulicy Zamkowej w Jeleniej Górze–Sobieszów, wystartował Chojnik Maraton. Trasa przebiegała w sąsiedztwie Jagniątkowa oraz Szpindlerowego Mlyna po czeskiej stronie.

Chojnik Maraton, to nowy maraton w kalendarzu polskich biegów górskich. Trasa przebiega przez tereny przedgórza oraz pasmo Karkonoszy po polskiej i po czeskiej stronie przez Karkonoski Park Narodowy. Meta zlokalizowana była na Zamku Chojnik, dystans 43 km, suma podbiegów to 2200 m, a zbiegów 2033 m. W imprezie wystartowało 191 zawodniczek i zawodników z kraju oraz zza granicy. Najszybciej trudną i wymagającą trasę pokonał Jakub Wiśniewski z Warszawy z czasem 3:55,47 wyprzedzając Roberta Farona z Zalesia (3:56,34) i Grinusa Gediminasa z Litwy (3:56,35). W kategorii kobiet najlepsza była Ewa Majer z Dobrzycy z czasem 5:04,37 przed Żanetą Bogdał z Wrocławia (5:18,56) i Agnieszką Korpal z Poznania (5:42,49).

W trakcie oczekiwania na zawodników rozegrano bieg dla dzieci. Puchary i nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały wręczone na polanie pod Chojnikiem, gdzie na zakończenie odbył się piknik.

- Bardzo strome podbiegi i trudne technicznie zbiegi, także nie miałem czasu podziwiać pięknego krajobrazu, rywalizacja była do końca, jeszcze przed zamkiem nie wiedziałem, że wygram. Gratuluję moim rywalom - mówi Jakub Wiśniewski, zdobywca pierwszego miejsca.

- Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli II Chojnik Maraton. Pokazali klasę, pobili wszystkie rekordy z poprzedniego roku. Zdecydowana większość poprawiła też swoje czasy z ubiegłego roku. Należy wspomnieć, że niemal wszyscy uczestniczy ukończyli bieg. Tylko jedna osoba wycofała się z powodu pomylenia trasy - mówi Daniel Chojnacki, współorganizator Maratonu.

Wyniki maratonu na stronie: http://chojnikmaraton.pl/?page_id=38

Organizator : Fundacja Run Profit - Daniel Chojnacki i Mateusz Lewicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gw 5-06-2014 14:30
Szacun dla wszystkich, którzy ukończyli ten trudny bieg.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Porządki przy cmentarzu

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%