MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Rywalizacja artystyczna na międzynarodową nutę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 czerwca 2012, 8:37
Aktualizacja: 14:33
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
110 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło wczoraj (11 czerwca) udział w Konkursie Piosenki Międzynarodowej, organizowanej w Jeleniej Górze już po raz ósmy przez Zespół Szkół Społecznych z Sobieszowa.

Nie tylko wokaliści, ale także zespoły muzyczne występowały na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury, prezentując ok. 50 utworów znanych wykonawców, m.in. Aleksandra Burke, Guns N’ Roses, Whitney Houston, czy też Adele. Były w języku rosyjskim: „Oczy czornyje” czy też we francuskich rytmach „La gadoue” Jane Birkin .
- Organizujemy ten konkurs już nie tylko dla młodzieży z Jeleniej Góry, czy też z powiatu, ale również przyjeżdżają ludzie z Bogatyni, czy też ze Zgorzelca. Inicjatywa jest prosta – uczniowie śpiewają utwory zagraniczne, konkurują ze sobą, przy czym świetnie się bawią. Pojawią się takie języki, jak: rosyjski, angielski, hiszpański, niemiecki, włoski, francuski. W ubiegłych latach były też piosenki np. w języku japońskim – powiedział Janusz Sułkowski, nauczyciel języka niemieckiego z ZSS z Sobieszowa.
Jury w ocenie brało pod uwagę jakość dźwięku, siła głosu, ale także poprawność językową wykonywanych piosenek. Ważna jest także interpretacja utworu. Laureaci otrzymali nagrody w postaci tabletów, MP4, MP3, wycieczka do Czech, książki itp. nie zabrakło słodkiego poczęstunku - ciast i ciasteczek, przygotowanych przez rodziców uczniów z Zespołu Szkół Społecznych z Sobieszowa.
- Po raz pierwszy brałam udział w tym konkursie i zaprezentowałam piosenkę Aleksandry Burke „Hallelujah”. Bardzo lubię śpiewać, gram także na gitarze i na fortepianie. Nie chodzę do szkoły muzycznej, jestem samoukiem - mówiła Aleksandra Jabłońska, z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry.
- Wraz z koleżankami zaśpiewałyśmy dziś piosenkę w języku francuskim „La gadoue” Jane Birkin. Po raz pierwszy wykonałyśmy ją podczas dni francuskich organizowanych w naszej szkole – powiedziała Pola Mioduszewska, z III klasy gimnazjum przy ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.
- Wybrałam moim uczennicom utwór, który opisuje brzydką pogodę, taka francuska „Deszczowa piosenka” w ciekawej choreografii – mówiła Magdalena Zielińska, nauczycielka języka francuskiego w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.
Niektórzy nauczyciele wspierali swoich uczniów nie tylko duchowo. – Wspierałem dziś moich uczniów grą na elektrycznej gitarze solowej w utworze „Use Somebody” wykonywanym przez grupę Kings Of Leon. Przemek Wrotny, nauczyciel języka angielskiego, będzie grał na gitarze basowej. Mamy wokalistę, jeden uczeń gra także na gitarze, uczennice grają na altówce i na skrzypcach. W podobnym składzie występujemy podczas szkolnych uroczystości – powiedział Jacek Pieliński, nauczyciel języka niemieckiego, z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze.
W kategorii: szkoły gimnazjalne 1 miejsce zdobył Sebastian Rutkowski z Gimnazjum im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze, 2 miejsce zajął Jakub Dukowicz z Gimnazjum w Karpaczu,
3 miejsce przypadło Karolinie Kucharewicz z Gimnazjum w Starej Kamienicy.
Wyróżnienia otrzymali Gabriela Gostkowska - Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, Monika i Milena Gordziejewskie - Gimnazjum w Świerzawie, Małgorzata Brygida - Gimnazjum we Lwówku Śląskim, Paulina Bocian - Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, Agata Jurewicz - Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, Aleksandra Kuzera - Gimnazjum nr 1 w Bogatyni, Marta i Oliwia Gasiulewicz - Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

W kategorii: szkoły ponadgimnazjalne 1 miejsce wywalczył Konrad Boznański z Liceum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze, 2 miejsce zdobyła Sylwia Martyniak z III LO w Jeleniej Górze, natomiast 3 miejsce zajęła Monika Markowska z ZSOiZ w Gryfowie Śląskim.

W kategorii: zespół nagrodę wygrał zespół E=mc 2 z ZST „Mechanik”, a nagrodę publiczności zdobyła Monika Markowska z ZSOiZ w Gryfowie Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Doczekają się ronda

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~```` 12-06-2012 12:43
Martyna i Oliwia Gasiulewicz z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych,pomylono imię jednej z uczestniczek.
~Fot AGRAFKA 12-06-2012 23:55
A aparatem fotograficznym nie można było tych zdjęć zrobić? Kiszka i tyle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

MZK i... wrzosy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
767
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%