MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rytm i Melodia na zielonej łące

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 maja 2017, 8:53
Aktualizacja: Wtorek, 9 maja 2017, 7:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami przedostatni w tym sezonie Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tym razem Rytm i Melodia w poszukiwaniu Muzyki udały się na zieloną łąkę. Gościnnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych.

Jak się okazało, muzykę można odnaleźć wszędzie, a na zielonej łące bohaterki poranków muzycznych spotkały mrówki, w które wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych oraz koniki polne, którymi został zespół instrumentów smyczkowych w składzie: Ewa Antosik – I skrzypce, Eliza Kucharska – II skrzypce, Bożena Wasiucionek – altówka, Maria Koralewska – wiolonczela i Krzysztof Kucharski – kontrabas.

Kolejny raz Agnieszka Gierus (Rytm) i Dominika Łukasiewcz (Melodia) odnalazły Muzykę, przy okazji przekonując mrówki i świerszcze, że muszą współgrać w przyrodzie, aby dzieci nie zostawały w domach, tylko chciały wyjść na łąkę posłuchać dźwięków natury.

Było to przedostatnie spotkanie w tym sezonie, a już 11 czerwca (godz. 10:30) po wielu podróżach - do lasu, na Antarktydę, w góry czy do morskich głębin, Rytm i Melodia zapraszają dzieci wraz z rodzicami na zabawę pod hasłem „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!”. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Lekcja samorządu

Studium na początek

Trwa remont Krakowskiej

Fartuchy Heimlicha trafiły do SP nr 7

Warsztaty modelarskie

Wegańskie warsztaty

Szkolili się w Mechaniku

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%