MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Ryszard Kiełek czytał dzieciom w likwidowanej „Małgosi”. Po raz ostatni?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 10 lipca 2011, 7:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lipca 2011, 7:29
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Dzieci ze Specjalistycznego Szpitala Uzdrowiskowego „Małgosia” gościły w miniony piątek poseł Elżbietę Zakrzewską oraz Ryszarda Kiełka na akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, podczas której goście odpowiadali na pytania małych pacjentów oraz czytali zarówno prozę, jak i poezję.

W spotkaniu udział wzięło 33 dzieci, którym Ryszard Kiełek czytał „Lokomotywę” Juliana Tuwima oraz inne wiersze. Posłanka E. Zakrzewska przeczytała dzieciom bajkę Juliana Tuwima „Rzepka”, która bardzo spodobała się małym pacjentom. Dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach czytelniczych, zadawały także pytania dotyczące pracy posła i akcji charytatywnych pomagania dzieciom. Na koniec miś, z którym „przybył” Ryszard Kiełek został ochrzczony przez jedną z dziewczynek imieniem Pazurek.

– Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie w „Małgosi” i będę miał jeszcze okazję poczytać bajki dzieciom. Nie od dziś zapraszam na akcję „Cała Polska czyta dzieciom” znane osoby. Czytanie jest skuteczną terapią zarówno dla dzieci, jak i osoby czytającej. Nie zdajemy sobie sprawę jaką niesamowitą moc posiada książką, która przede wszystkim porusza wyobraźnię, dlatego zawsze przed snem powinno się czytać przynajmniej 20 minut – powiedział Ryszard Kiełek.

Czy nadzieje Ryszarda Kiełka się spełnią? Od września Specjalistyczny Szpital Uzdrowiskowy „Małgosia” wraz z prowadzoną w nim szkołą zostaną już zamknięte. Nie wiadomo, jak zostanie zagospodarowana ta placówka, prawdopodobnie powstanie w niej ośrodek pomocy społecznej dla osób starszych lub centrum psychiatryczne dla dzieci i młodzieży, o co walczy posłanka Elżbieta Zakrzewska.

– W imieniu szpitala wystąpiłam z propozycją wykupienia tego obiektu do zarządu KGHM Polska Miedź, który jednak odrzucił proponowaną przez mnie kwotę, wyznaczając wyższą. Budynek jest w kiepskim stanie, dach przecieka, trzeba zrobić kapitalny remont, więc w moim mniemaniu kwota wykupu podana przez KGHM jest zbyt wysoka. Wystąpiłam więc z propozycją o dzierżawę tego miejsca, aby prowadzić tu centrum psychiatryczne dla dzieci i młodzieży, którego niestety brak w Kotlinie Jeleniogórskiej. Jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju ośrodki. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji. W akcję pozyskania tego obiektu włączył się także rzecznik praw dziecka – powiedziała posłanka Elżbieta Zakrzewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~............ 10-07-2011 8:07
A dlaczego w ogóle sprzedawano KGHM-owi ten budynek? Nie można było przewidzieć, że nowy nabywca będzie chciał urządzić w nim to, co sam uzna za stosowne? Np. ośrodek wczasowy dla swoich pracowników albo nawet jakąś agencję towarzyską, jeśli tylko zechce! A kto mu teraz zabroni? Przecież to już prywatna własność, a wolnoć Tomku w swoim domku!
~ra 10-07-2011 10:00
1) Kto jest największym matołem w PRL-bis? 2) Kto powiedział; przekręty na służbie zdrowia będą robione? 3) Kto powiedział; Polska to dziki kraj? 4) Kto spisal na oczach milionów obywateli 10 kretyńskich obietnic i teraz rżnie głupa? 5) Kto chodził PO cmentarzu cicho-sza i się spocił? 6) Kto chciał wprowadzać na siłę ojro, bo PiS to zło? 7) Kto gra w piłeczkę przy sztucznym oświetleniu a w przerwach odbywa podróze życia lub leży odłogiem na tapczanie tępo wpatrując się w sufit? 8) Kto pytał, PO ile są jabłka? a dzisiaj dzięki niemu statystyczny Polak będzie zażerał suszone gruszki na wierzbie irlandzkiej? 9) Kto malował i...lowate mapki w kolorze palmy tej co odbija a za kilka miesiecy ostatni zgasi światło nad masą upadłościową. 10) Kto pędził królika w gorącym rosole, wyrąb
~Ahoj 10-07-2011 10:23
to pierwesza szkoła w mieście zlikwidowana przez pana Zawiłę i panią Czernow. W kolejce są następne...
~miejscowy 10-07-2011 12:34
Większego kretyństwa i idiotyzmu nie znam. Gęby pełne frazesów i wytartych komunałów. A w środku chamstwo, znieczulica i zwyczjne gangsterstwo.
~pytanko 10-07-2011 15:19
a kto sprzedal ten szpital KGHM-owi ?
~ 10-07-2011 20:14
Dzieci w wieku 13 i 16 lat same czytają książki. To są jaja pod publikę, żeby tym dzieciom - młodzieży czytać LOKOMOTYWĘ i RZEPKĘ. Te bajki dzieciaki w przedszkolu recytują z pamięci. Pani Poseł pokazała się i jest na topie......
~Grześ 10-07-2011 21:30
Byłem uczestnikiem tego wspaniałego spotkania ,pani poseł i pan Ryszard czytali dzieciom zarówno wiersze jak i fragmenty literatury młodzieżowej. Lokomotywę czytaliśmy wszyscy razem ,dzieci młodzież i dorośli i nikomu to nie zaszkodzłlo !....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

To teren zapuszczony

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
354
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%