MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Ryszard Kiełek czytał chorym dzieciom w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 18 sierpnia 2015, 22:04
Aktualizacja: 22:06
Autor: Org
Fot. Org
– W piękny środowy poranek 12 sierpnia br. po raz kolejny spotkałem się z dzieciakami i młodzieżą szpitala CENTRUM PiA w Karpaczu. Spotkanie miało jak zwykle spontaniczny charakter, czytanie połączone było z informacją o idei wolontariatu , "Orderu Uśmiechu" oraz kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" – opowiada Ryszard Kiełek.

- Tym razem starałem się dobrać literaturę stosownie do miejsca czytania, czytanie w szpitalach ma w pewnym sensie charakter terapeutyczny zarówno dla słuchaczy jak i osób czytających. Dlatego z radością wracam do takich miejsc – mówił.

- Czytałem wspaniałą , bardzo refleksyjną twórczość Grażyny Orlińskiej oraz wiersze Stefana Śliwińskiego, przybliżyłem też dzieciom legendy o moim rodzinnym Karpaczu. Na koniec spotkania zademonstrowałem napisaną przeze mnie książkę społeczno-historyczną o tematyce repatriacji Polaków ze wschodu, osiedlonych za ziemiach zachodniej Polski m. in w Karpaczu – relacjonował Ryszard Kiełek.

W Karpackim szpitalu leczą się dzieci z całej Polski a takie spotkania jak to są bardzo integrujące i edukacyjne, przybliżają wiedzę o naszym regionie i jego mieszkańcach. Pięknie dziękuję za kolejne zaproszenie. Jestem szczęśliwy że mogłem dać dzieciom chorym trochę optymizmu i radości. Namawiam innych wolontariuszy do podobnej działalności. Naprawdę warto – podkreślał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 18-08-2015 23:37
A kto to jest Kiełek, pytam się mam 69 lat jestem z Jeleniej Góry ?
~... 19-08-2015 11:53
18-08-2015 23:37 | ~ |: Umiesz korzystać z komputera a nie umiesz z wyszukiwarki jak np. google? Kawaler Orderu Uśmiechu, od 1980 roku (! 35 lat) pomaga poprzez różne akcje chorym dzieciom. W 2011 odebrał dyplom i order uznania za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. Gość który sam chyba zbyt wiele nie ma ale stara się zrobić coś dla innych. Nie każdy musi być ''znany z tego że jest znany''- nasi ''politycy'' są znani i co? Tu też parę razy już o nim pisano, choćby: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,38616
~Janosik 20-08-2015 14:59
Piękna inicjatywa , godna naśladowania BRAWO !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przystań w śmieciach

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Patrole w Kamiennej Górze

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
469
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%