MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Rysunki wyczarowane jak z bajki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 czerwca 2009, 20:40
Aktualizacja: 22:28
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Aby zachęcić dzieci do aktywnego czytelnictwa oraz wzbudzić zainteresowania ilustracją i tekstem regionalnej bajkopisarki dla dzieci – Marii Nienartowicz, wydawnictwo AD REM ogłosiło regionalny konkurs plastyczny dla dzieci „Lato–jesień w twórczości Marii Nienartowicz”, a ukoronowaniem całego przedsięwzięcia był uroczysty finał w jeleniogórskim Empiku.

Jedenaście placówek oświatowych z powiatu jeleniogórskiego nadesłało w sumie 146 niepowtarzalnych prac plastycznych, takich jak: rysunki, grafiki, wytwory malarskie i wydzieranki. Źródłem natchnienia dla młodych twórców były cztery opowiadania Marii Nienartowicz.

– Ten konkurs okazał się inspirującą i zachęcającą formą czytelniczą, dzisiaj, w dobie XXI wieku, w czasach gier komputerowych i Internetu, podczas gdy coraz trudniej zachęcić przeciętnego młodego czytelnika do sięgnięcia po słowo pisane w postaci lektury szkolnej – mówi Regina Chrześcijańska, szefowa wydawnictwa AD REM.

Komisja konkursowa z Marią Nienartowicz na czele wybrała na okładkę książeczek niezwykłe dzieła plastyczne uczennicy z SP 5 Anny Manackiej (do opowiadania „O słoneczniku”) oraz trzech uczniów SP 7: Dawida Bojko („Jesień – czarodziejka, malarka”), Dawida Kwasowskiego („O niezapominajce, kwiatku koloru nieba”) i Adriana Radomskiego („Marzenie irysa”). Oryginalne i bogate kolorystycznie prace, ujęły członków jury wyobraźnią plastyczną i pomysłowością.

W gronie wyróżnionych laureatów znaleźli się także m.in. Dominika Chabros z SP 8, Kornelia Zoń i Katarzyna Ręcławowicz z SP w Mysłakowicach, Kamila Michałek, Natalia Orzeszko, Michał Lazarek, Konrad Mielniczuk i Kacper Misiura z SP w Wojcieszycach oraz Iga Maczuga, Antonina Olszewska i Gabrysia Owczarek z MDK „Jelonek”.

Wszystkie dostrzeżone przez jury prace plastyczne zostały opublikowane przez wydawnictwo AD REM w czterech książeczkach z serii „Biblioteczka Karkonoskich Skrzatów” z opowiadaniami Marii Nienartowicz, co stało się największą nagrodą dla młodych ilustratorów. Laureaci konkursu otrzymali świeżo wydany egzemplarz książeczki oraz firmowe upominki.

Nagrody wręczała sama Maria Nienartowicz. Doceniono także wkład pracy pedagogów, którym przekazano symboliczne dyplomy gratulacyjne. Spotkanie prowadził Piotr Grosman, inicjator konkursu i nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 7, w obecności Reginy Chrześcijańskiej. Wszyscy gratulowali nagrodzonym talentu i bardzo udanych prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacja na usuwanie azbestu

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 3-06-2009 21:49
OJEJ !! To bedzie fajna czytanka,a ozdobiona wyobraznia ..DZIECKA !
piipi 3-06-2009 21:52
Na pewno wszystkie ksiazeczki przeczytam,a ..OGLADANIE waszych rysunkow to bedzie dla mnie prawdziwa radosc ! Moje GRATULACJE.piipi.
~Pedagog 3-06-2009 22:26
Gratulacje dla Zwycięzców i Organizatorów!!! Bo impreza była wspaniała!
~ade 4-06-2009 18:18
Brawa dla wszystkich, a w szczególności dla zwyciężczyni konkursu - Ani!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje w Złotoryi

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
357
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%