MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rycerskie czasy w bolkowskiej fortecy

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 29 czerwca 2011, 12:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Podczas Dni Kultury Rycerskiej, które odbyły się w miniony weekend na Zamku Bolków, wystąpili artyści z teatrów, zespołów muzycznych, grupy rycerskich i rzemieślniczych, prezentując średniowieczne obyczaje, stroje, muzykę oraz zawody.

Zamek Bolków tętnił artystyczną duszą. Spektakle wystawili aktorzy z Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, który wystąpił w przedstawieniu historyczno-fantastycznym „Dawno Dawno temu…” oraz z Teatru Terminus Aquo z Nowej Soli przedstawiając „Go” oraz „Krainę ułudy”. Zespół Castle Dreams z Wrocławia grał muzykę dawną we współczesnej, rokowej aranżacji. Wystąpił także zespół Cornu Cervi z Kopańca, prezentując średniowieczne utwory na instrumentach dawnych.

Pokazy rycerskie, podczas których nie zabrakło walk na miecze, zachwyciły widzów. Prezentowały się takie grupy rycerzy jak: Riteri Svateho Grala z Ostrawy, Drużyna Ulf Ragnarson Hird z Wrocławia, Wolna Kompania Piechoty Lekkiej z Gdyni, Poczet Konrada Leczkow z Pruszcza, Grupa teatralna Waganci z Gdańska, Krakowski Bractwo Grockie, a także gospodarze imprezy Bractwo Rycerskie Zamku Bolków. Duże zainteresowanie wzbudzali rzemieślnicy, którzy specjalizowali się w zawodach bednarza, stolarza, skórnika, szewca, garncarza, płatnerza, krawca oraz snycerza.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnej imprezy, podczas której mieliśmy okazję przybliżyć turystom i okolicznym mieszkańcom zamierzchłe czasy rycerzy i zamków – powiedział Adam Łaciuk, kierownik Zamku Bolków.

Gospodarzem imprezy było Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Oddział Zamek Bolków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marcin Wyrostek patriotycznie

Studium na początek

Dotacja dla Muzeum Zabawek

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ewans 29-06-2011 15:33
A gdzie to było podane że taka impreza w Bolkowie będzie? Jelonka jak zwykle pisze o imprezach po fakcie. A ja się nudziłam w niedzielę w domu, jakbym wiedziała to na pewno odwiedziłabym Bolkowski zamek.
~chemini 29-06-2011 16:23
I tu się zdziwisz bo było wspomniane: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,34653
~ohwa 30-06-2011 16:50
a co to za men in black:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowa wystawa  

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Motocykliści dla Niepodległej

Wypadek przy baniakach  

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%