MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruszyły zapisy na Bieg Niepodległości

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 września 2019, 23:14
Aktualizacja: 23:15
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Już od piątku, 27 września można zapisywać się do udziału w VI Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze. Tak jak rok temu, bieg wystartuje 10 listopada, ale w przeciwieństwie do jubileuszowej, piątej edycji, która uświetniała też ogólnopolskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości, zawody rozpoczną się o godz. 11:00.

Baza biegu i biuro zawodów znajdować się będą na Placu Piastowskim w Cieplicach-Zdroju. Tam również zlokalizowana będzie linia mety. Start biegu na Placu Ratuszowym. Transport zawodników na trasie Plac Piastowski – Plac Ratuszowy odbędzie się podstawionymi autobusami jeleniogórskiego MZK i będzie, oczywiście, bezpłatny. Powrót do Cieplic na dystansie 10 km (atest PZLA) to bieg m.in. ulicami: 3 Maja, Aleją Wojska Polskiego, ul. Wolności, a potem alejkami Parku Zdrojowego na Plac Piastowski.

W ramach jeleniogórskiego Biegu Niepodległości odbędzie się też V Memoriał Piotra Schmidla czyli bieg na 5 km na trasie: ul. Wolności (zajezdnia MZK) – Plac Piastowski. Na mecie czekać będą medale, ciepły posiłek i doping kibiców. Na trasie biegu na 10 km przewidziano jeden punkt odżywczy. Wspólny dla obu biegów bufet – meta będzie się znajdował na Placu Piastowskim. Tam również odbędą się dekoracje najlepszych zawodników i zawodniczek.

Zapisy elektroniczne: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5198

Jeśli limit startujących nie zostanie wyczerpany, będzie można również zgłosić się tuż przed biegiem, w biurze zawodów, które czynne będzie już w piątek od godz. 17:00 do 20:00. W dniu biegu wydawanie pakietów startowych (i ew. zapisy) w godzinach 8:00 – 10:20. Autobusy na start będą odjeżdżały z przystanku przy ul. Wolności od 10:00 do 10:30. Na starcie będzie oczywiście działał depozyt, a odbiór pozostawionych rzeczy będzie możliwy na mecie.

Opłaty startowe: od 27.09 do 1.11 – 60 PLN, od 2.11 - 80 PLN. Zawodnicy i zawodniczki powyżej 60. roku życia zapłacą, bez względu na termin, 40 PLN.

Więcej o biegu: https://superbieg.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Bestie... są spoko!

Drogowe światełko w tunelu

Trzeci złoty medal dla Konrada Badacza!

Zacięty mecz dla Zorki

KOD czeka na prezydenta Dudę

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Przebojem zdobędą ligę?

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
259
Tak
53%
Nie
42%
Nie wiem
5%