MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Ruszyły Senioralia barwnym korowodem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 października 2014, 7:40
Aktualizacja: Piątek, 3 października 2014, 7:44
Autor: Mea
Fot. Mea
– Ważne by osoby starsze nie były samotne i cieszyły się życiem – podkreślali uczestnicy przemarszu w ramach Senioraliów, czyli III Dolnośląskiego Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów i Obchodów Światowego Dnia Seniora. Impreza rozpoczęła się wczoraj (01.10.) na Placu Ratuszowym i będzie trwała przez trzy dni.

- Do przeglądu zgłosiło się 26 zespołów z całego Dolnego Śląska, które zaprezentują swoją twórczość. Serdecznie zapraszamy. Ogłoszenie wyników będzie w piątek o 15.30 w Jeleniogórskiego Centrum Kultury – mówiła Zofia Opacka, członek zarządu Związku Emerytów i Rencistów w Jeleniej Górze.

W przeglądzie biorą udział m.in.: Podgórzanie, Alibabki ze Świdnicy, Wrzosy z Lubawki, Karkonosze z Gruszkowa, Kowarskie Wrzosy, Bolczowianie z Janowic Wielkich, Sokolik z Karpnik oraz Perfectum z Jeleniej Góry. Koncert odbędzie się dzisiaj (2.10.) o godz. 14.00 na Placu Ratuszowym, a przesłuchania trwają od godz. 13.00 w Klubie Kwadrat przy Jeleniogórskim Centrum Kultury.

- Wstąpiłam do zespołu Wrzos, by spędzać miło czas, bawić się i przede wszystkim śpiewać. Na przeglądzie zaprezentujemy piosenki biesiadne, m.in.: „Jak mnie kochasz”, „Kalina”, „Leszczyna” oraz „Zaśpiewaj słowiku”- wymieniała Krystyna Maj z zespołu Wrzos z Lubawki.

- Biorę udział w zajęciach Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Korzystam m.in. z lekcji języka niemieckiego, uczę się filozofii, ale też chodzę na basen i zajęcia tai chi. Śpiewam również w Zespole Agat. Na przeglądzie w piątek zaśpiewamy „Wszyscy razem tu są” i „Zaczarowany fortepian” – powiedziała Marta Karnaś z Jeleniej Góry.

- Przegląd zakłada propagowanie muzyki ludowej, dlatego zaśpiewamy również wiązankę pieśni folklorystycznych – dodała Elżbieta Markowska, również z Zespołu Agat.

Podczas wczorajszej inauguracji imprezy można było zobaczyć rekonstrukcje żygaczy z XVI i XVII w. wykonaniu Adama Wolaka, który grał również na gitarze oraz harmonijce. – Byłem rzemieślnikiem i teraz odtwarzanie zabytkowych elementów jest moim hobby. Podczas Senioraliów wystąpię w przeglądzie grając „Pasjonatę” i „O’sole mio”. Co roku jest nas tu więcej z czego bardzo się cieszę – powiedział Adam Wolak z Jeleniej Góry.

Impreza przyciągnęła wielu seniorów z Jeleniej Góry.- Senioralia są super, biorę w nich udział już drugi raz i jest naprawdę wspaniale. Ta energia, muzyka, barwne stroje, piękne pieśni, to trzeba przeżyć samemu. Dla seniorów co niedzielę na jeleniogórskim Rynku powinny być takie koncerty – mówiła Wacława Czekalska z Jeleniej Góry.

- Jestem po raz pierwszy na Senioraliach i bardzo mi się podoba. Nie tylko wesoła muzyka i zespoły, ale również piękne konie robią duże wrażenie. Za rok z pewnością wezmę udział w obchodach Dnia Seniora, bo nie warto siedzieć domu – podkreślał Jan Marciszen z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wiadukty prawie gotowe

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~bunia 2-10-2014 9:27
No to nieźle przepędzili tych seniorów - jak na pochodzie 1-Majowym, a Pan Prezydent bryczką......
~ 2-10-2014 9:49
czy az tak malo mamy wlasnych jeleniogorskich seniorow ze musimy pozyczac ich z innych miejscowosci, to kto w takim razie obchodzi w K Kowarach swidnicy itp dzien seniora
~bbbaaa 2-10-2014 10:12
Powrót do przeszłości! Jak przedszkolaczki....
~ 2-10-2014 10:22
Przecież to młodzi ludzie napewno nie maja 67 lat a wiec do pracy !!! a skoro maja siłe na parade wiek emerytalny trzeba podnieść do 97 lat
~no 2-10-2014 10:27
Teraz bedzie dobrze mamy nowe wladze ale propaganda Wybory tuz tuz wiecie na kogo glosowac by bylo lepiej
~ 2-10-2014 10:34
Powinno całe miasto w korowodzie uczestniczyć ,wszak tutaj samo próchno i emeryci :)
~ 2-10-2014 13:44
Coś przekomicznego! Mam nadzieję, ze mi po 50 nie odwali.
~18 sqandal 2-10-2014 15:11
... zachciewa Im się korowodów a wnuki bawić zeby mlodzi poszli do roboty na chleb zarobić , takich < leniwych > seniorów to niestety ale ( ..... ) i tu zamilkne bo aż kręci mnie żebym tym seniorom powiedział co mysle o takich samolubnych seniorach !
~Jel... 2-10-2014 15:52
no na 42 zdjęciu niezła seniorka.....
~alek1607 2-10-2014 19:33
Do wpisów powyżej. Więcej tolerancji moi kochani, Wy też kiedyś będziecie seniorami i nie życzę Wam,by następne pokolenie miało o Was podobne zdanie. Wszystko bowiem wraca, czasami podwójnie. Każdy ma prawo się bawić i przedszkolak i student i babcia. Liczy się bowiem nie metryka lecz stan ducha.To Wy jesteście śmieszni - każdym słowem w swoich wypowiedziach.
~ewa 2-10-2014 20:07
W Kowarach też obchodzimy dzień seniora ale i miło uczestniczyć w powiecie
~i tak i nie 2-10-2014 21:12
W Senio...liach uczestniczyłam w zeszłym roku - czułam się bardzo stara, bo przechodnie stojący na chodnikach patrzyli na nas jak na jakies dziwolągi.
kazimierzp 2-10-2014 22:55
Życzę wszystkim, sobie też, dystansu do wszystkiego a zwłaszcza do upływającego czasu. Podziwiam tych którzy nie wstydzą bawić się i żartować ze swego wieku. Gratuluję tym wszystkim którzy potrafili to wszystko zorganizować. Dlaczego nie dziwimy się, że żacy mogą się bawić na Juwenaliach, a kpimy gdy robią to seniorzy na Senio...liach!?!
~III LO UCZEN 2-10-2014 23:23
Ale o wolontariuszach ze szkoly III LO J.Sniadeckiego ''chemik'' nie wspomnicie. Mlodziez od rana chodzila i wreczala staruszka kwiaty ,skladala zyczenia oraz oferowala pomoc.
~jaks 31-10-2016 23:04
---- do 18 skandal --- jak sobie namachales dzieci to je baw !!!!!! Zycze ci szybkiej starosci .....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szybko zapomniany staw?

SOS dla stawu

Owocna współpraca

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%