MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruszyli „Śladami ks. Karola Wojtyły”. Na rowerach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 maja 2011, 12:43
Aktualizacja: 12:43
Autor: Petr
Fot. Petr
W związku z beatyfikacją Jana Pawła II. na Placu św. Piotra w Rzymie, w całej Polsce odbywają się przedsięwzięcia upamiętniające papieża rodaka. W Jeleniej Górze, jednym z tychże jest rajd rowerowy „Śladami ks. Karola Wojtyły”.

Organizatorem rajdu rowerowego „Śladami ks. Karola Wojtyły” jest Zbigniew Leszek – prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego. Warto podkreślić, iż rajd ten odbywa się nie po raz pierwszy, albowiem tutejsi kolaże „pilnują papieskiego szlaku” – o co poprosił kiedyś sam Jan Paweł II. już od wielu lat, każdego roku i w różnych porach przemierzając trasę jego śladami. Trasę, którą papież Polak, a wtedy jeszcze ks. Karol Wojtyła przejechał wraz z grupą przyjaciół 3 września 1956 roku właśnie na rowerze, uwzględniającą zarówno piękno Ziemi Jeleniogórskiej: przyrody czy krajobrazu, jak i miejsca kultu oraz zabytki architektury świeckiej.

– Tym razem, na rajd „Śladami ks. Karola Wojtyły” wybraliśmy się 1 maja, w Święto Pracy, a zarazem dzień beatyfikacji naszego papieża. Celem przedsięwzięcia jest, co oczywiste, godne upamiętnienie Jego osoby. Upamiętnienie w sposób, który jest nam najbliższy, czyli jeżdżąc na rowerach po papieskim szlaku. Do uczestnictwa w rajdzie zaprosiliśmy każdego, kto ma na to ochotę. Trasa nie jest trudna, jedziemy „spacerkiem”, z Sobieszowa przez Jelenią Górę, Cieplice, Mysłakowice, Miłków, Brzezie Karkonoskie, Karpacz, Ściegny do Kowar – mówił nam Zbigniew Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

KOD znowu pod sądem

MZK nie dla rowerzystów?

Traktorek ze zrzutki

Kandydaci PO

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

Termy zapraszają na coś pysznego...  

Wakacje z naturą

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
26
Tak
65%
Nie
12%
Nie wiem
23%