MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Ruszyła budowa placu zabaw w Goduszynie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 grudnia 2013, 8:25
Aktualizacja: Niedziela, 29 grudnia 2013, 7:51
Autor: Mea
Fot. Stowarzyszenie Goduszyn
Karuzela, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawka, wioślarz, rowerek, stół do ping–ponga oraz urządzenia służące do ćwiczeń – to część z zaplanowanych urządzeń, które pojawią się na placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Goduszynie. Ogłoszono konkurs z nagrodą na nazwę tego obiektu.

Rozpoczęły się prace ziemne i porządkowe na budowie placu zabaw w Goduszynie, które potrwają do 25 kwietnia. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Wesoło się bawimy, choć się różnimy".
– Koszt inwestycji to ok. 160 tys. zł. Jest ona finansowana przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze z czego ok. 30 proc. to dotacja z Euroregionu Nysa – powiedział Robert Obaz, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Projekt obejmuje: budowę parku odpoczynku i rekreacji dla dzieci i dla dorosłych oraz budowę ciągu pieszego. Zostaną zamontowane takie maszyny, jak: karuzela, równoważnia, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawka, wioślarz, rowerek, urządzenia służące do ćwiczeń mięśni ramion i barków z dwoma stanowiskami oraz stół do tenisa.

To jednak nie koniec inwestycji na rzecz mieszkańców. Zgodnie z zapewnieniami prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, obok placu zabaw w 2014 r. powstanie jeszcze boisko wielofunkcyjne. Jego realizację wpisano jako zadanie budżetowe na rok 2014.

Stowarzyszenia Goduszyn od kilku lat walczyło o to, by w osiedlu powstał plac zabaw i boisko wielofunkcyjne. - Ogłosiliśmy konkurs na nazwę placu zabaw w Goduszynie i zachęcam do wzięcia w nim udziału wszystkich mieszkańców tej dzielnicy – mówił Robert Obaz.

Pomysły na nazwę można składać do 28 lutego. Do 15 marca zostaną ogłoszone wyniki. Każdy mieszkaniec Goduszyna może zgłosić tylko jedną propozycję pod adresem: Stowarzyszenie Goduszyn ul. Goduszyńska 42, 58-500 Jelenia Góra lub na adres mailowy: Robert.Obaz@onet.eu. W przypadku osób niepełnoletnich do zgłoszenia uczestnictwa w konkursie należy załączyć zgodę rodziców.

Uczestnik konkursu musi podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, tel. kontaktowy). Zgłoszenia należy przesyłać w zamkniętych kopertach z dopiskiem ,,Konkurs na nazwę placu zabaw" lub złożyć bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia Goduszyn ul. Goduszyńska 42, 58-500 Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 28-12-2013 10:23
ale świetne miejsce na zdjęciu! gdzie to dokładnie? idę tam!
~Juliusz 28-12-2013 12:39
Wielka szkoda, że plac zabaw nie został zlokalizowany przy ul. Lubańskiej, koło giełdy. Wtedy włodarze miasta musieliby zrobić z nią porządek by nie straszyć bawiących się dzieci. A i basen w ruinie też by się załapał. Podjęto jednak inną decyzję, Termy w Fampie, plac zabaw w Goduszynie. Wspomniane obiekty zamiecione pod przysłowiowy dywan. Gratulacje!. Pozdrawia władze były ciepliczanin, kiedyś mieszkaniec Książęcej.
~ola 28-12-2013 14:06
Cudnie!A dzieci z dolnego Goduszyna do tego wspaniałego placu zabaw przyjdą ubłocone po kolana po przeprawie przez stary odcinek ulicy Goduszyńskiej pełen dziur i błota!Brawo Panie Prezesie.Powiedziano mieszkańcom,że zostanie on naprawiony ,kiedy wszyscy mieszkańcy zgodzą się na budowę ścieków.Szkoda,że nie mamy takiej możliwości jak mieszkańcy asfaltowej części ulicy gdzie pod chodnikiem przepływa rów do którego spuszczają swoje ścieki.Do położonych w ziemi kręgów podłączyli się dzięki uprzejmości pracowników ,którzy je kładli.Czy jest Pan zaskoczony?
~Bezrobotny 28-12-2013 16:04
Nazwa obiektu to OBAZOWO.
~kolo-dziadzi 28-12-2013 17:16
ciesze się z radości mieszkańców Goduszyna,dzieci z DZIELNICY Jagniątków po sprzedani byłej szkoły podstawowej i likwidacii przyszkolnego placu zabaw radny z tego terenu obiecał taki plac tutejszym dzieciom i mieszkańcom ,na terenie rozebranej b.fabryki. i ???????
~ 28-12-2013 17:18
wszystko po trupach ulica nazwana dzielnica cmentarz zrownany z ziemia co tam nam polakom wolno
Nοstradamus 28-12-2013 21:13
GODUSZYN ewidentnie marnuje swój potencjał BAZY SPORTÓW OFF ROAD. Prywatni ludzie tacy jak Borsy (sklep ENDURO) pokazali w jakim kierunku należy podążać, Goduszyn z dala od KPN ma szanse na kapitalny rozwój. Miejscowe wieśniaki zamiast rozwieszać linki niech otwierają warsztaty, pokoje noclegowe, garaże na sprzęt, knajpy itp. A w mieście mieszkańcy Goduszyna powinni zabiegać o budowę TORU CROSS lub chociaż bezpiecznej i wyznaczonej TRASY ENDURO / OFF ROAD. Kolejnym krokiem byłoby ściągnięcie organizatorów SIX DAYS (Mistrzowstwa Świata ENDURO) i zorganizowanie tych zawodów po raz kolejny w naszej kotlinie. Potrafi ktoś wskazać imprezę która kiedykolwiek ściągnęła do Jeleniej Góry więcej TURYSTÓW!?
~MaćkoPL 28-12-2013 21:40
To jest gdzieś tam na górze przy tej polnej drodze z rakownicy do siedlęcina?
~ 28-12-2013 22:47
Ad.~ Nostradamus. "Enduro", 6-dniówka motocyklowa gościła w Kotlinie Jeleniogórskiej w okresie schyłkowego PRL-u w 1987 roku. Byłem w grupie "komuchów", odpowiedzialnych za organizację tej imprezki o światowej renomie. Ale Jelenia Góra była wtedy województwem, a dzięki Cioskowi załatwialiśmy każdą kasę z Warszawki. Dzisiaj, urzędnicy od sportu, nie wiedzą o czym prawisz Nostradamusie, gdyż ich wyobraźnia jest ograniczona. Enduro, Goduszyn i przedgórze szybowcowe w Jeżowie są dla tego celu - i nie tylko tego celu - idealne. Chociaż Cię tępię niczym mrówkę faraona tą propozycją zapunktowałeś u mnie wysoko. DOLNOŚLĄZAK
~ 28-12-2013 23:10
Cd. z 22:47 A co z Twoim pomysłem na pole golfowe w rejonie Goduszyna? Ponowisz to w swojej kampanii samorządowej w 2014 r.? Warto!!! Zamiast huśtawek, ławeczek, piaskownicy, ścieżki dla hulajnogi drążka do ćwiczeń lub ton asfaltu pod nordic walking za 160 tys.zł. Martwi marnotrawstwo magistrackiej kasy dla propagandowej przedwyborczej hucpy. DOLNOŚLĄZAK
~ 28-12-2013 23:15
Enduro i pole golfowe to godny uwagi pomysł Nostradamusa. Warto się nad nim pochylić i realizować. To także miejsca pracy dla bezrobotnych. DOLNOŚLĄZAK.
~;) 29-12-2013 9:36
Rober dajesz podziwiam Cie chlopie
~ 29-12-2013 12:41
Dziwie sie Zawile. Oddawac takie argumenty /nie/przeciwnikom politycznym i konkurencji wyborczej. A gdzie rzecznik UM by odtrabic sukces.
~ 29-12-2013 13:23
brawo Panie Robercie. mimo że Goduszyn nie ma swego radnego ale społeczność dzięki Pana staraniom coś otrzymuje. W Jagniątkowie mamy radnego ale nic się nie dzieje, miał być 2 lata temu park sportowy z siłowią, boiskami itp- oczywiście nie ma, jak również remontu ulic itp. Jest za to ciągłe ograniczenie i likwidacja kursów autobusów MZK, bród i bałagan w całej dzielnicy. Propozycja NOSTRADAMUSA godna przemyśleń i jest to dobra podpowiedź do dalszej Pana pracy. życzę powodzenia.
~Kaczor 29-12-2013 14:08
Szacunek dla Nostradamusa. Obaz widocznie nie jest zdolny do bardziej perspektywicznych planów. Jedyne co widocznie umie zaplanować to niskiej wartości biesiady i słabe inwestycje. Ciekawe za co będzie ten plac zabaw utrzymywać. Coś mi się wydaje że z naszych pieniędzy (czytajcie: podatków).
~GODUSZYN 29-12-2013 20:21
Zgłaszam nazwę OBÓZ OBAZA.
~ewa 29-12-2013 21:19
do Nostradamus - w czasie Enduro zawodnicy przejeżdżali przez Goduszyn więc pamiętamy - smród spalin i huk jaki robiły motory też. No cóż nie każdy jest fanem motorów czy kładów i nie każdy chce je mieć blisko domów. Tereny po poligonie też się nadają pod taka inwestycję.
~krepelek 10-03-2014 22:26
Mysle ze kazda inwestycja dla dzieci jest godna szacunku i podziwu.Jak ktos krytykuje ten projekt to niech sam wezmie sie do roboty i dziala.Najlepiej krytykowac i samemu nic nie robic...malymi kroczkami do przodu !Dzieciaki co maja do tej pory w Goduszynie ??? Panie Robercie zycze wytrwania !!Oby tylko jakosc wykonania nie byla taka sama jak jakosc chodnika w strone Cieplic (rozpada sie na oczach).Miejsce powinno zostac oaza spokoju by kazdy mogl w Goduszynie wypoczac i nacieszyc sie pieknymi widokami !!!
~Kinia 13-10-2019 14:58
Fajne miejsce ale ktoś ukradł 2 huśtawki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Odpust na Śnieżce

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Czytelniczka: drogo i brudno

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
580
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%