MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Ruszyła budowa kanalizacji w zaniedbanej części centrum

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 marca 2011, 12:15
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2011, 15:36
Autor: RED
Czy Osiedle Robotnicze nabierze blasku i przestanie być symbolem zaniedbania dolnego śródmieścia? Wrzesień 2010.
Fot. TEJO
Na Osiedlu Robotniczym oraz w rejonie ulic Karola Miarki i Nadbrzeżnej firma Skanska zaczęła roboty, wskutek których powstanie 10 km kanalizacji sanitarnej i ponad 6 km wodociągu. Wartość robót to łącznie 21 mln zł brutto.

Prace zaczęły się w rejonie Osiedla Robotniczego. – W pierwszej kolejności wykonamy przewierty pod rzeką Bóbr oraz zaczniemy przebudowę kolektora przesyłowego do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Kanały sanitarne znajdujące się obecnie na ulicy Mostowej i ulicach Osiedla Robotniczego są już mocno wysłużone i dlatego na kolejnych etapach prac będziemy je likwidować . Funkcję tych zużytych kanałów przejmie nowy kolektor, którego przebudowę właśnie rozpoczęliśmy– informuje Andrzej Cibor, Kierownik Budowy, Skanska.

Na Osiedlu Robotniczym prace będą prowadzone do lipca 2012 roku. Roboty sieciowe zaczęły się także na ulicach Nadbrzeżnej i Karola Miarki. Tu prace potrwają do roku 2013. W rejonie Nadbrzeżnej powstanie ponad 2 km kanalizacji i ok. 3,5 km wodociągu, natomiast w okolicach Karola Miarki – 3,5 km sieci kanalizacyjnej i prawie 3 km wodociągu. Inwestorem prac jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik”. Projekty są dofinansowywane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja przyczyni się do uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Jeleniej Górze.

Skanska, która porządkuje gospodarkę ściekową w Jeleniej Górze, posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach. – Aktualnie budujemy kanalizację sanitarną w Krzyszkowicach i Polance, Skarżysku-Kamiennej, Żywcu i Rzeszowie. Kanalizacja w Jeleniej Górze nie jest naszym pierwszym projektem w tym mieście. Wykonaliśmy tu już modernizację Miejskiej Oczyszczalni Ścieków wraz z budową kompostowni. Kanalizację wybudowaliśmy też w oddalonych o kilkanaście kilometrów od Jeleniej Góry Kowarach – informuje Iwona Walczak, specjalista z Departamentu Komunikacji Skanska SA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Znaleziono niewybuch

Uhonorowali krwiodawców

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 24-03-2011 13:47
zapraszamy z ka...lizacją do Sobieszowa
~ 24-03-2011 13:53
Ciekawe czy mieszkańcy będą płacić za przyłącza do swoich domów. U nas w Komarnie też robią wodociąg i ka...lizację a gmina każe płacić, mimo że środki dostali z unii a mieszkańcy o tym, ze będą musieli płacić dowiedzieli się niedawno. To są kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych ( w zależności od długości przyłącza ).
~Normalka 24-03-2011 14:30
W Komarnie mieszkają sami bogacze co to dla Was.
~ 24-03-2011 15:03
do Normalki.... nie bądź złośliwy. W wiekszości to ludzie , ktorych nie stać na takie wydatki.
~DANUSKA 24-03-2011 15:12
Szkoda bo kiedyś mieszkałam w KOMARNIE. Było tam cudownie. Szkoła i nauczyciele bardzo dobrzy. Park był piekny. Teraz bylam kiedys ale park zamkniety. Komarno to miejscowość mego dziecinstwa gdzie byłam szczęśliwa. Pozdrawiam wszystkich mieszkacow.
~mm 24-03-2011 16:19
Wartość robót zawsze sie podaje brutto, po co to pisac?
~wodnik 24-03-2011 16:56
W centrum Jelonki jest wiele budynków , które mają szamba!! Przypominam , że mamy już XXI wiek.
~ufffffffffff 24-03-2011 17:07
odetchnąłem że Skanska a nie kółko rolnicze po to już byłaby parodia może wreszcie coś zrobimy aby nasze podatki nie były wyrzucane w błoto Jelonka pisze o tylu pierdołach a nigdy nie porusza tematu dróg które remontują i budują ciągle Ci sami partacze którzy nie mają sprzętu i odpowiednio wykwalifikowanych ludzi ich buble kosztują nas miliony nie tylko w podatkach ale i kosztach napraw uszkodzonych aut ich przyspieszonego zużycia
~zxx 24-03-2011 18:49
Kółko rolnicze zapewne będzie poprawiać, po raz kolejny, studzienki ka...lizacyjne w Maciejowej.
~adams 24-03-2011 19:55
Co jakiś czas śmierdzi na Osiedlu Robotniczym (nie tylko na ulicy) - gdy wywożą szamba - w tzw. "Stolicy" Karkonoszy, kilkaset metrów od ratusza, który wypina się z promocjami ogólnopolskimi, marnotrawiąc miejskie pieniądze. Teraz też władze ratuszowe lekceważą mieszkańców , ulica, którą codziennie przejeżdżają kawalkady aut i autobusów MZK - zaścielają tony piachu po zimowym posypywaniu i nikt tego nie sprząta. Urzędnicy jakby byli ślepi. Okna mieszkań więc ciągle w kurzu, a ludzie klną na nieudolne władze miejskie i leniwych ratuszowych urzędników. Czy mamy czekać, na uporządkowanie jezdni ulicy przelotowej - do końca wyczekiwanej od dziesięcioleci inwestycji ka...lizacyjnej panie prezydent ??? A może by Pan tak łaskawie - przeszedł się z zastępcami po dzielnicy i Jeleniej Górze (nigdy was tu nie widać) aby chociaż raz wyprzedzić oczekiwania mieszkańców ???
rymcycymcy 25-03-2011 0:17
No, to teraz mieszkańcy Robotniczego będą stawiać stolca z czystym sumieniem, że trafi on we właściwe miejsce :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strategia rozwoju

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Maraton zumby w Siedlęcinie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1003
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%