MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruszyła akcja “Zdrowy uśmiech” w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 9 października 2014, 8:06
Aktualizacja: 1:42
Autor: Manu
Fot. UM Kowary
Od października do grudnia 1200 przedszkolaków i uczniów w Kowarach przebadają za darmo stomatolodzy w ramach programu “Zdrowy uśmiech”. Jest to akcja bezpłatnego badania stanu uzębienia wszystkich dzieci, która obejmie wszystkie placówki oświatowe z Kowar.

Program profilaktyki stomatologicznej “Zdrowy uśmiech” prowadzony jest nieodpłatnie przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Eskulap” pod patronatem burmistrza Kowar. Zęby każdego małego pacjenta są dokładnie kontrolowane, a podstawowe zabiegi również przeprowadzane są bezpłatnie.

Znaczący udział w tym przedsięwzięciu ma właściciel przychodni Zbigniew Domagała, który jest nie tylko pomysłodawcą akcji, lecz także w całości ją finansuje oraz przyjmuje liczną grupę dzieci m.in. z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kowarach.

W ramach programu “Zdrowy uśmiech” będą prowadzone m.in.: przeglądy jamy ustnej, eliminacja stresu stomatologicznego, nauka techniki szczotkowania zębów, rozpoznanie stanów próchniczych, wybarwienie płytki nazębnej, nauka techniki szczotkowania zębów oraz wykrywanie wad ortodontycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

By uczniowie byli bezpieczni

Inauguracja ze Stradivariusem

Lista Lewicy do Sejmu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~res 9-10-2014 9:30
Mówili o tym niedawno w teleekspresie :)
~xx 9-10-2014 12:41
zwłaszcza ci od wróżenia i tańca i śpiewu mają tam zdrowy uśmiech inaczej;)
~Kowarzanin 3-11-2014 18:00
Drogi xx Chciałbym Cię poinformować, że nie tylko Romowie ale również moje dzieci skorzystały z tego, bo gdy prowadziłem je do dentysty nie chciały pokazać ząbków a tutaj gdy poszły z całą klasą zrobiły to bardzo chętnie "bo skoro oni mogą to ja też". Brawo PANIE DOMAGAŁA oby więcej takich ludzi u nas w mieście.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Witaj szkoło!

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Pożar na Zabobrzu

Piękne święto plonów

Szlakiem Bernatta

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%