MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Ruszyła Akademia Młodego Melomana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 listopada 2010, 7:29
Aktualizacja: Wtorek, 9 listopada 2010, 7:30
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Pomimo brzydkiej pogody w niedzielny Poranek Muzyczny sala koncertowa Filharmonii Dolnośląskiej zapełniła się po brzegi niezwykle entuzjastyczną publicznością, Takiej widowni nie spotyka się często. Rodzice ze swoimi dziećmi przybyli tutaj, żeby śpiewać, tańczyć, śmiać się i dobrze bawić.

Koncert zatytułowany Głosy Natury poprowadzili aktorzy: Honorata Magdeczko-Capote (związana z Teatrem Maska) oraz Jacek Paruszyński, aktor Teatru im,. Norwida. Przy fortepianie zasiadła Róża Wysocka a na klarnecie zagrała Dominika Bocheńska. Poruszający operowy wokal należał do Anny Patrys – występującej w przebraniu kota.

Występ rozpoczął się przecięciem wstęgi oraz inauguracją Akademii Młodego Melomana, prowadzący wcielili się z tej okazji w role profesorów, zaś widownia była studentami. Zaraz po wstępie obudziło nas Ptasie Radio – Juliana Tuwima. Dzieci były zachwycone i wielkim zainteresowaniem patrzyły na scenę „…Przyfrunęła ptasia milicja I tak się skończyła ta leśna audycja.”

Kolejne występy były równie żywiołowe, duża liczba dzieci stała przy scenie i chętnie brała udział we wszystkich zabawach. Były pieski, kotki i koguty – sektory na widowni nabrały nowego znaczenia i stały się orkiestrą. Najmłodsi widzowie krzyczeli w niebogłosy, co sprawiało im wielką frajdę. Rodzice również brali czynny udział w zabawach. To nie był jednak koniec atrakcji, na scenie wystąpił również duet werblowy oraz kwartet „tupiący”. Koncert zakończył się losowaniem nagród przez gościa specjalnego: Jerzego Łużniaka, wicemarszałka województwa dolnośląskiego. Upominki zdobyło dziesięciu szczęśliwców.

Otwarcie Akademii Młodego Melomana było strzałem w dziesiątkę. Od stycznia koncerty dla najmłodszych będą odbywały się dwa razy w miesiącu, nie jak dotychczas tylko raz. Wszystkie dzieci otrzymały indeksy, do których zbierają pieczątki. W przyszłym roku podczas ostatniego lipcowego spotkania wszystkie wypełnione indeksy wezmą udział w konkursowym losowaniu o cenne nagrody.

Filharmonia Dolnośląska zaprasza na kolejny koncert z serii Akademii Młodego Melomana, który odbędzie się 05.12.2010 o godz. 10.00 i 12.00 pt. Mikołajki jak z bajki, najmłodszych będzie zabawiać Orkiestra św. Mikołaja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 8-11-2010 10:03
Przydałoby się, żeby organizatorzy zapewnili dwie tury koncertu, wczoraj spora część maluszków została "wyproszona" z uwagi na brak miejsc. Bardzo nieładnie.
~asss 8-11-2010 12:59
Co to znaczy nieładnie? A ładnie by było, gdyby dzieci siedziały sobie na głowach?
~NEO 8-11-2010 13:38
Problem polega na tym, że na takich spotkaniach jest więcej dorosłych niż dzieci. Z jednym maluszkiem przychodzi mama, tata, babcia, ciocia i sąsiad, zajmując miejsca najmłodszym.
~ 8-11-2010 13:49
Problem polega na tym, że filharmonia chce zarobić, nie zważając na ilość miejsc - ciekawe co na to strażak? Fajnie brzmi w tym momencie wypowiedź dyrekcji sprzed wakacji - "filharmonia nie widzi potrzeby zwiększenia ilości poranków muzycznych" - lepiej ugnieść dużo dzieci na raz, zarobić na biletach ale nie dać podwójnie zarobić artystom...
~mg 8-11-2010 14:52
widzę tu problem z losowaniem nagród, bo skoro większość nie miała miejsc siedzących to gdzie tu sens losowania numerów miejsc. Chyba trochę niesprawiedliwe, no i element polityczny przed wyborami.
~Mlody meloma 8-11-2010 16:23
05.grudnia odbedą sie w filharmonii 2 poranki muzyczne o 10.00 i 12.00 :)
marodr 8-11-2010 16:57
gratuluję organizatorom i chcę więcej....i poproszę na grudzień o INDEX MŁODEGO MELOMANA- bo zabrakło dla mojego dziecka!!!
~grajek2 8-11-2010 17:16
uważam, że problem \"tłumu\" rozwiązałaby sprzedaż biletów na określone miejsce na widowni, nie trzeba stać w długaśnej kolejce, można wygrać \"polityczną\" nagrodę i żaden melomanek nie odejdzie \"z kwitkiem\" od kasy, a co do poranków mikołajkowych nawet dwa seanse mogą nie wystarczyć, jeżeli Filharmonia nie rozwiąże problemu z biletami bez pokrycia w miejscach na sali.
~Nikki 8-11-2010 20:52
Wszystko pięknie, tylko czy można by z łaski swojej nie wstawiać niewiadomo jakiej ilości "słitaśnych foci" z dziećmi? Rozumiem że dzieci są śliczne, urocze i dobrze wypadają na zdjęciach, ale gdzie szacunek do pozostałych wykonawców? Gdzie werbliści? Gdzie kwartet Body Percussion? Nie widziałam żadnego zdjęcia pianistki ani flecistki. Nie ładnie, nie ładnie panie fotografie :P
~odp. Nikki 8-11-2010 22:44
a właśnie w tej sytuacji to dzieci są najważniejsze, z całym szacunkiem dla artystów!!!!!
~do nikki 9-11-2010 7:27
Żal ci du.ę ściska? Może jesteś jedną z artystek i nie możesz znieść, że nie ma cię na zdjęciu?!
~yyyba 9-11-2010 16:31
zdjęcia dzieci super....widzć ze osoba,która robiła te fotki zna się na tym co robi i z pewnością lubi dzieci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Pożegnanie starszaków

Trwa budowa punktu widokowego

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2128
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%