MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

„Ruszył” tramwaj na placu Ratuszowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 5 kwietnia 2009, 8:21
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Po zimowej przerwie pasażerowie mogą znów „wsiąść” do tramwaju jeleniogórskiego „Przystanek ratusz”.

Tramwaj przy ratuszu na dobre wrósł już w krajobraz starego miasta. Przerobiony na kiosk z pamiątkami, pocztówkami i mapami jest przystankiem niemal każdej wycieczki.

Przy okazji przewodnicy przybliżają turystom dzieje tramwajów jeleniogórskich, które do lat 50. minionego wieku jeździły przez plac Ratuszowy. Tramwaj został sprowadzony w 2005 roku przez Cezariusza Wiklika. Pochodzi z roku 1956 i jeździł po ulicach Poznania. Podobny typ wozów kursował do kwietnia 1969 roku w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ago 5-04-2009 12:54
Fajnie, że znów można wejść do tego tramwaju. Ciekawe, co z książką Pana Cezariusza Wiklika pt. "Znani Jeleniogórzanie w anegdocie"? Wg zapowiedzi miała ukazać się w lutym br. Kwiecień jest...
~bleee 5-04-2009 13:51
a może napiszecie, jak p. Wandzel, Obrębalski i spółka chciała wywieźć tramwaj spod ratusza i nie zgadzała się na opłacenie za teren, na którym tramwaj stoi? Albo o tym, ile głosowań musi pan Wiklik teraz za zgodę odpracować (vide ostatnia sesja)?
~Maciek JG - ON 5-04-2009 16:06
Echhh smiech na sali, wladze zlikwidowały trmwaje, a teraz glupie posty TRAMWAJ RUSZYL, ech. mogły te tramwaje zostać :-) jaka wladza takie miasto, teraz to samo jest. Taki Grudziądz potrafi sobie radzic i utrzymywac komunikacje nawet tramwajowa. szkoda dalej tego komentowac tych postow
~ago 5-04-2009 16:10
Do ~~bleee - Jak się powiedziało "a" to trzeba powiedzieć "b". To ile tych głosowań trzeba "odpracować" i co było "odpracowywane" (i w jaki sposób) na ostatniej sesji? Bo ta Twoja wypowiedź to jakby trochę półgębkiem przebąkiwanie o garbatych aniołkach...
~Trzy grosze... 5-04-2009 16:11
...jak to dobrze, ze nie spelnila sie grozba usuniecia tramwaju z Placu Ratuszowego...napewno nie bylo latwo panie Czarku, ale udalo sie i to jest najwazniejsze...z tego, co wiem, pan Czarek szykuje dwie ksiazki, ktore ukaza sie w niedlugim czasie...kto wie, moze zafunduje nam jeszcze inna niespodzianke? powodzenia !
~....mimi 5-04-2009 16:53
Mam nadzieję, że w tramwaju będzie można kupić nowe pocztówki z okolic Karkonoszy. A sprzedajacy będzie zawsze punktualny i na swoim stanowiski pracy.
~ 5-04-2009 18:33
Jeleniogórski tramwaj z Poznania :D
~:) 5-04-2009 20:24
niech sie tymczasowy prezydent naszego miasta odwali od tramwaju!
~reno 5-04-2009 20:28
A może uruchomić na powrót tramwaje do Podgórzyna Górnego i Sobieszowa? Taki łyk normalności w tej pięknej krainie... Tak jak było przed 1945 rokiem
~J_elonek 6-04-2009 11:44
Z tego co wiem, kończy się druk jednej książki "Baszty, wieże, zaułki - sekrety Jeleniej Góry" i wchodzi do druku druga "jeleniogórzanie ... i jakoś tam dalej", obie mają się pojawić przed końcem kwietnia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Mobilizacja przed II turą

Podgórna jest nadal zarośnięta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
15
Tak
60%
Nie
33%
Nie wiem
7%