MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruszył remont jeleniogórskich mostów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 września 2016, 6:59
Aktualizacja: Środa, 28 września 2016, 7:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wczoraj (26.09) firma Skanska rozpoczęła remont jeleniogórskich mostów. Prace potrwają kilka dni. W tym czasie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w postaci wyłączenia jednego pasa ruchu, nierównej nawierzchni czy ograniczenia prędkości zarówno na Al. Jana Pawła II, jak i ul. Sobieskiego. Warto więc zwolnić i na przejazd tymi ulicami zarezerwować sobie więcej czasu.

Jak już pisaliśmy, chodzi o wymianę dylatacji (szczelin celowo utworzonych w konstrukcji mostów) i nawierzchni na mostach. Prace rozpoczęto od mostu na rzece Bóbr (niemal naprzeciwko Galerii Nowy Rynek czy MOPS-u).

Zarówno tu, jak i na estakadzie nad torami linii kolejowej w ciągu Al. Jana Pawła II wykonany zostanie planowy remont dylatacji i nawierzchni. Natomiast na moście na rzece Kamienna w ciągu ul. Sobieskiego wykryto wady, które zostaną usunięte w ramach gwarancji. – Nie są to jakieś wielkie usterki, niemniej chcemy by zostały usunięte jak najszybciej – wyjaśniał Piotr Dyła, wiceszef zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze.

- Tu, podobnie jak na moście przy ul. Różyckiego, prace będą wykonywane najpierw po jednej, a następnie po drugiej stronie jezdni – wyjaśniał Piotr Dyła. – Dlatego zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, ale postaramy się je zminimalizować – dodał z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Próbował zdjąć blokadę z koła

Nagroda za zdjęcie z Biegu Piastów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~JanuszJG 27-09-2016 7:20
A co z mostem przy ul. Cervi? Jak długo będzie jeszcze zwężony?
~zaboberek 27-09-2016 9:17
Na skrzyżowaniu ulic Spółdzielczej i JPII(koło wiaduktu kolejowego)jest postawiony znak C-2(nakaz jazdy w prawo). Kierujący samochodami nagminnie go ignorują i skręcają w lewo w kierunku ronda,tym samym blokują ruch.Zastanawiam się,czy ten znak tam musi być,czy też kierowcy mają za dużo pieniędzy?
~Gość 27-09-2016 9:41
No ruszył tylko dlaczego dopiero teraz jak już po wakacjach i wszyscy do pracy muszą sie dostać ,to miasto i ten Prezydent to jakiś normalnie armagedon polityczny ,PO dawno powinno sie zakopać pod ziemie i mocno łopatami okładać razem z tymi co to najpierw byli w PO potem już nie potem zas wracali jak nasz ZawiLy
~Pi 27-09-2016 9:44
do zaboberek: Zanim napiszesz sprawdź na mapie : JPII i Spółdzielcza - nie ma takiego skrzyżowania (znajdują się daleko od siebie). Może ci chodziło o Sobieskiego i Karola Miarki? (ale tam nie ma zakazów ..)
~pisiorek+ 27-09-2016 11:22
Ja bym wsadził moich kolegów MISIEWICZÓW to by się działo w jelonce
~Kierowca1 27-09-2016 11:24
Jest zakaz na czas remontu wiaduktu kolejowego , także do odwołania z ul.Karola Miarki można jechać tylko w kierunku Zabobrza . Nakaz skrętu w prawo . Nie ma możliwości wjazdu w stronę ronda.
~ 27-09-2016 17:28
A może by tak jakąś mapkę objazdów z umiejscowieniem tych mostów, które należy omijać?
~Sri lanka 28-09-2016 4:12
Nie zapomnijcie o moscie przy piekarni barierki niedługo same odpadna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

Promesa dla powiatu

37. MFTU rozpoczęty!

Czy będzie budowa nowej hali?  

Gminy pomogą

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
580
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%