MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Ruszył remont jeleniogórskich mostów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 września 2016, 6:59
Aktualizacja: Środa, 28 września 2016, 7:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wczoraj (26.09) firma Skanska rozpoczęła remont jeleniogórskich mostów. Prace potrwają kilka dni. W tym czasie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w postaci wyłączenia jednego pasa ruchu, nierównej nawierzchni czy ograniczenia prędkości zarówno na Al. Jana Pawła II, jak i ul. Sobieskiego. Warto więc zwolnić i na przejazd tymi ulicami zarezerwować sobie więcej czasu.

Jak już pisaliśmy, chodzi o wymianę dylatacji (szczelin celowo utworzonych w konstrukcji mostów) i nawierzchni na mostach. Prace rozpoczęto od mostu na rzece Bóbr (niemal naprzeciwko Galerii Nowy Rynek czy MOPS-u).

Zarówno tu, jak i na estakadzie nad torami linii kolejowej w ciągu Al. Jana Pawła II wykonany zostanie planowy remont dylatacji i nawierzchni. Natomiast na moście na rzece Kamienna w ciągu ul. Sobieskiego wykryto wady, które zostaną usunięte w ramach gwarancji. – Nie są to jakieś wielkie usterki, niemniej chcemy by zostały usunięte jak najszybciej – wyjaśniał Piotr Dyła, wiceszef zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze.

- Tu, podobnie jak na moście przy ul. Różyckiego, prace będą wykonywane najpierw po jednej, a następnie po drugiej stronie jezdni – wyjaśniał Piotr Dyła. – Dlatego zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, ale postaramy się je zminimalizować – dodał z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~JanuszJG 27-09-2016 7:20
A co z mostem przy ul. Cervi? Jak długo będzie jeszcze zwężony?
~zaboberek 27-09-2016 9:17
Na skrzyżowaniu ulic Spółdzielczej i JPII(koło wiaduktu kolejowego)jest postawiony znak C-2(nakaz jazdy w prawo). Kierujący samochodami nagminnie go ignorują i skręcają w lewo w kierunku ronda,tym samym blokują ruch.Zastanawiam się,czy ten znak tam musi być,czy też kierowcy mają za dużo pieniędzy?
~Gość 27-09-2016 9:41
No ruszył tylko dlaczego dopiero teraz jak już po wakacjach i wszyscy do pracy muszą sie dostać ,to miasto i ten Prezydent to jakiś normalnie armagedon polityczny ,PO dawno powinno sie zakopać pod ziemie i mocno łopatami okładać razem z tymi co to najpierw byli w PO potem już nie potem zas wracali jak nasz ZawiLy
~Pi 27-09-2016 9:44
do zaboberek: Zanim napiszesz sprawdź na mapie : JPII i Spółdzielcza - nie ma takiego skrzyżowania (znajdują się daleko od siebie). Może ci chodziło o Sobieskiego i Karola Miarki? (ale tam nie ma zakazów ..)
~pisiorek+ 27-09-2016 11:22
Ja bym wsadził moich kolegów MISIEWICZÓW to by się działo w jelonce
~Kierowca1 27-09-2016 11:24
Jest zakaz na czas remontu wiaduktu kolejowego , także do odwołania z ul.Karola Miarki można jechać tylko w kierunku Zabobrza . Nakaz skrętu w prawo . Nie ma możliwości wjazdu w stronę ronda.
~ 27-09-2016 17:28
A może by tak jakąś mapkę objazdów z umiejscowieniem tych mostów, które należy omijać?
~Sri lanka 28-09-2016 4:12
Nie zapomnijcie o moscie przy piekarni barierki niedługo same odpadna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Minka na sobotni wieczór

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
267
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%