MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruszył program dopłat

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 5 czerwca 2019, 9:15
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2019, 6:32
Autor: WAC
Fot. WAC
Od 1 czerwca magistrat Mysłakowic rozpoczął przyjmowanie wniosków od mieszkańców gminy zainteresowanych uzyskaniem z tegorocznego budżetu samorządu dopłaty do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Z dopłaty mogą skorzystać właściciele lokalu mieszkalnego lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym, wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni i najemcy lokalu komunalnego.

Dotacja będzie przydzielana w wysokości do połowy poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej, niż: dla domu jednorodzinnego – 10 tysięcy złotych, dla mieszkania w budynku wielorodzinnym – 7 tys. zł. W przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit kosztów kwalifikowanych określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań.

Program dopłat do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne cieszy się sporym zainteresowaniem naszych mieszkańców - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Od początku z budżetu gminy na ten cel wyasygnowaliśmy już 360 tysięcy złotych. W tym roku pula ta wynosi 200 tys zł. Jednak gdyby była taka potrzeba, jesteśmy w stanie wygospodarować dodatkowe pieniądze na dopłaty. Dlatego mogę zapewnić, że każdy kto złoży wniosek i spełni wymogi formalne otrzyma wsparcie na wymianę pieca na bardziej ekologiczny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszty za rozbój i kradzież

Tłumy we dworze

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~123 5-06-2019 9:37
Każda gmina na około oferuje coś swoim mieszkańcom oprócz Podgórzyna. Podgórzyn zaoferował dług i szkołę za drogą na bagnie...
~Jegon 5-06-2019 14:54
do: ~123 (9:37)
Akurat szkoła to strzał w dziesiątkę, inna sprawa, że dotacje takie dostają tylko właściciele domków jednorodzinnych. Ci w kamienicach mogą tylko dalej w piecach kaflowych albo starych kotłach palić.
~ 5-06-2019 9:57
Co z tego jak dzikusy i tak będą palić śmieciami ,taka tradycja z dziada pradziada.
~Gość 5-06-2019 22:47
Tylko dla znajomych pana wójta bo byle szarak nie dostanie. Teraz widać co znajomości z panem wójtem znaczomwidać to zdaleka jak znajome firmy robiom po naszej gminie przetark to jest fikcja ustawić morzna wszystko a my mieszkacy jesteśmy najwni zobaczymy jak ten bałagan w gminie bedzie długo trfał

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyski do remontu

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Głosowanie w JBO  

Stop marginalizacji średnich miast

Dla bezpieczeństwa

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
624
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%