MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Ruszył pod Szrenicą Festiwal Sztuk ArtSkwer

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 15 lipca 2013, 8:54
Aktualizacja: 9:00
Autor: Org
Rozpoczęła się kolejna edycja wakacyjnego projektu „ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuk” na Skwerze Radiowej „Trójki” i potrwa do 24 sierpnia. To cykl plenerowych działań edukacyjno –kulturalnych, w których uczestnikami są dzieci oraz osoby dorosłe. Projekt został stworzony dla mieszkańców Szklarskiej Poręby i turystów jako alternatywna forma spędzania czasu w górach.

- W ramach sześciotygodniowej oferty na warsztatach poznamy techniki szkła: witrażu i tiffaniego, odlewnicze - żelaza, wykorzystamy możliwości budownictwa naturalnego i zaprojektujemy ogródek ekologiczny podczas Dni Permakultury. Dzięki wykorzystaniu śmieci stworzymy własny instrument by zagrać w zespole recyklingowym, oraz wykonamy biżuterię własnego projektu na dniu Etno - informuje organizator, którym jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Warsztatom towarzyszyć będą m.in. pokazy wypału szkła i żelaza, wystawy plenerowe, happening Parady Gliniady, pokazy cyrkowe, Fire show, dźwięki gongów i mis tybetańskich. Podsumowaniem dwumiesięcznych warsztatów będzie „Ogniste zakończenie lata”.

Więcej: MOKSiAL, tel. (75) 717 36 14, e-mail: kultura@mok.szklarskaporeba.pl, mok@mok.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Wyróżnienie dla samorządowców

Lwówczanin w ITTF

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~LUCY 15-07-2013 12:45
Szklarska Poręba nadal wyznaje zasadę: Nie ważne co się robi, ważne jak o tym napiszemy! Przykładem tego jest tzw Festiwal sztuk ArtSkwer, czyli olbrzymia porażka i jawne oszukiwanie turysty, próbując omamić go dwoma straganikami i piecem do topienia szkła. Taka działalność jak mniemam, jest skutkiem działań grupy nieudacznych macherów od spraw promocji. Wpływa to na coraz gorszy wizerunek Szklarskiej /w porównaniu do Karpacza/, a co za tym idzie nędza w jaką popada to smutne miasteczko.
~mario53 do L 15-07-2013 14:09
Podpisuję się obiema rękami pod tym co piszesz.Na dodatek działania /przebudowa ryneczku/jakby na złość mieszkańcom i kierowcom.Ceny podnieść,turystów przegonić miasto zlicytować w/g takich wytycznych prawdopodobnie działają radni !!!
~tubylec99 15-07-2013 20:49
A kiedy weekend z adrenaliną ?
~~niewiedzący 15-07-2013 21:57
Szklarska to zapyziała dziura z burmistrzem na czele.........
~LUCY 16-07-2013 8:47
Wydaje mi się, ze nie burmistrz jest przyczyną upadku tej miejscowości lecz banda niekompetentnych pracowników i doradców trwających na swoich posadach jeszcze z czerwonego rozdania. Warto wyciągnąć wnioski z faktu, że burmistrzowie sie zmieniają co 4 lata a klika ... .... i ... ..., pcha Szklarską do upadku, nie zdając sobie z tego sprawy. Z przykrością muszę stwierdzić, że to zjawisko zaszło zbyt daleko i jest już nieodwracalne.
~ 16-07-2013 11:37
Całą odpowiedzialność za to co dzieje się a co nie dzieje się a powinno się dziać ponosi burmistrz.Jeżeli nad tym nie panuje powinien zrezygnować.
~LUCY 16-07-2013 12:16
Wyjaśniam że cytat ten pochodzi z książki A. A. Milne'a „Kubuś Puchatek” (polski przekład Ireny Tuwim): Królik był jedną z postaci w książce i miał dużą liczbę znajomych (określanych właśnie zwrotem „Krewni i znajomi Królika”), których wszędzie ze sobą zabierał. Również tym zwrotem określa się duża liczbę osób, zwykle o małych wpływach i jeszcze mniejszych rozumkach, ale powiązanych z kimś ważnym. Życzę miłej lektury "Kubusia Puchatka".
~DO LUCY 16-07-2013 15:42
Twoje porównanie do "Kubusia Puchatka" jest bardzo trafne z tą wszakże różnicą, że nasz miejscowy Kubuś ma więcej krewnych i znajomych niż ten książkowy a on sam nie jest kimś specjalnie ważnym ani kimś szczególnie mądrym.
~mario53 16-07-2013 16:07
Jaki weekend z adrenaliną,urzędasy przeżarły pieniądze!!! Żyjący w wirtualnym świecie KSWiK wymienił wodomierze na radiowe mimo że ceny wody na drugim miejscu w Polsce.Ciekawe kiedy założą pozłacane cena zmieści wszystko tylko skąd ludzie wezmą pieniądze na rachunki.Podobno ktoś to kontroluje ?!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Nowy kocioł w Turowie

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
635
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%