MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruszył Krokus Jazz Festiwal. Jest w czym wybierać

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 22 października 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:36
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 21 października w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej oficjalnie ruszył X Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal. Jako pierwsi, na scenie głównej zagrali artyści z LABOLATORIUM – formacji o niepowtarzalnym brzmieniu i smaku muzycznym.

Od dziesięciu lat Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – przedsięwzięcie powołane do życia przez Tadeusza „Errola” Kosińskiego stanowi nieodłączny element programu jeleniogórskich, jesiennych imprez muzycznych. Każdego roku projekt ten łączy ze sobą ludzi, którzy kochają, słuchają i grają jazz w jego różnych odmianach, i formach. Tym razem, festiwalowa scena aż tętni od gwiazd największego formatu – wczoraj zagrało LABOLATORIUM; dzisiaj, o godzinie 20.00 wystąpią Randy Brecker & AMCTRIO, z kolei jutro odbędzie się koncert rewelacyjnej grupy FRIEND’N’FELLOW.

– Jubileuszowy Krokus Jazz Festiwal gości wyjątkowe gwiazdy. Muzyków, którzy od lat grają i błyszczą na międzynarodowych estradach jazzem z najwyższej półki. Zaczęliśmy od legendy – LABOLATORIUM, które jak zwykle pokazało się z jak najlepszej strony. Jutro zagra znakomity trębacz Randy Brecker z AMCTRIO, okrzykniętym słowackim EST. Ostatni dzień będzie należał do FRIEND’N’FELLOW. Słowem, jest w czym wybierać – mówi Andrzej Patlewicz, organizator, pracownik JCK.

Należy podkreślić, że integralną częścią Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwalu są również występy młodych muzyków organizowane w ramach konkursu: „Powiew Młodego Jazzu” – w którym główną nagrodą jest oczywiście statuetka „Złotego Krokusa” oraz wieczorne koncerty i jam sessions w klubie „Kwadrat”. Festiwalowi towarzyszy wystawa zdjęć pt.: „Twarze jazzu” autorstwa Janusza Nowackiego. Imprezę prowadzi Tomasz Tłuczkiewicz.

Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal jest realizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury we współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen w ramach trzyletniego polsko-niemieckiego projektu „Od fundamentów po szczyty”. Projekt finansuje UE w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013 oraz Miasto Jelenia Góra. Patronat nad festiwalem objął m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Seanse w Karolince

Jerzy Szymon Gaj (1960–2019) – spotkanie wspominkowe

Komentarze (4) Dodaj komentarz

kazimierzp 22-10-2011 12:19
Tadeusz Eroll Kosiński jeden z prekursorów "polskiego" jazzu. W mrocznych latach pięćdziesiątych przywracał ten rodzaj muzyki polskiemu społeczeństwu! Wtedy musieli dla zmylenia "przeciwnika" stosować różne działania. Np utwór „How High Is the Moon” nazwali... „Traktorzystka przy księżycu”! Tadziu gratuluję uzasadnionego docenienia i trzymaj się!
~ 22-10-2011 22:50
A DZISIAJ URODZIŁA SIE DZIEWCZYNKA NA KONCERCIEZYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PEWNIE NA WSZYSTKIE KONCERTY MA WCHOD ZA DARMO
~Brava 23-10-2011 1:00
To chyba sam Randy Brecker, cudownym brzmieniem trąbki wywołał Ją na świat....świat pełen muzyki. Brawo mała.
~słownik 23-10-2011 11:07
"artyści z LABOLATORIUM" - nigdy nie miałeś "laborek" w szkole?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jasna strona gier – w BWA

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Kiermasz jeszcze dziś

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
521
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%