MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Ruszył kolejny kurs samoobrony dla pań

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 października 2018, 6:05
Aktualizacja: Środa, 24 października 2018, 6:35
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się 18 października spotkanie organizacyjne skierowane do kobiet, które zainteresowane są udziałem w kursie samoobrony w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”. Patronat honorowy nad programem objął prezydent Jeleniej Góry.

Organizatorem jest policja jeleniogórska oraz IPA –Region Jelenia Góra, a w spotkaniu organizacyjnym uczestniczyło blisko 50 kobiet. Chętnych do udziału w kursie jest więcej - pojawią się na zajęciach praktycznych na sali.

Jest to już kolejna edycja programu „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem jest jeleniogórska policja oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji- IPA Region Jelenia Góra.

Pierwsze zajęcia praktyczne odbędą się 23 października o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 3. Na zajęciach uczestniczki będą ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. Zaplanowano zajęcia praktyczne, podczas których kobiety będą bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”, będą również zajęcia z psychologii , prewencji kryminalnej, ale także zajęcia z ratownikiem medycznym.

Głównym celem kursu samoobrony, jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ziutek Wentylek 23-10-2018 7:45
"[...] Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje. – wiceminister w MSWiA Jarosław Zieliński, Sejm 27 września 2017 r." Więc po co komu kursy samoobrony skoro Służby odpowiadają za bezpieczeństwo obywatela a nie sam obywatel ?
~Mentylek 23-10-2018 15:06
Ziutek - wyjąłeś mi to z ust - gdzież jest ów minister, żeby chronić obywatelki własną piersią?
~O2 23-10-2018 17:46
Myślicie że tak łatwo być prezydentem, Pan Łużniak zawsze był od roboty jako zastępca i nie jęczał tylko działał, jest to człowiek prężny i pracowity a poza tym będzie miał w końcu radę za sobą da impuls do rozwoju temu miastu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Magistrat do remontu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Posprzatał piwnicę, nie segregował odpadów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
646
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%