MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Ruszył Kiermasz Świąteczny w rynku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 grudnia 2008, 14:09
Aktualizacja: Sobota, 20 grudnia 2008, 8:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ozdoby choinkowe, drewniane szopki Ryszarda Zająca, zabawki, gadżety, ubrania, obrazy i maskotki – to wszystko można obejrzeć i kupić pod namiotem ukrywającym barwny kiermasz w Rynku.

Pierwsi handlowcy i rzemieślnicy pojawili się tam już dziś, bo po o godz. 10 namiot został otwarty i goście mogli podziwiać świąteczną ofertę. Wiele stoisk wciąż jest jednak pustych. Być może zainteresują oferentów w świątecznym tygodniu.

Wśród wystawców jest Ryszard Zając, artysta rzeźbiarz, który na oczach odwiedzających kiermasz, rzeźbi rozmaite figurki. – Zainteresowanie jest średnie. Dwie dziewczyny „odjechały” na osiołkach, które mają wzięcie – mówi artysta. Pięknie rzeźbiona szopka w komplecie kosztuje 250 zł (mniejsza) i 500 zł (większa).

Kto jeszcze nie ma świątecznych ozdób lub pomysłu na prezent dla najbliższych, powinien odwiedzić Kiermasz Świąteczny, który potrwa do przyszłego wtorku. Jak już informowaliśmy, 23 grudnia odbędzie się tam Wigilia z prezydentem miasta Markiem Obrębalskim. Zagrają filharmonicy dolnośląscy, wystąpią także dzieci z warsztatów teatralnych „Kwiat paproci”, które pokażą widowiskowe Jasełka. Będzie Światełko Betlejemskie, wspólny opłatek i kolędowanie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Odpust na Śnieżce

Bezmyślne palikowanie

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Pożegnania w starostwie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
490
Tak
40%
Nie
54%
Nie wiem
6%