MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruszają XXII Manewry Ratownictwa Medycznego

Wiadomości: Region
Środa, 19 października 2016, 7:55
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Jelonki.com
Przez trzy najbliższe dni, począwszy od dzisiejszego wieczoru (19.10), 165 strażaków zawodowych i ochotników z całej Polski i Czech, a także funkcjonariusze służb więziennych i policji, będą zmagali się z zadaniami przygotowanymi w ramach XXII Manewrów Ratownictwa Medycznego. Miejsca ich działań to Karpacz, Borowice, Sosnówka i Jelenia Góra.

W tym roku do udziału w manewrach zgłosiło się 39 drużyn. Uczestnicy będą doskonalili umiejętności ratownicze w różnych okolicznościach. A nad przebiegiem ich działań będą czuwali instruktorzy strażacy i ratownicy medyczni. Wszystko po to, by w realnych działaniach nie popełniać błędów i maksymalnie wykorzystać czas, który często jest na wagę życia. Pozorantami będą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, a także klasy policyjnej Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu.

- Dzisiaj (19.10) nasze drużyny rozpoczną manewry wieczornymi zadaniami przygotowanymi dla nich w Karpaczu i Sosnówce, jutro cały dzień spędzą w Jeleniej Górze, a manewry zakończą w piątek w Borowicach – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

- Ideą manewrów medycznych nie są zawody czy rywalizacja, ale podnoszenie umiejętności i omawianie wszystkich kwestii pod kątem ewentualnych błędów, po to by w przyszłości je wyeliminować lub zminimalizować. Jak co roku przygotowaliśmy zdarzenie pozorowane z zakresu masowych wypadków, ale też z udziałem osób niepełnosprawnych czy prelekcje w szkołach – dodaje A. Ciosk.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolizja dwóch aut

Karetki dla pogotowia

Aktywne soboty

Wandalizm czy profanacja?

Nowy wóz dla OSP

Z jakich powodów częściej pożyczamy niż oszczędzamy?

Większość za zmianą

Jasełka dla seniorów

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
659
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%