MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Ruszą wyobraźnię pirata

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 30 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:51
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W sierpniu oprócz mandatu za szybką jazdę możemy dostać do obejrzenia zdjęcia z wypadków

51 ofiar śmiertelnych, 480 rannych – takie żniwo zebrali od początku roku drogowi piraci na Dolnym Śląsku. Z powodu nadmiernej prędkości kierowców doszło do 334 wypadków

Policjanci, podsumowując statystyki z pierwszych pięciu miesięcy roku, porównali je z tym samym okresem w ubiegłym i chwycili się za głowy. Zabitych w wypadkach jest prawie dwa razy więcej.
– Postanowiliśmy we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zrobić albumy, w którym znajdą się zdjęcia z autentycznych wypadków. Chcielibyśmy wyposażyć w nie naszych funkcjonariuszy. Pokazywaliby je kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o 20-25 km na godzinę. Bo skutki takiej jazdy mogą być bardzo poważne – mówi podinsp. Adrian Gierczak, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego.

Policjanci mają dostać albumy w sierpniu. Na razie trwają jeszcze konsultacje z psychologiem z ośrodka egzaminacyjnego, jakie dobrać zdjęcia. – Chcemy poruszyć wyobraźnię kierowców. Nie zależy nam na epatowaniu tragedią. Z wypadku spod Oleśnicy, w którym zginęły cztery osoby, mamy zdjęcie, na którym widać nieżywą dziewięcioletnią dziewczynkę. Nie chcemy go jednak pokazywać, jest zbyt wstrząsające. Nie zamierzamy też zmuszać nikogo do oglądania albumu. Będziemy jedynie proponować – zaznacza podinsp. Gierczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Tak nie wolno parkować!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Małgośka 30-06-2005 14:42
Co może być wstrząsające dla pirata drogowego? Moje zdanie jest takie, że nie ma nic co poruszyłoby jego wyobraźnie. To coś jest bez rozumu i nawet patrząc na zdjęcia z wypadków nie weźmie sobie tego do serca. No może do pierwszego zakrętu za którym nie będzie już widać patrolu drogówki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna zarośnięta

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bike Maraton 2020  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%